יום שלישי , ספטמבר 18 2018
Home / מגזין / אפי אדוני, נציג ישרוטל לתחרות ל״קטל וואן״
אפי אדוני והפרס

אפי אדוני, נציג ישרוטל לתחרות ל״קטל וואן״

אתגר אישי להרכבת הקוקטייל, "אתגר שוק" להרכבת קוקטייל ממכר שעל דוכן שוק עמוס פירות, ירקות ותבלינים. הזוכה הגדול, אפי אדוני מישרוטל ים סוף, נוסע להולנד לתחרות של ״קטל וואן״.

"אנו בישרוטל שואפים למצוינות בכל תחומי חיי הלילה והמזון והמשקאות בעיר אילת, כאשר פעילות האלכוהול היא אחד התחומים בהם חשוב לנו להתמקצע. מטרתנו היא להמשיך ולהתמיד בהכשרת אנשי מקצוע מעולים בפאב 'המאנקיס' המיתולוגי ובמסעדות שלנו באילת, שיהפכו את חווית שתיית הקוקטיילים והמשקאות החריפים לאירוע איכותי ומענג", אמר סמנכ"ל ישרוטל, שלומי טחן,  ביום שלישי השבוע, אחר הצהרים בעת ההפסקה בתחרות הכנת קוקטיילים בחסות Ketel One' וודקה', בפאב המאנקיס.

בתחרות השתתפו 10 ברמנים מבתי מלון של רשת ישרוטל מכל הארץ וכמובן  – אילת. לשלב הסופי הגיעו 2 ברמניות ו-6 ברמנים

מנהל תחום בחברת IBBLS, דודי ז"ץ סיפר על הפרויקט שזו לו השנה החמישית בישראל. "קטל 1 (Ketel One) היא וודקה מבית משפחתי של משפחת נולט ההולנדית. המזקקה נמצאת בעיר סכיפם, כשעה וחצי דרומית לאמסטרדם. יחודה של הוודקה הוא בשיטת הזיקוק המיוחדת שלה המעניקה למשקה הסופי יחודיות. "מאחרי הוודקה עומדים כל הדורות של המשפחה מאז שנת 1691. עכשיו זה הדור ה-11 המנהל את המזקקה" ומוסיף ז"ץ "בעל הבית חותם על הבקבוק, וכך מעיד שהוא עומד מאחורי המשקה המשובח, וודקה הולנדית סופר פרימיום". עוד הוא הוסיף כי מישראל יוצאת משלחת של 11 ברמנים/יות שייצגו את ישראל בתחרות בהולנד "ישרוטל היא רשת מלונות גדולה וחשובה ואין ספק שיש לה מה להציע בתחום. אנו שמחים על שיתוף, הפעולה שנוצר והזוכה כאן בתחרות יהיה חלק מהמשלחת".

מאור נונברג הוא שגריר קטל וואן בישראל והוא גם זה שהנחה את התחרות בהרבה חן והומור אך תוך הקפדה על הכללים. הוא הסביר כי מדובר על אחווה של ממש, סובבת עולם. הוודקה זכתה לפרסום עת הגיעה לארצות הברית ושם התלהבו ממנה. כך התפשטה הבשורה. "מטרת התחרות", כך הסביר השגריר "היא לראות איך הקבוצות מתחרות יחד, בונות ומרכיבות את הקוקטילים על פי הנתונים המוגשים להם הן מראש והן באתגר תוך כדי". על המשתתפים היה לתכנן משקה מקורי, המבוסס כמובן על הוודקה 'קטל וואן', על פי כללים ברורים. כל המתכונים קיבלו אישור מראש של נונברג..

התחרות

פאב המנקיס שפע כולו בלונים בשחור ולבן מקושטים בלוגו של הוודקה קטל וואן. במקום התרכזו ברמנים ובאטנדריות מכל רשת ישרוטל. גם בקהל נצפו חברי המתחרים וכאלה שבאו להתבשם ואולי לרכוש כמה טיפים מקצועיים ורעיונות. לאורך כל התחרות, משגבר המתח הגיעו עוד ועוד מנהלי מלונות מרשת ישרוטל, ושאר בכירים ברשת, מנהלי הברים שעובדיהם התחרו ואחרים. רוח נעימה וחברית שררה במקום "זה בתוך המשפחה. ברור שכל אחד רוצה שהנציג שלו ינצח אבל בסופו של דבר המנצח הוא נציג ישרוטל ומייצג את כולנו" אמר אחד המנהלים.

חבר השופטים ישב אל בר, זה בצד זה, למול עמדת הברטנדר, כשהמתחרים מכינים את המשקאות המקוריים לנגד עיניהם: רני מזרחי – מנהל מותגי הוודקה ב-IBBL-Spirit, רן אחינועם – סמנכ"ל ישרוטל המלך שלמה, והמיקסולוגים – ריי וייט ואריאל (פאקו) רוטשטיין.

רן אחינועם ציין שיש קריטריונים עליהם צריך לעבור וכל אחד מהקריטריונים מהווה 20% מהציון. כל אחד מהשופטים הביט, הריח, טעם והעריך, ולאחר מכן ניקד. שיכלול כל הניקוד נתן את התוצאה הסופית. עוד הסביר אחינועם כי נבדק כל המכלול היכולות של הבר טנדר/ית: טכניקה ועבודה בבר כולל נקיון לפני ואחרי, הצגה ודואו בבר כולל תקשורת עם ה"לקוחות" במקרה זה הופטים, בחירות של עיצוב, כוס, קישוט. נבדקה הארומה והנראות ש המשקאות, הטעם, התחושה, איזון המשקהוכמובן האפטר-טייסט – הטעם שנשאר על החיך וכמובן היצירתיות, כשבין השאר, נוסף על המקוריות ושימוש במרכיבים המיוחדים ניתן ניקוד והערכה לידע והסטוריה בצורת המצאה מחדש של קלסיקה.

לאחר הטעימות הראשונות, והפסקה קצרה הכריז חבר השופטים על השישה שיתמודדו ב"אתגר השוק":  הם נרשו להכין באופן ספונטאני קוקטייל שמרכיביו יהיו פירות, ירקות ותבלינים, שנערכו באופן מרהיב, על דוכן שעוצב בדומה לדוכני הפירות והירקות בשווקים. על הדוכן הייתה תצוגה של שפע פירות וירקות מגזר ועד אננס, דרך קיווי תפוח ועגבניה, עשבי תיבול רעננים ואפילו תבלינים. המתמודדים קיבלו חצי שעה לסקור את הדוכן ולבחור את המוצרים איתם ירצה להרכיב את הקוקטייל למשימה הסופית. לאחר מכן, משנכנסו לבר הזמן היה קצוב ומהודק: 5 דקות להכנות, התארגנות ועוד 7 להכנה. לא משאיר מקום להיסוסים ושינויים. כך יצא שמרוב לחץ אחד המתמודדים שכח את מיץ התפוזים שלפי תוכניתו היה מרכיב חשוב במתכון. הקהל נאנח יחד איתו, חבר השופטים התייחס באהדה אבל אין ספק שזה גרם לו לאבד באחת את מיקומו בתחרות, וכפי שהתלוצץ פאקו, השופט, בדברי הסיכום שלו "ברור שמעכשיו לעולם לא תשכח, בכל קוקטייל, את מיץ התפוזים".

השופטים סיכמו את הניקוד, ריי ופאקו סיכמו את התחרות אבל עוד נכונה הפתעה לאחד מהמנהלים שבקהל: "מייק מקונן, צ'יף ברים של המלך שלמה חוגג 32 שנים בישרוטל" הכריז סמנכ"ל המלון, רן אחינועם והזמין את מקונן להכנס אל תוך הבר. "אני קולט כל הזמן המון דברים שאתה מקפיד עליהם ואני נדהם שוב ושוב" אמר והוסיף ברכות ואיחולים תוך שהעניק לו "גולד לייבל רזרב" וכמובן בקבוק קטל וואן שניהם מבית IBBLS

ואז הגיעה העת לה ציפו כולם במתח. תחילה הוצגו הזוכים במשימות. מינה זכתה במשקה האישי signature drink ואפי מישרוטל ים סוף באתגר השוק.

על הזכיה הגדולה הכריזו מהמקום השלישי בו זכה ולאדי רביאנסקי ממלון רויאל ביץ' ת"א,  במקום השני זכה סרגיי אוניפריאנקו ממלון כרמים, ובמקום הראשון זכה גם כאן אפי אדוני ים סוף.

אפי אדוני בן 28, נשוי ואב לילדה. הוא עלה לישראל לפני 5 שנים מאתיופיה, והגיע לירושלים. לפני כ-3 שנים הגיע עם חברתו תאז – אשתו כיום – לאילת. "חשבתי שאני מגיע לחודש חודשיים. נקלטתי לעבודה כמלצר במלון ישרוטל ים סוף – והמלונאות מצאה חן בעיניי" מאז שלחו אותו מהרשת לקורסים ולימודים הוא נקלט הייטב במלון, כיום מנהל ברים במלון ישרוטל ים סוף – ישתתף בנבחרת שתייצג את ישראל באליפות "קטל וואן וודקה" העולמית.

המתכון המנצח של אפי אדוני

60 cc מיץ אננס טרי

20 cc מיץ טרי מענבים ירוקים

10 cc  מי דבש

60 cc  קט וואן

5 cc פרנט ברנקה

משקשקים את הכל עם קרח. מוזגים, ללא הקרח, לכוס מרטיני

הברמן שניצח, אפי אדוני זכה בטיסה לתחרות "קטל וואן" העולמית, שתתקיים בהולנד.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Average rating:  
 0 reviews
Web Design MymensinghPremium WordPress ThemesWeb Development

הגולש נשכח במים

יולי 8, 2015יולי 8, 2015
unnamed (1)משטרת מרחב אילת פתחה בחקירה של אירוע בו נשכח קטין בן 11 בים במהלך פעילות שייט במסגרת קייטנה בה משתתף. מחקירה ראשונית עולה כי הקטין שהה עם גלשן רוח וככל הנראה נסחף עמו עד שנתקע עם הגלשן רוח בין עמודי מבנה במרחק עשרות מטרים מקו החוף. אזרח שהבחין בגולש הצעיר שבמצוקה סייע לו והזעיק את שוטרי שיטור ימי מרחב אילת, ואלו השיבו את הקטין אל נקודת ריכוז חניכי הקייטנה. שם אותר מדריכו של החניך הצעיר וזה עוכב לחקירה במשטרה ובתום חקירה ראשונית שוחרר בתנאים מגבילים. חקירת האירוע נמשכת.

הודעת דובר צה"ל

יולי 7, 2015יולי 7, 2015
מצפה תת ימימחר (ד) כ״א תמוז תששעה, 8 ביולי בין השעות 19:00-24:00, יתקיים תרגיל עוצבת ״אדום״ באזור המצפה התת-ימי באילת. במהלך התרגיל תורגש תנועה ערה של כוחות הבטחון באזור. דובר צה״ל מדגיש כי התרגיל תוכנן מראש כחלק מהרף האימונים השנתי ונועד לשמירה על כשירות וכוננות הכוחות.

אילת: רק בגלל הרוח

יולי 3, 2015יולי 3, 2015
גלשן רוחכוחות גדולים של משטרת מרחב אילת עורכים סריקות במפרץ אילת אחר גולש קייט. לפני כמחצית השעה אותר במים מצנח קייט מאות מטרים מקו החוף. שוטרי יחידת השיטור הימי וכוחות נוספים עורכים כעת סריקות בניסיון לאתר את בעליו. מפקד יחידת שיטור ימי במרחב אילת, פקד עופר אילת, ציין כי "לעת עתה אנו מתייחסים לאירוע כאדם נעדר במים, כל עוד אין בידינו מידע אחר". בהמשך לידיעה נמסר ממשטרת אילת כי: בתום שעות בהן סרקו כוחות רבים של משטרת מרחב אילת וכוחות נוספים אחר גולש הקייט, אותר זה במלון בו מתארח כשהוא בריא ושלם. לדבריו, עקב שינוי במצב הרוח (משטר רוחות) הותיר את המצנח במים ויצא לחוף ובהמשך חזר לחדרו במלון.

רוכב אופנוע-ים נפצע בתאונה במפרץ אילת

יולי 2, 2015יולי 2, 2015
צילום: חטיבת דובר המשטרה
לפני זמן קצר התקבל דיווח על רוכב אופנוע-ים שנפצע בתאונה במפרץ אילת. הרוכב, תושב המרכז כבן 70,  פונה לבית חולים "יוספטל" לקבלת טיפול רפואי.
שוטרי יחידת שיטור ימי במרחב אילת הגיעו למקום התאונה והחלו בחקירת המקרה.
מבדיקה ראשונית עולה כי על האופנוע רכבו שניים וככל הנראה בשל תקלה טכנית אבדו שליטה וסטו לעבר שובר הגלים בכניסה למרינה. הרוכב הצעיר הספיק לקפוץ מהאופנוע למים טרם התאונה ואילו הרוכב השני לא הספיק ונפצע בהתנגשות שארעה.

הזמנה לטקס חנוכת הבית החדש של מכללת לוינסקי לחינוך

יוני 27, 2015יוני 27, 2015

הזמנה לטקס חנוכת הבית החדש של מכללת לוינסקי לחינוך - יום שני הבא, 29.6 בשעה 13:00.

הזמנה

חצו עם אופנוע ים את הגבול הימי לכיוון מצריים

יוני 25, 2015יוני 25, 2015
משטרת מרחב אילת עיכבה לפני זמן קצר לחקירה שני צעירים, 23 ו-31, לאחר שחצו עם אופנוע ים את הגבול הימי לכיוון מצריים. בשעות אחר הצהריים התקבל דיווח מחיל הים על שני הצעירים שחצו את הגבול לכיוון מצריים. בדיקה העלתה כי אלו נעצרו לחקירה על ידי כוחות הביטחון במצריים. בחלוף מספר שעות הועברו הצעירים חזרה לידי מפקד יחידת השיטור הימי במרחב אילת, פקד עופר אילת, שהעבירם לחקירה במשטרה. מבדיקה ראשונית עימם ככל הנראה מדובר במעשה בתום לבIMG_4766

שני דגלים כחולים נוספים לעיר אילת

יוני 23, 2015יוני 23, 2015
2 דגלים כחולים

שני דגלים כחולים נוספים לעיר אילת - לאחר שהונף דגל כחול בחוף השחפים - זוכה אילת בשני דגלים נוספים במרינה ובחוף הנפרד - הנכם מוזמנים לטקס הנפת הדגלים - מחר (ד') בשעה 17:00 במרינה

ד"ר גולדברג עוזב את בי"ח

יוני 21, 2015יוני 21, 2015
avi goldbergנעמי יצחק הלוי, דוברת בי"ח יוספטל מאשרת כי בשבוע שעבר הגיעה הודעת המינוי ממרכז 'הכללית': ד"ר אבי גולדברג מנהל 'יוספטל', מונה על ידי אלי דפס, מנכ"ל הכללית, למנהל בית החולים כרמל בחיפה. ד"ר גולדברג יעזוב את תפקידו בעוד 3-4 חודשים, לקראת סוף הקיץ, לאחר למעלה מ-6 שנים בהן חולל מהפך הן בבית החולים והן ברפואה באילת ובאיזור. בד בבד מונה למנהל בית החולים 'יוספטל' ואיזור אילת של הכללית ד"ר אלדר ברקוביץ. גם הוא מומחה ברפואת משפחה, ומכיר מעט את אילת ובית החולים שכן בשנים האחרונות שימש כמה פעמים כמנהל-מחליף לד"ר גולדברג עת יצא לחופשות או נאלץ להעדר. כיום ד"ר ברקוביץ מגיע מההנהלה המרכזית לאחר שבתפקידו הקודם היה סגן מנהל בית החולים כרמל.

היסטוריה! הפועל אילת בגמר!!!

יוני 17, 2015יוני 17, 2015
9קבוצת הכדורסל של הפועל פתאל אילת עשתה היסטוריה, ניצחה את מכבי ת"א 76: 79 . אילת הצליחה בסדרת הגמר לעשות קאמבק מפיגור 0: 2 ניצחה את מכבי שלוש פעמים ברציפות (פעמיים בהיכל מנורה מבטחים) והעפילה לגמר על אליפות המדינה נגד הפועל ירושלים

ילד כבן 4 נפל מהקומה הראשונה במלון

יוני 15, 2015יוני 15, 2015
אמבולנס
הלילה התקבל דיווח במוקד המשטרה במחוז הדרומי על נפילת ילד כבן 4 מקומה ראשונה במלון בו התארח לעבר הלובי. שוטרי מרחב אילת הגיעו למקום והחלו בבירור נסיבות המקרה. הילד פונה במצב בינוני לבית החולים "יוספטל" באילת שם אובחן כי סובל מפגיעת ראש ובשל כך הועבר תוך זמן קצר לבית החולים "בלינסון". מבדיקה ראשונית עולה כי הילד הגיע עם משפחתו, תושבי מרכז הארץ, זמן קצר לפני כן לנופש בעיר. במהלך שהות המשפחה בחדרם יצא הילד והגיע אל קצה המסדרון. על פי החשד טיפס הילד על מעקה הקומה הצופה על אולם הכניסה למלון ומשם נפל. מאבטחת המלון שהבחינה בילד שנפל הגישה לו סיוע עד הגעת אמבולנס למקום. משטרת מרחב אילת פתחה בחקירה.

נתפס נוהג בזמן פסילה בפעם הרביעית

יוני 15, 2015
Driving
נתפס נוהג בזמן פסילה בפעם הרביעית וכשרשיון נהיגתו פקע לפני 13 שנים !!
"מדובר בפצצה מתקתקת על הכביש" ציינו במשטרה לאחר שבפעילות זרוע מבצעית אגף התנועה אמש באילת נתפס בפעם הרביעית תושב העיר, יליד 51', נוהג בהיותו פסול לנהיגה. כמו כן, בבדיקה שערך השוטר, רס"ר ניר זרדז, נמצא כי רישיון נהיגתו של זה פקע בשנת 2002. הנהג הועבר לחקירת בוחני אגף התנועה ובסיומה נכלא ורכבו הושבת. הבוקר תבקש המשטרה להאריך את מעצרו בבית המשפט
בהמשך למעצרו אמש של תושב אילת על ידי שוטרי אגף התנועה בעת שנהג בפסילה זו הפעם הרביעית, לפנות הצהריים האריך בית המשפט באילת את מעצרו ביום נוסף לבקשת המשטרה. בכוונת המשטרה להגיש כנגדו כתב אישום כבר בימים הקרובים.

מחר (ב'), 15.6.2015 תחרות שחייה בבריכה העירונית

יוני 14, 2015יוני 14, 2015
אילוסטרציההנכם מוזמנים מחר לתחרות השחייה, בשעה 9:30 בבריכה העירונית. טקס הסיום ייערך בסביבות השעה 12:00. כ-700 תלמידי כיתות ה' מעשרה בתי ספר יסודיים, יתחרו מחר (ב'), 15.6.2015 בתחרות שחייה במסגרת סיום פרויקט השחייה בבתי הספר המתקיים כבר למעלה מעשור. התחרות תתקיים בבריכה העירונית בשעה 9:30, בארבעה מקצים (בנות/בנים גב, בנות/בנים חופשי) ומשחה שליחים

ילדה בת 10 נפגעה מרכב ופונתה במצב קל לבית החולים "יוספטל"

יוני 9, 2015יוני 9, 2015
ילדה בת 10 נפגעה מרכב בעת שחצתה כביש במעבר חצייה פונתה במצב קל לבית החולים "יוספטל". בדיקה העלתה כי הנהגת נמצאת תחת השפעת אלכוהול.
בצהריים התקבל דיווח במוקד אגף התנועה דיווח על תאונת דרכים שהתרחשה ברחוב עין נטפים באילת. שוטרי זרוע מבצעית אילת הגיעו למקום ומחקירה ראשונית עולה כי הילדה שבה בהסעה מבית הספר וביקשה לחצות כביש בסמוך לתחנת ההסעה ליד ביתה. רכב פרטי נהוג על ידי תושבת אילת ילידת 49' פגע בילדה וגרם לה לחבלות. חשדם של השוטרים התעורר כי יתכן והנהגת תחת השפעת אלכוהול. הנהגת עוכבה לבדיקת רמת האלכוהול, ואכן תוצאותיה אמתו את החשד ונמצא כי רמת האלכוהול בגופה מעל המותר בחוק. הנהגת הועברה לחקירת בוחני אגף התנועה.

נעצר מנכ"ל מלון באילת בחשד לביצוע מעשים מגונים והטרדות מיניות

יוני 4, 2015יוני 4, 2015
Sexual Harassmentמנכ"ל מלון באילת נעצר אתמול בעקבות תלונה של אחת העובדות במלון בחשד שנהג לבצע מעשים מגונים ולהטריד מינית אותה ונשים אחרות. במהלך חקירתו הכחיש כי ביצע מעשים מגונים אך כן קשר עצמו לחלק מהאירועים. היום (חמישי) הוא יובא לדיון בהארכת מעצרו בבית המשפט בעיר. המנכ"ל, שזהותו טרם הותרה לפרסום, נעצר בעקבות תלונה של אחת העובדות ולאחר חקירה נעצר. במהלך החקירה הכחיש כי ביצע מעשים מגונים אך כן קשר את עצמו לחלק מהאירועים. הבוקר הובא המנכ״ל לבית המשפט ומעצרו הוארך ביממה. בית המשפט הוציא צו איסור פרסום על שמו של המנכ״ל.

בתאונה בין שני כלי רכב בצומת הכניסה לאזור תעשייה שחורת על כביש 90.

יוני 3, 2015יוני 3, 2015
IMG-20150603-WA0008שוטרי זרוע מבצעית אגף התנועה באילת מטפלים ברגעים אלו בתאונה בין שני כלי רכב בצומת הכניסה לאזור תעשייה שחורת על כביש 90. מהמקום פונו 7 פצועים קל לבית החולים. בוחני אגף התנועה במקום החלו בחקירת התאונה. IMG-20150603-WA0001   IMG-20150603-WA0000    

נתפסה נוהגת במהירות מופרזת בדרכה לבית משפט לתעבורה באילת

יוני 2, 2015יוני 2, 2015
תחנת משטרת מרחב אילת צילום: מאיר אוחיון
02הבוקר פעלו שוטרי זרוע מבצעית אגף התנועה אילת כנגד עבירות נהיגה במהירות מופרזת בכביש הערבה.  במהלך הפעילות מדד השוטר רס"ר גיא סרילן רכב פרטי במהירות מופרזת של 140 קמ"ש. השוטר שעצר את הרכב גילה כי מדובר בנהגת תושבת ירושלים ילידת 62' שטענה בפני השוטר כי לא שמה לב למהירות ויתכן כי ישנה בעיה במד המהירות. למרבה האירוניה, ברכב ישב בעלה כשהם בדרכם לבית המשפט לתעבורה באילת לדיון שלו בגין עבירת תעבורה גם כן. הנהגת זומנה לשימוע בפני קצין משטרה ולפני זמן קצר החליט מפקד משטרת התנועה באילת לפסול את רישיון נהיגתה למשך 30 הימים הבאים.
צילום וכתיבה: מאיר אוחיון