יום רביעי , ספטמבר 19 2018
Home / חדשות / קולומביה, אילת, כפיר והלאה
1 ירדן גוטמן חייל מצטיין כפיר על רקע הכותל

קולומביה, אילת, כפיר והלאה

החייל המצטיין של 'כפיר' בסיום הטירונות לפני כחודש הוא אילתי. ירדן גוטמן, עולה חדש מקולומביה, אילתי, חייל בודד בהגדרה, עם משפחה חמה שאימצה אותו, חברה ודירה שכורה, והוא רואה את דרכו כאן. מאת: איה פלשקס

 

בסיום מסלול לפני כחודש סיימו טירוני חטיבת 'כפיר' את הכשרתם הראשונית, במעמד חגיגי ומרגש, כשסובב אותם קהל רב של הורים, משפחה וחברים, ניצבו הכפירים הטריים לנוכח הכותל, ונשבעו אמונים לצה"ל ולמדינת ישראל. בין החילים, איתם בשורות, גאה ונרגש היה ירדן גוטמן-קאנו, בן 21, מאילת.
ירדן עלה לפני כשנה וחצי מקולומביה. סבו וסבתו משני הצדדים היו במקור ישראלים, שלפני שנים רבות, התארגנו כקבוצה יחד עם חברים טובים, יצאו לקולומביה לחפש את מזלם והתיישבו שם. ההורים של ירדן, שניהם בני אותה קבוצה ראשונית הכירו שם, הם כבר קולומביאנים. עם זאת לישראל נשארה פינה חמה בלב "אצלינו בבית בריו-נגרו הכל היה בעצם "מוזיאון ישראל". על הקירות תמונות של נופי הארץ, במרכז הסלון תמונה גדולה של ירושלים, הרגשתי כאיו אני גדל בישראל" מספר ירדן "הכל מלא במורשת של ישראלים וגעגועים לארץ. אפילו לי קראו ג'ורדן, שזה בספרדית ירדן".

 
מקולומביה לישראל
"בגיל 15 סיימתי כבר את התיכון בקולומביה, בעיר ריו נגרו. הייתי תלמד טוב וכך קפצתי כמה שנים. כשסיימתי רציתי להמשיך ללמוד באוניברסיטה אבל עשו לי בעיות עם זה". נער בן 15 שרוצה ללמוד וטרינרייה כסטודנט מן המניין. עשו לו בחינות נוספות כדי לבדוק שמבחינה אקדמית הוא מסוגל "עברתי את כולן אבל בכל זאת אמרו שאני צעיר מדי". הוא לא ויתר וכבר בגיל צעיר ידע להאבק ולהגשים את מה שרצה, ולבסוף הסכימו לקבל אותו. והוא סיים לימודי וטרינריה כבר בגיל 19. החל לעסוק במקצוע אך משהו דיגדג לו כל הזמן: הרצון לעלות לישראל.
"היה לי קצת פחד לעלות בלי השפה ואז אמרתי מי שלא מנסה – לא מצליח, ולקח לי כחודש לסדר הכל ואז עליתי, שבוע אחרי היומולדת שלי" ירדן משתף.

ירדן גוטמן חייל מצטיין כפיר על רקע הכותל
הוא החליט לעשות הכל בעצמו לא לשתף אף אחד מהקרובים לו, אפילו לא את הוריו. בהתחלה יצר קשר עם הסוכנות היהודית בעירו. הם שלחו לו כמה דברים במייל בקשו כל מני פרטים, הוכחות ליהדותו, שאלו על הקשר עם ישראל. הלך לכל המשרדים השונים למצוא את כל התעודות שביקשו – גרשו אפילו תעודות של סבא שלו. השיג את הכל כשהתחיל בלי שום דבר ביד, שכן כאמור לא רצה לשתף את המשפחה בתהליך. "הם אמנם ידעו שאני רוצה לעלות אבל לא מתי, לא חשבו שזה כבר. לא רציתי לחץ של אמא ואבא, ידעתי שיהיה להם קשה לא רציתי שיתחילו לבקש, למנוע אותי, שינסו לדחות את זה. העדפתי להגיד להם כשיהיה לי את הכל ביד".
ואכן כך היה. ״בבוקר של יום ההולדת שלי קיבלתי את התשובה הסופית. כבר ידעתי שהכל מאושר ואני לקראת עליה אבל לא ידעתי מתי ואיך ובכלל״. כרטיסי הטיסה יחד עם האישורים מהסוכנות הגיעו באותו בוקר, כל הניירת הייתה בידיו עם תאריך עליה לשבוע אחרי. הוא עדיין התאפק, החזיק את הסוד שלו קרוב לליבו. בערב החלו חגיגות לכבוד יום ההולדת שלו. שם, ליד השולחן החגיגי כשכולם איתו, בישר למשפחה . ״הם היו בשוק, ניסו לשכנע אותי לחשוב שוב, לדחות, אבל אני החלטתי. התחילו מסיבות פרידה בכל מקום ואחרי שבוע הייתי על המטוס לישראל״.

 

מהקיבוץ עד אילת
הוא ירד כאן מהמטוס לבד, עבר את כל הביקורות ובקושי האמין שהוא בישראל. טעם ראשון קיבל כשגילה שהמזוודות שלו לא הצליחו "לעלות" לארץ יחד איתו. "יצאתי מהאולם והעלו אותי ועוד 3 חבר'ה רוסים, גם הם עולים חדשים. לא הבנתי כלום: הנהג דיבר עברית, אלה שנסעו איתי – רוסית. נסענו ישר לקיבוץ יגור,  שם חיכתה המנהלת של האולפן. היא קיבלה אותנו, עשתה סיור והפנתה לחדרים". כמו שמקובל הם למדו 3 ימים בשבוע, ויומיים ירדן עבד בחדר האוכל. "נהניתי בקיבוץ. היה פאב שנקרא 'אולטראסאונד' וכל שבוע הייתה מסיבה. "אחרי 3 חודשים ביקשתי והעבירו אותי לקיבוץ 'עין השופט' ליד יוקנעם ושם למדתי עוד חודשיים" הוא מגלגל את חודשי העליה הראשונים "שם כבר היו כמה אנשים שדיברו ספרדית, והיו אמריקאים, אבל בעיקר כולם דיברו עברית וזה יותר עזר לי, כי הייתי שם כדי ללמוד עברית". בעין השופט עבד ב'אלתא' ונהנה. עם סיום האולפן כבר היה לו תאריך גיוס. בינתיים נסע עם כמה חבר'ה מהאולפן לאילת "רציתי גם לעשות קצת כסף לפני הצבא וגם לבלות ולהכיר אנשים". כאן מצא מיד עבודה ברשת ישרוטל, קיבל דירה והתחבר עם ישראלים.
באילת הרגיש שהוא באמת מתחיל להתערות, וכן גם הכיר את החברה שלו ליאל קדוש "הכרנו כאן באילת בעבודה; עבדתי במלון 'המלך שלמה' הייתי מלצר וגם ליאל עבדה במלון. ככה הכרנו. אנחנו חברים כבר יותר משנה, שכרנו דירה ואנחנו גרים יחד". והוא קיבל מהשתלשלות הדברים עוד משהו, משפחה "כל חופש, כל זמן פנוי – אני בא לאילת, זה הבית שלי. אני גר בדירה שכורה עם החברה שלי אבל המשפחה שלה ממש אימצה אותי, שרית וג'ילבר קדוש הם דואגים לי, שואלים כל הזמן אם צריך משהו. אני קורא להם אמא ואבא".

 

… ואז לצבא
בצבא החבר'ה אומרים לי "מה אתה דפוק, למה עלית? אנחנו מחכים לשחרור כדי לסוע לשם (דרום אמריקה) ואתה עולה ומחפש לעשות צבא כשאתה לא מוכרח? אני אומר להם שכל אחד מחפש משהו אחר בחיים". אמירות כאל קטנות על ירדן, הנער שהתעקש להתקבל לאוניברסיטה בגיל 15, זה שהחליט לעלות לארץ ואירגן הכל בחשאי בעצמו, זה שאחרי שנה בארץ מדבר עיברית שוטפת, זה שלמרות שהוא אקדמאי ורופא וטרינארי התעקש לשרת בצבא כחייל קרבי ויותר מזה.

מעט לפני שהתגייס ב-3.11.14  "התקשרו אלי מהצבא ואמרו לי תתגייס "לקורס נתיב" תלמד קצת על המדינה וההיסטוריה". 'נתיב' הוא קורס זהות יהודית ציונית לחיילים עולים, הזדמנות להעמקה ולהעשרת הידע אודות תרבות ומורשת ישראל, כאמצעי המסייע בהשתלבות מיטבית בצבא ובחברה. הוא הספיק כבר להתגייס "עשיתי טירונות 02 והייתי חייל מצטיין. ואז, כשהגעתי ל'נתיב' אמרו לי אתה לא צריך לעשות כבר את הסימינריים" את הזהות העמוקה עם ישראל וידע על מורשת קרב כבר היה לו.

ירדן גוטמן משמאל 2
״מהתחלה רציתי להיות קרבי. נשארתי כשבועיים ב'מחו״ה אלון' (מרכז חינוך והשכלה בגליל התחתון, ע״ש יגאל אלון א.פ.) ואז התחלתי קורס בעברית. דיברו רק בעברית, לא משנה מאיפה הגיעו האנשים הם דיברו עברית, וכך כולם דיברו עברית, ובמקביל עשיתי שוב טירונות". הוא מחייך, שכן הטירונות היא חלק מובנה בקורס.
״ואז היה גיוס לקרבי, ואני הרי מהתחלה רציתי ללכת לקרבי. שמעתי על 'כפיר', שזו יחידה צעירה אבל מאוד טובה, שמעתי ששם יש יותר מה לעשות. החלטתי שאני רוצה ל״כפיר'״ ושוב היה צריך להתעקש על דרכו ״בבקו"ם ניסו לשלוח אותי לגולני אבל אמרתי רק כפיר. אפילו שהגיוס לגולני היה קודם, אפילו שהם גם קרביים החלטתי שאני רוצה רק כפיר״.
בטירונות של 'כפיר' היה לירדן מצויין: כהגדרתו, לזה חיכה ״עכשיו ראינו מה זה באמת צבא. כל הזמן ריצות ממקום למקום. עכשיו הרגשתי שממש נכנסתי ואני יודע מה זה צה"ל״. ועכשיו עשה עוד טירונות, השלישית במספר אבל זו שהוא הכי מחשיב ״זו טירונות של רובאי 07, היא נמשכת בעצם כ-7.5 חודשים, קשה פיזית; מסעות, מטווחי שטח כל מני דברים שלא היו ב״מחו״ה״. אחרי הטירונות כל אחד מקבל את הפק״ל (פקודות קבע לחייל. במקרה זה, ההשמה, המסלול העקרוני האישי שלו בצבא, א.פ.) שלו, לפי מה שמתאים לו. אני אהיה הקשר של המ"מ, בר רובינשטיין שגם הוא אילתי.

 

חייל מצטיין
בסיום המסעות, האימונים, לימודים של נושאים שונים ורכישת מקצועות צבאיים, אחרי כ-7.5 חודשים של טירונות ועוד הרבה יותר, הגיע ירדן גוטמן-קאנו עם חבריו ליחידה, לטקס המרגש בכותל. בהחלט נקודת ציון בדרכם הצבאית.
״החברה שלי, ליאל, הגיעה לטקס בכותל. זו הרגשה טובה לסיים את המסלול אבל… לא עד הסוף. בטקס כזה רואים את כולם עם המשפחות שלהם, מביאים אוכל יושבים ביחד, צוחקים, אוכלים, והחיילים בודדים – בפינה. למזלי הייתה איתי ליאל וזה הקל״.
בטקס חיכתה לירדן הפתעה – הוא הוכרז כחייל מצטיין. ״לא ציפיתי להיות חייל מצטיין, לא חשבתי על זה בכלל, אבל בטוח שזה כבוד ושזה שימח אותי מאוד״. לירדן יש תכנון לעתידו בצהל. הוא אומר שוב ושוב ומדגיש שהוא אוהב את צה"ל ורוצה להשאר ולהתקדם. והוא הרי היה יכול ללכת לכיוון הווטרנריה גם בצבא, אם לא ממש במקצוע אז משהו מקורב לתחום. אבל הוא הולך על הכיוון הקרבי, נחוש: ״אני כבר יודע שבצה"ל מתקדמים לאט-לאט, צעד בצעד. יש לי הרבה סבלנות״. בשלב ראשון הוא חוזר להמשך המסלול, לרוץ בראש ליד המ"מ שלו, סגן טל רובינשטיין האילתי. והוא מתכוון להיות קודם כל מפקד, מ"כ. וכבר רמזו לו "אם תמשיך באותה דרך – אתה יוצא לקורס מכ"ים אחרי האימון המתקדם". והוא כבר מדמיין את דרכו קדימה לקורס קצינים ואפילו הלאה מזה.

ירדן גוטמן

Web Design MymensinghPremium WordPress ThemesWeb Development

הגולש נשכח במים

יולי 8, 2015יולי 8, 2015
unnamed (1)משטרת מרחב אילת פתחה בחקירה של אירוע בו נשכח קטין בן 11 בים במהלך פעילות שייט במסגרת קייטנה בה משתתף. מחקירה ראשונית עולה כי הקטין שהה עם גלשן רוח וככל הנראה נסחף עמו עד שנתקע עם הגלשן רוח בין עמודי מבנה במרחק עשרות מטרים מקו החוף. אזרח שהבחין בגולש הצעיר שבמצוקה סייע לו והזעיק את שוטרי שיטור ימי מרחב אילת, ואלו השיבו את הקטין אל נקודת ריכוז חניכי הקייטנה. שם אותר מדריכו של החניך הצעיר וזה עוכב לחקירה במשטרה ובתום חקירה ראשונית שוחרר בתנאים מגבילים. חקירת האירוע נמשכת.

הודעת דובר צה"ל

יולי 7, 2015יולי 7, 2015
מצפה תת ימימחר (ד) כ״א תמוז תששעה, 8 ביולי בין השעות 19:00-24:00, יתקיים תרגיל עוצבת ״אדום״ באזור המצפה התת-ימי באילת. במהלך התרגיל תורגש תנועה ערה של כוחות הבטחון באזור. דובר צה״ל מדגיש כי התרגיל תוכנן מראש כחלק מהרף האימונים השנתי ונועד לשמירה על כשירות וכוננות הכוחות.

אילת: רק בגלל הרוח

יולי 3, 2015יולי 3, 2015
גלשן רוחכוחות גדולים של משטרת מרחב אילת עורכים סריקות במפרץ אילת אחר גולש קייט. לפני כמחצית השעה אותר במים מצנח קייט מאות מטרים מקו החוף. שוטרי יחידת השיטור הימי וכוחות נוספים עורכים כעת סריקות בניסיון לאתר את בעליו. מפקד יחידת שיטור ימי במרחב אילת, פקד עופר אילת, ציין כי "לעת עתה אנו מתייחסים לאירוע כאדם נעדר במים, כל עוד אין בידינו מידע אחר". בהמשך לידיעה נמסר ממשטרת אילת כי: בתום שעות בהן סרקו כוחות רבים של משטרת מרחב אילת וכוחות נוספים אחר גולש הקייט, אותר זה במלון בו מתארח כשהוא בריא ושלם. לדבריו, עקב שינוי במצב הרוח (משטר רוחות) הותיר את המצנח במים ויצא לחוף ובהמשך חזר לחדרו במלון.

רוכב אופנוע-ים נפצע בתאונה במפרץ אילת

יולי 2, 2015יולי 2, 2015
צילום: חטיבת דובר המשטרה
לפני זמן קצר התקבל דיווח על רוכב אופנוע-ים שנפצע בתאונה במפרץ אילת. הרוכב, תושב המרכז כבן 70,  פונה לבית חולים "יוספטל" לקבלת טיפול רפואי.
שוטרי יחידת שיטור ימי במרחב אילת הגיעו למקום התאונה והחלו בחקירת המקרה.
מבדיקה ראשונית עולה כי על האופנוע רכבו שניים וככל הנראה בשל תקלה טכנית אבדו שליטה וסטו לעבר שובר הגלים בכניסה למרינה. הרוכב הצעיר הספיק לקפוץ מהאופנוע למים טרם התאונה ואילו הרוכב השני לא הספיק ונפצע בהתנגשות שארעה.

הזמנה לטקס חנוכת הבית החדש של מכללת לוינסקי לחינוך

יוני 27, 2015יוני 27, 2015

הזמנה לטקס חנוכת הבית החדש של מכללת לוינסקי לחינוך - יום שני הבא, 29.6 בשעה 13:00.

הזמנה

חצו עם אופנוע ים את הגבול הימי לכיוון מצריים

יוני 25, 2015יוני 25, 2015
משטרת מרחב אילת עיכבה לפני זמן קצר לחקירה שני צעירים, 23 ו-31, לאחר שחצו עם אופנוע ים את הגבול הימי לכיוון מצריים. בשעות אחר הצהריים התקבל דיווח מחיל הים על שני הצעירים שחצו את הגבול לכיוון מצריים. בדיקה העלתה כי אלו נעצרו לחקירה על ידי כוחות הביטחון במצריים. בחלוף מספר שעות הועברו הצעירים חזרה לידי מפקד יחידת השיטור הימי במרחב אילת, פקד עופר אילת, שהעבירם לחקירה במשטרה. מבדיקה ראשונית עימם ככל הנראה מדובר במעשה בתום לבIMG_4766

שני דגלים כחולים נוספים לעיר אילת

יוני 23, 2015יוני 23, 2015
2 דגלים כחולים

שני דגלים כחולים נוספים לעיר אילת - לאחר שהונף דגל כחול בחוף השחפים - זוכה אילת בשני דגלים נוספים במרינה ובחוף הנפרד - הנכם מוזמנים לטקס הנפת הדגלים - מחר (ד') בשעה 17:00 במרינה

ד"ר גולדברג עוזב את בי"ח

יוני 21, 2015יוני 21, 2015
avi goldbergנעמי יצחק הלוי, דוברת בי"ח יוספטל מאשרת כי בשבוע שעבר הגיעה הודעת המינוי ממרכז 'הכללית': ד"ר אבי גולדברג מנהל 'יוספטל', מונה על ידי אלי דפס, מנכ"ל הכללית, למנהל בית החולים כרמל בחיפה. ד"ר גולדברג יעזוב את תפקידו בעוד 3-4 חודשים, לקראת סוף הקיץ, לאחר למעלה מ-6 שנים בהן חולל מהפך הן בבית החולים והן ברפואה באילת ובאיזור. בד בבד מונה למנהל בית החולים 'יוספטל' ואיזור אילת של הכללית ד"ר אלדר ברקוביץ. גם הוא מומחה ברפואת משפחה, ומכיר מעט את אילת ובית החולים שכן בשנים האחרונות שימש כמה פעמים כמנהל-מחליף לד"ר גולדברג עת יצא לחופשות או נאלץ להעדר. כיום ד"ר ברקוביץ מגיע מההנהלה המרכזית לאחר שבתפקידו הקודם היה סגן מנהל בית החולים כרמל.

היסטוריה! הפועל אילת בגמר!!!

יוני 17, 2015יוני 17, 2015
9קבוצת הכדורסל של הפועל פתאל אילת עשתה היסטוריה, ניצחה את מכבי ת"א 76: 79 . אילת הצליחה בסדרת הגמר לעשות קאמבק מפיגור 0: 2 ניצחה את מכבי שלוש פעמים ברציפות (פעמיים בהיכל מנורה מבטחים) והעפילה לגמר על אליפות המדינה נגד הפועל ירושלים

ילד כבן 4 נפל מהקומה הראשונה במלון

יוני 15, 2015יוני 15, 2015
אמבולנס
הלילה התקבל דיווח במוקד המשטרה במחוז הדרומי על נפילת ילד כבן 4 מקומה ראשונה במלון בו התארח לעבר הלובי. שוטרי מרחב אילת הגיעו למקום והחלו בבירור נסיבות המקרה. הילד פונה במצב בינוני לבית החולים "יוספטל" באילת שם אובחן כי סובל מפגיעת ראש ובשל כך הועבר תוך זמן קצר לבית החולים "בלינסון". מבדיקה ראשונית עולה כי הילד הגיע עם משפחתו, תושבי מרכז הארץ, זמן קצר לפני כן לנופש בעיר. במהלך שהות המשפחה בחדרם יצא הילד והגיע אל קצה המסדרון. על פי החשד טיפס הילד על מעקה הקומה הצופה על אולם הכניסה למלון ומשם נפל. מאבטחת המלון שהבחינה בילד שנפל הגישה לו סיוע עד הגעת אמבולנס למקום. משטרת מרחב אילת פתחה בחקירה.

נתפס נוהג בזמן פסילה בפעם הרביעית

יוני 15, 2015
Driving
נתפס נוהג בזמן פסילה בפעם הרביעית וכשרשיון נהיגתו פקע לפני 13 שנים !!
"מדובר בפצצה מתקתקת על הכביש" ציינו במשטרה לאחר שבפעילות זרוע מבצעית אגף התנועה אמש באילת נתפס בפעם הרביעית תושב העיר, יליד 51', נוהג בהיותו פסול לנהיגה. כמו כן, בבדיקה שערך השוטר, רס"ר ניר זרדז, נמצא כי רישיון נהיגתו של זה פקע בשנת 2002. הנהג הועבר לחקירת בוחני אגף התנועה ובסיומה נכלא ורכבו הושבת. הבוקר תבקש המשטרה להאריך את מעצרו בבית המשפט
בהמשך למעצרו אמש של תושב אילת על ידי שוטרי אגף התנועה בעת שנהג בפסילה זו הפעם הרביעית, לפנות הצהריים האריך בית המשפט באילת את מעצרו ביום נוסף לבקשת המשטרה. בכוונת המשטרה להגיש כנגדו כתב אישום כבר בימים הקרובים.

מחר (ב'), 15.6.2015 תחרות שחייה בבריכה העירונית

יוני 14, 2015יוני 14, 2015
אילוסטרציההנכם מוזמנים מחר לתחרות השחייה, בשעה 9:30 בבריכה העירונית. טקס הסיום ייערך בסביבות השעה 12:00. כ-700 תלמידי כיתות ה' מעשרה בתי ספר יסודיים, יתחרו מחר (ב'), 15.6.2015 בתחרות שחייה במסגרת סיום פרויקט השחייה בבתי הספר המתקיים כבר למעלה מעשור. התחרות תתקיים בבריכה העירונית בשעה 9:30, בארבעה מקצים (בנות/בנים גב, בנות/בנים חופשי) ומשחה שליחים

ילדה בת 10 נפגעה מרכב ופונתה במצב קל לבית החולים "יוספטל"

יוני 9, 2015יוני 9, 2015
ילדה בת 10 נפגעה מרכב בעת שחצתה כביש במעבר חצייה פונתה במצב קל לבית החולים "יוספטל". בדיקה העלתה כי הנהגת נמצאת תחת השפעת אלכוהול.
בצהריים התקבל דיווח במוקד אגף התנועה דיווח על תאונת דרכים שהתרחשה ברחוב עין נטפים באילת. שוטרי זרוע מבצעית אילת הגיעו למקום ומחקירה ראשונית עולה כי הילדה שבה בהסעה מבית הספר וביקשה לחצות כביש בסמוך לתחנת ההסעה ליד ביתה. רכב פרטי נהוג על ידי תושבת אילת ילידת 49' פגע בילדה וגרם לה לחבלות. חשדם של השוטרים התעורר כי יתכן והנהגת תחת השפעת אלכוהול. הנהגת עוכבה לבדיקת רמת האלכוהול, ואכן תוצאותיה אמתו את החשד ונמצא כי רמת האלכוהול בגופה מעל המותר בחוק. הנהגת הועברה לחקירת בוחני אגף התנועה.

נעצר מנכ"ל מלון באילת בחשד לביצוע מעשים מגונים והטרדות מיניות

יוני 4, 2015יוני 4, 2015
Sexual Harassmentמנכ"ל מלון באילת נעצר אתמול בעקבות תלונה של אחת העובדות במלון בחשד שנהג לבצע מעשים מגונים ולהטריד מינית אותה ונשים אחרות. במהלך חקירתו הכחיש כי ביצע מעשים מגונים אך כן קשר עצמו לחלק מהאירועים. היום (חמישי) הוא יובא לדיון בהארכת מעצרו בבית המשפט בעיר. המנכ"ל, שזהותו טרם הותרה לפרסום, נעצר בעקבות תלונה של אחת העובדות ולאחר חקירה נעצר. במהלך החקירה הכחיש כי ביצע מעשים מגונים אך כן קשר את עצמו לחלק מהאירועים. הבוקר הובא המנכ״ל לבית המשפט ומעצרו הוארך ביממה. בית המשפט הוציא צו איסור פרסום על שמו של המנכ״ל.

בתאונה בין שני כלי רכב בצומת הכניסה לאזור תעשייה שחורת על כביש 90.

יוני 3, 2015יוני 3, 2015
IMG-20150603-WA0008שוטרי זרוע מבצעית אגף התנועה באילת מטפלים ברגעים אלו בתאונה בין שני כלי רכב בצומת הכניסה לאזור תעשייה שחורת על כביש 90. מהמקום פונו 7 פצועים קל לבית החולים. בוחני אגף התנועה במקום החלו בחקירת התאונה. IMG-20150603-WA0001   IMG-20150603-WA0000    

נתפסה נוהגת במהירות מופרזת בדרכה לבית משפט לתעבורה באילת

יוני 2, 2015יוני 2, 2015
תחנת משטרת מרחב אילת צילום: מאיר אוחיון
02הבוקר פעלו שוטרי זרוע מבצעית אגף התנועה אילת כנגד עבירות נהיגה במהירות מופרזת בכביש הערבה.  במהלך הפעילות מדד השוטר רס"ר גיא סרילן רכב פרטי במהירות מופרזת של 140 קמ"ש. השוטר שעצר את הרכב גילה כי מדובר בנהגת תושבת ירושלים ילידת 62' שטענה בפני השוטר כי לא שמה לב למהירות ויתכן כי ישנה בעיה במד המהירות. למרבה האירוניה, ברכב ישב בעלה כשהם בדרכם לבית המשפט לתעבורה באילת לדיון שלו בגין עבירת תעבורה גם כן. הנהגת זומנה לשימוע בפני קצין משטרה ולפני זמן קצר החליט מפקד משטרת התנועה באילת לפסול את רישיון נהיגתה למשך 30 הימים הבאים.
צילום וכתיבה: מאיר אוחיון