יום שישי , ספטמבר 21 2018
Home / מגזין / נקודת מפנה
SAM_1766

נקודת מפנה

אל"מ רועי בארי
אל"מ רועי בארי

עוד ועוד תרגולים כדי להפנים את "שגרת מלחמה". ביום שלישי תורגלו האזרחים. בבי"ס 'צאלים', התרגול עבר למופת. אל"מ רועי בארי, וסרן יאיר נגיד התפנו לשיחה עם אילתin, רגע לפני ששוב עפו טילים אמיתיים על עוטף עזה

אפילו אבנר המצוייר מהטלביזיה הפנים: ביום שלישי ה-2 ביוני לא צריך להביא פרחים. צריך לזכור לא להבהל, יש ללכת למרחב המוגן בהשמע הצפירה העולה ויורדת. 'נקודת מפנה', תרגיל העורף הלאומי יצא לדרך.
הצופרים אכן הופעלו פעמיים ב-11:05 בבוקר וב-19:05 בערב. כן, שעה לא עגולה, בבוקר ובערב. בכל נושא מושקעת מחשבה. סרן (מיל) יאיר נגיד, קצין הסברה של מחוז דרום בפיקוד העורף מסביר: "התרגול בבוקר נועד למוסדות כמו משרדים, חברות ובכלל מקומות עבודה וכמובן – כל מערכת החינוך. שאנשים ידעו איפה מרחבים המוגנים שלהם. בשעות הערב, בשעה כזו רוב האנשים כבר מגיעים לביתם, או עוסקים בפעילות פנאי – גם בעת כזו עליהם לדעת את מיקום המרחב המוגן". והשעה הזו? חמש דקות אחרי השעה? הוא עונה כמובן מאליו "כדי שאפילו מי ששכח יספיק לשמוע חדשות לדעת שהכל בסדר ושהנה מגיעה צפירה".

בבוקר בבית ספר 'צאלים'
כבר ימים ושבועות שהמורות משוחחות בכיתות עם התלמידים. מזכירות להם שיש תרגיל, הם כבר

התלמידים בצאלים
התלמידים בצאלים

יודעים איך להתנהג במקלט, איך להגיע אליו, איך לרדת בצורה מסודרת וכך גם לעלות בחזרה.
למרות הכל, ברגע האמת האזעקה הקפיצה. לשניה, אולי דווקא למבוגרים שבסביבה התכווצה הבטן, לזו נעתקה הנשימה, אחרת ראתה צהוב מול העיניים. לנו כבר יש זיכרון ארוך ומגוון של אזעקות במלחמות ומבצעים "על אמת".
שניה והילדים פורצים מדלת הכיתה. המורות, הסייעות והסדרנים, הגדולים בוגרי ו', מזכירים להם

ללכת מהר – לא לרוץ, כולם יורדים למקלט של החטיבה הצעירה.
הסדר מופתי המון מדרגות והם יודעים לא לצעוק, לא לדחוף. אריאלי, מנהלת החטיבה הצעירה, לקחה תחת חסותה את קטנטני החינוך המיוחד. בשקט הגיעו גם הם למקלט – איש לא נשאר בחוץ. הילדים מתורגלים בין התרגילים הרשמיים. המקלט לא זר להם, צוות ההוראה דאגו שהם יתידדו עם המקום. הם מתישבים בקבוצות לפי הבתים. זו נותן יד לחברתה ומחזיקה חזק: "ראיתי שהיא מפחדת אז נתתי לה יד שתדע שאנחנו ביחד ושלא תפחד" מספרת האמיצה מכיתה א', ולא עזבה את יד חברתה עד לסוף התרגיל.
הילדים פטפטו, חלק שרו, אורלי ארגנה מסביבה משחק סוער, כמה בנות הצמידה ראשים וכמו בנות פטפטו וצחקקו, לכוכי צמחו עוד ידיים יש מאין והיא אספה אל חיקה 3 ואחר כך חמישה ושבעה קטנטנים של כיתה א' שנצמדו לקבל את החיבוק המרגיע.
אולי זה נראה כך אבל בעצם לא לקח הרבה זמן. הוראת ההרגעה עברה בין המורות, כולם קמו ודילגו מעלה לרחבת החטיבה וחזרה לכיתות.
שיעור בחשבון ואפילו קריאה יכולים להתעקב. הנפש חשובה יותר "חייבים לדבר על החוויה הזו. אי

מארגנים משחקים במקלט
מארגנים משחקים במקלט

אפשר לעזוב בלא כלום כאילו הסתיים ודי" מסבירה כוכי קנטר, מורת כיתה א' בבית האגוז "זה משפיע על הילדים, אפילו אלה שלא מראים את זה. חייבים לשוחח איתם, במידה. וכשיושבים ביחד, גם אם רק חלק מדברים, כולם מזדהים, חושבים, "מפרקים" את התחושות. ואכן, הם ישבו מסביב, ועל השטיח. דיברו, בלי אצבע "אנחנו כבר גדולים, עולים לב', ומנהלים דיון. זו שיחה זה לא שיעור". ואחר כך רצים לחצר. חשבון יספיקו ללמוד אחרי ההפסקה, ומחר, יש זמן. הביטחון והנפש קודמים.

התרגיל הארצי ובדרום
אל"מ רועי בארי, מפקד מחוז דרום בפיקוד העורף התפנה ביום שלישי אחרי הצהרים לשוחח ולהסביר, שבעצם האזרחים "מרגישים" רק את היום הזה, יום שלישי, שלי התרגיל "היום זה תרגול המרחב האזרחי. מוסדות, מקומות עבודה, בתי ספר ובכלל, ובערב – משפחות והמרחב הבייתי. אבל למעשה אנחנו כבר מיום ראשון בתרגיל שנמשך עד יום חמישי" והוא מוסיף ש"אין מה לחשוש, זה תרגיל שנקבע כבר זמן רב מראש, תרגיל שנתי".
כזכור, בתחילת מאי התקיים באילת תרגיל נפתי גדול. בתרגיל אז תורגלה כל הנפה, גוייסו המילואימניקים. גם אל"מ בארי נכח בשלושת ימי התרגיל. אז תורגלו מעשית בשטח תרחישים שונים של מתקפת טילים, רעידת אדמה, חדירות, בנמל, במלונות, בהרים ובשכונות מגורים. בנוסף לכוחות הצבא והמילואים תורגלו גם הכוחות האזרחיים: בעלי תפקידי חרום בעירייה, במשטרה, במד"א בכיבוי אש, ואיתם אנשי סע"ר, סיוע אזרחי ראשוני, כ-100 נשים וגברים שעברו קורסים מיוחדים למענה בשעת חרום. אל"מ בארי, כבר סיכום ביניים באותו יום, החמיא לעיר אילת, הנפה וכל המשתתפים.
"הפעם מתרגלים בעיקר את צפון הארץ, גם התרחישים הם בעיקר של ירי מהצפון. אצלינו במחוז דרום מרגישים את התרגיל פחות" הוא אומר ומוסיף "אנחנו בדרום עובדים יותר בגישה של "תרגילי מעטפה" – הרשויות בדרום עושות אימונים פנימיים בצורה דיפרנציאלית, כל רשות ונפה לפי האיומים הספיציפים לאותו איזור". הוא מוסיף ומדגיש כי לקחי צוק איתן מייושמים בתרגילים אלה, וחלק מהלקחים הם שבמקומות שונים יש צרכים שונים, איומים שונים ואותם צריך להדגיש בתרגולים.

"התרגיל הפעם באיזורינו היה בצורת מש"מ – משימות מלחמה – התרגול היה יותר בצורת סימולציות שבהן אנחנו דנים באופציות הפעלה. הגיוס היה יותר מצומצם, אבל גם מפקדי הנפה גוייסו". מספר אל"מ בארי "תורגל למשל ירי על אילת, נושא שמוכר ואף קרה בעבר. בתרחיש שהזרימו אלי מהשטח באילת שילבנו גם פגיעות וגם פצועים, ורקטות שגרמו נזק". התרחישים זרמו מהשטח באילת למפקד מחוז דרום, הוא העביר בחזרה פקודות, וקיבל בחזרה את עידכוני המצב. כך מכל הנפות במחוז דרום.
רק תרגיל שטח אחד גדול היה בקריית גת. יחד איתו היה ירי טילים מעזה, אמיתי, לא מתורגל כלל, ממש תוך כדי תרגיל, אבל זה כמובן נושא אחר. "לשמחתי, או אולי לצערי, תושבי הדרום מתורגלים היטב, ובחלק גדול מהדרום ה"תרגול" היה במצבים אמיתיים" מהרהר אל"מ בארי בקום רם "אין סוף בכמות התרגולים שאנו יכולים וצריכים לעשות וגם הדרום, שיותר מתורגל, צריך להמשיך לתרגל עוד ועוד" הוא מדגיש שוב ושוב.

תרגלו הסברה
סרן (מיל) יאיר נגיד, בן 42, מבאר שבע מתעסק בחייו האזרחיים בנושאי תרבות, שום קשר לצבא: הואסרן יאיר נגיד ראש מנהל התרבות של העיר באר שבע ומנהל המשכן לאמנויות הבמה באר שבע.
עם זה הוא ותיק קרבות מ-1994 הוא בפיקוד העורף מחוז דרום, מתחילת שנות ה-2000 בתחום ההסברה; עבר את עמוד ענן, עופרת יצוקה, צוק איתן וכל מה שבינהם – וכאלו היו הרבה במחוז דרום. הגדרת תפקידו פשוטה "בזמן חרום באחריותו להסביר לאוכלוסיה את מה שמתרחש ולהעביר הנחיות מצילות חיים". הביצוע יותר מסובך ומורכב הרבה יותר.
בשביל רבים מאיתנו בסברה צבאית זה נחמן שי, שבמלחמת לבנון הראשונה זכה לכינוי המסביר או המרגיע הלאומי. אם תרצו סרן (מיל') יאיר נגיד הוא המסביר והמרגיע המחוזי.
"מאז ימי נחמן שי השתנו דברים רבים. אם אז כל ישראל הייתה "אותו איזור" ההנחייה הייתה שווה לכולם. כשזיהו יציאה של טיל – כל המדינה נכנסה למקלטים. היום יותר מדויקים, יש חלוקה לאיזורים, לכל ישוב יש את מספרו ובערים הגדולות יש חלוקה אף לאיזורי משנה. כל אדם יכול להכנס לאתר של פיקוד העורף, להקליד את שם הישוב וכך ידע מיידית את המספר. לפי זה ידע מתי להתייחס להתראה". עם זאת הוא מדגיש "כל זה כמובן בנוסף  לאזעקה, שזה האמצעי העיקרי. מספר הישוב מיועד לשימוש כאשר רואים הפס הכתום בטלביזיה, המודיע על אזעקות אזוריות, וכן בהודעות ברדיו ובאפליקציות".
בפן האישי משתף סקן נגיד "אני חושב שעבודה הזו בפיקוד העורף היא הכי חשובה שיש. ראינו בזמן אמת שכאשר אזרחים נשמעו להנחיות פשוט ניצלו חיים". והוא מביא כדוגמה "יותר מ-3,000 טילים נפלו על הדרום והמרכז במהלך מבצע 'צוק איתן', נפגעו קשה 3 אזרחים. כל אדם שנפגע, נהרג הוא עולם ומלואו אך היחס הזה מראה עד כמה ההסברה עוזרת". והוא מוסיף "כיום הדרום מאוד מתורגל, הוא למוד קרבות יחסית לשאר חלקי הארץ. פעם זה היה הצפון שהיה מתורגל כך, בתקופת הקטיושות – אנחנו צריכים להיות תמיד מוכנים לכל תרחיש".
בהסברה כיום יש שונות והצאמה לפי כמה וכמה פרמטרים "הכל נקבע לפי רמות האיום שיש באותו רגע. כמו כן אני מתאים את ההסברה לפי המיגזר אליו אני פונה, השפה, ההרגלים, המיקום". הוא מגיע לכל תחנת רדיו באיזור, לטלביזיה, לעיתונות ובכלל, כל מדיה אפשרית.

הסקת מסקנות ויציאה לשטח
"אנחנו כל הזמן בודקים את ההתרחשויות ולפי הקורה בשטח מסיקים מסקנות, מעדכנים הנחיות,

בכיתה מדברים על זה אחרי
בכיתה מדברים על זה אחרי

מעלים את זה לאתר פיקוד העורף, שרבים נכנסים אליו. אנחנו מאוד מודעים לרחשי הציבור. אנחנו שואבים מידע באופן קבוע ממוקדי מידע, ממוקדי 106 אליהם מגיעות קריאות אזרחים, ממוקד 100 של המשטרה ועוד. כך אנו מתמקדים בבעיות שעולות בערים מסויימות ומחזקים את המקומות שצריך, בנושאי חינוך, בנושאי הערכות מזון, בנושאי מידע ועוד".
מסביר סרן נגיד ומביא דוגמה "במבצע 'צוק איתן' היה מקרה שרבים זוכרים. סמוך ליבנה, מסיבה לא ידועה אדם נשאר ברכב שלו בעת אזעקה במקום לצאת לשכב על הקרקע כשידיו מכסות את ראשו. אותו אדם נהרג לצערנו כשנפל טיל. מקרה כזה אנחנו מנתחים ומחדדים, מדגישים לאוכלוסיה את הנושא ודרך ההתנהגות: במקרה זה חידדנו והדגשנו שבזמן אזעקה הרכב הוא מלכודת מוות. הסיכוי של מי ששוכב בחוץ לשרוד יותר גבוה".
"כך למשל חידדנו גם את ההנחיות למקרה של רעידת אדמה, ועוד נושאים בהם מטפל פיקוד העורף" והוא מוסיף ומדגיש "במקרה של רעידת אדמה ההנחיות דומות מאוד לאלה של התקפת טילים. יש להכנס לממ"ד אבל בניגוד לירי כאן יש להשאיר את הדלת פתוחה! באם אין ממ"ד יש לצאת למרחב פתוח" הוא אומר ומוסיף "כל הכללים וההסברים נמצאים כמובן באתר פיקוד העורף".
לדברי סרן נגיד לפיקוד העורף שיש פקודות מאוד מסויימות כמעט לכל תרחיש שקיים. כך למשל הוא מוסר לגבי מסכות גז, שאלה העולה לעיתים קרובות "כרגע הוסר האיום הכימי מעל המדינה. למי שיש מסכות בבית – שישמור אותן אך אין צורך כרגע לחלק מסכות נוספות. במידה והאיום יחזור – צה"ל ידאג לחלק מסכות חדשות לאוכלוסיה".
כאחראי על ההסברה הוא האדם האמון על ההרגעה וההבהרה של הדברים. "יש פקודות ברורות שלוקחות בחשבון את שיתוף הפעולה של כל כוחות החירום וההצלה: צבא, רשות מקומית, משטרה, כיבוי אש, מד"א, ואפילו מתנדבים מהאוכלוסיה כמו סע"ר". הוא אומר ומוסיף "בנוסף לירי טילים או מלחמה יש כמובן נושאים נוספים בהם עוסק פיקוד העורף. כך למשל קיים חשש מתמיד מפני רעידת אדמה. בכל עת עלול לקרוא מקרה של פיזור חומרים מסוכנים על כביש או בתוך שכונה, וזה כבר קרה בעבר, חשש מפני פיצוץ בלוני גז ועוד" הוא פונה לציבור ומדגיש "הציבור באילת ובכל הארץ צריך לדעת שיש מי שעושה עבודה מאוד קשה, סזיפית אך מדוייקת, בכל הנושאים שקשורים לשמירה על שלום הציבור ובטחונו, יש על מי לסמוך וזה פיקוד העורף".

ובזמן נתקפת אמת
"כשהיו נפילות טילים בבאר שבע למשל, נוצרה לי תרגולת: ברגע שאני מקבל את ההודעה אני יוצר קשר עם הבסיס לקבל את הפרטים. אני יודע שמיד יתקשרו אלי העיתונאים ורדיו דרום כדי לברר. אני מקבל עידכון, ומיד עולה לרדיו ומסביר, נותן פרטים, מרגיע. אנו רואים אנו רואים כל הזמן שהקשר הזה עם האזרחים עושה את ההבדל".
הוא יוצא לשטח כל אימת שמתאפשר לו וכמובן כשנוצר צורך. כך למשל גם אם יווצר צורך באילת – יגיע לכאן במהירות. "כשאני מגיע לשטח אני יכול ללמוד  על מקרים בזמן אמת, לראות את התנהגות האנשים, להתמודד עם הדברים בשטח, להסיק מסקנות להבא ואף להשתמש בקורה להסברה". והוא מביא סיפור אמיתי לדוגמה. באחת מנפילות הטילים הגעתי לשטח ממש בסמוך לנפילה. ראיתי אדם עומד בסמוך לרכב מנוקב מרסיסים, והוא ממש בשוק. לשאלתי סיפר שזה הרכב שלו. הוא נסע עם התינוק שלו שהיה קשור בסל קל. כשנשמע האזעקה, בלי לחשוב פעמיים, עצר את הרכב במקום חטף את התינוק ורץ איתו הרחק מהאוטו. זה מה שהציל את שניהם. כשהתכופפתי והצצתי לתוך האוטו ראיתי שהסל-קל מנוקב ומחורר כולו. לו היו נשארים האוטו האב ובנו היו נהרגים".

סוף דבר
חלק מתושבי אילת התלוננו שהיה איחור של כדקה בהפעלת הצופרים, אחרים אמרו שלא שמעו את האזעקה. מבירור שערכנו עולה כי מאז מבצע ״צוק איתן״ תוגברה מערכת הצופרים באילת והתווספו 5 צופרים. פיקוד העורף שלח בעת התרגיל חיילים לנקודות שונות בעיר, בצורה שתכסה את האיזור – הדיווחים שהתקבלו מהם הם כי האזעקה נשמעה בכל נקודה, היטב. כך גם, מדגישים מומחים, הדיווחים שהתקבלו בצפירות ביום הזיכרון. עם זאת הם מדגישים כי הנמצאים במקום רועש מאוד, במקום סגור ואטום, ואפילו בבית עם חלונות סגורים, מזגן דולק וטלביזיה או רדיו דלוקים או אנשים וילדים  נוספים – אכן עלול  לא לשמוע את האזעקה. לשם כם, הם אומרים, יש את האפליקציות המשלימות: הודעה ברדיו, בטלביזיה, באינטרנט וכו'.
חלק מהתושבים דווחו כי קיבלו מסר של התרעה במכשיר הנייד, אחרים – לא. מסר אישי זה הוא סוג של כלי טכנולוגי נוסף של פיקוד העורף, להעביר הודעות בשעת חירום. הטכנולוגיה  פועלת על בשיטת  cell broadcast המאפשרת בעצם לשלוח את ההודעות "מעבר", ללא קשר, לרשת הטלפונים. זה עוד אמצעי התראה משלים של פיקוד העורף.
אתרעות אלה הן עדיין בשלב נסיוני, הן אינן פועלות עדיין לכל האוכלוסיה. כמו כן בשיטה בה הן פועלות הן יכולות להגיע רק לחלק מסוגי המכשירים.
בחודשים הקרובים עתיד פיקוד העורף להשיק אפליקציה רשמית, שככל הנראה שמה יהיה  I OREF (איי עורף). אפליקציה זו תהייה יעודית, מכווננת לצרכי המשתמשים: בכל מכשיר אפשר יהיה לבחור את מרחב ההתגוננת המסויים, העיר, הישוב. האפליקציה תאפשר בחירה של עוד 2-3 מרחבים נוספים שעליהם מעוניינים לקבל התראות. כמובן שאפשר יהיה לשנות מיקום  במקרה של נסיעה או מעבר דירה.
בנוסף יהיו באפליקציה הנחיות התגוננות זמינות של פיקוד העורף, תכניים מקצועיים, מידע והדגשים על גללי התנהגות בעת תרחישי חרום.
זו תהייה אפליקציה מהייימנה לאזרח בחתימת צה"ל ופיקוד העורף, שתעודכן באופן תדיר על פי הצרכים.  ככל הידוע זו תהיה האפליקציה הראשונה מסוג זה, בתחום ההגנה והתקשור של הצבא עם כלל האזרחים.

איה פלשקס

Web Design MymensinghPremium WordPress ThemesWeb Development

הגולש נשכח במים

יולי 8, 2015יולי 8, 2015
unnamed (1)משטרת מרחב אילת פתחה בחקירה של אירוע בו נשכח קטין בן 11 בים במהלך פעילות שייט במסגרת קייטנה בה משתתף. מחקירה ראשונית עולה כי הקטין שהה עם גלשן רוח וככל הנראה נסחף עמו עד שנתקע עם הגלשן רוח בין עמודי מבנה במרחק עשרות מטרים מקו החוף. אזרח שהבחין בגולש הצעיר שבמצוקה סייע לו והזעיק את שוטרי שיטור ימי מרחב אילת, ואלו השיבו את הקטין אל נקודת ריכוז חניכי הקייטנה. שם אותר מדריכו של החניך הצעיר וזה עוכב לחקירה במשטרה ובתום חקירה ראשונית שוחרר בתנאים מגבילים. חקירת האירוע נמשכת.

הודעת דובר צה"ל

יולי 7, 2015יולי 7, 2015
מצפה תת ימימחר (ד) כ״א תמוז תששעה, 8 ביולי בין השעות 19:00-24:00, יתקיים תרגיל עוצבת ״אדום״ באזור המצפה התת-ימי באילת. במהלך התרגיל תורגש תנועה ערה של כוחות הבטחון באזור. דובר צה״ל מדגיש כי התרגיל תוכנן מראש כחלק מהרף האימונים השנתי ונועד לשמירה על כשירות וכוננות הכוחות.

אילת: רק בגלל הרוח

יולי 3, 2015יולי 3, 2015
גלשן רוחכוחות גדולים של משטרת מרחב אילת עורכים סריקות במפרץ אילת אחר גולש קייט. לפני כמחצית השעה אותר במים מצנח קייט מאות מטרים מקו החוף. שוטרי יחידת השיטור הימי וכוחות נוספים עורכים כעת סריקות בניסיון לאתר את בעליו. מפקד יחידת שיטור ימי במרחב אילת, פקד עופר אילת, ציין כי "לעת עתה אנו מתייחסים לאירוע כאדם נעדר במים, כל עוד אין בידינו מידע אחר". בהמשך לידיעה נמסר ממשטרת אילת כי: בתום שעות בהן סרקו כוחות רבים של משטרת מרחב אילת וכוחות נוספים אחר גולש הקייט, אותר זה במלון בו מתארח כשהוא בריא ושלם. לדבריו, עקב שינוי במצב הרוח (משטר רוחות) הותיר את המצנח במים ויצא לחוף ובהמשך חזר לחדרו במלון.

רוכב אופנוע-ים נפצע בתאונה במפרץ אילת

יולי 2, 2015יולי 2, 2015
צילום: חטיבת דובר המשטרה
לפני זמן קצר התקבל דיווח על רוכב אופנוע-ים שנפצע בתאונה במפרץ אילת. הרוכב, תושב המרכז כבן 70,  פונה לבית חולים "יוספטל" לקבלת טיפול רפואי.
שוטרי יחידת שיטור ימי במרחב אילת הגיעו למקום התאונה והחלו בחקירת המקרה.
מבדיקה ראשונית עולה כי על האופנוע רכבו שניים וככל הנראה בשל תקלה טכנית אבדו שליטה וסטו לעבר שובר הגלים בכניסה למרינה. הרוכב הצעיר הספיק לקפוץ מהאופנוע למים טרם התאונה ואילו הרוכב השני לא הספיק ונפצע בהתנגשות שארעה.

הזמנה לטקס חנוכת הבית החדש של מכללת לוינסקי לחינוך

יוני 27, 2015יוני 27, 2015

הזמנה לטקס חנוכת הבית החדש של מכללת לוינסקי לחינוך - יום שני הבא, 29.6 בשעה 13:00.

הזמנה

חצו עם אופנוע ים את הגבול הימי לכיוון מצריים

יוני 25, 2015יוני 25, 2015
משטרת מרחב אילת עיכבה לפני זמן קצר לחקירה שני צעירים, 23 ו-31, לאחר שחצו עם אופנוע ים את הגבול הימי לכיוון מצריים. בשעות אחר הצהריים התקבל דיווח מחיל הים על שני הצעירים שחצו את הגבול לכיוון מצריים. בדיקה העלתה כי אלו נעצרו לחקירה על ידי כוחות הביטחון במצריים. בחלוף מספר שעות הועברו הצעירים חזרה לידי מפקד יחידת השיטור הימי במרחב אילת, פקד עופר אילת, שהעבירם לחקירה במשטרה. מבדיקה ראשונית עימם ככל הנראה מדובר במעשה בתום לבIMG_4766

שני דגלים כחולים נוספים לעיר אילת

יוני 23, 2015יוני 23, 2015
2 דגלים כחולים

שני דגלים כחולים נוספים לעיר אילת - לאחר שהונף דגל כחול בחוף השחפים - זוכה אילת בשני דגלים נוספים במרינה ובחוף הנפרד - הנכם מוזמנים לטקס הנפת הדגלים - מחר (ד') בשעה 17:00 במרינה

ד"ר גולדברג עוזב את בי"ח

יוני 21, 2015יוני 21, 2015
avi goldbergנעמי יצחק הלוי, דוברת בי"ח יוספטל מאשרת כי בשבוע שעבר הגיעה הודעת המינוי ממרכז 'הכללית': ד"ר אבי גולדברג מנהל 'יוספטל', מונה על ידי אלי דפס, מנכ"ל הכללית, למנהל בית החולים כרמל בחיפה. ד"ר גולדברג יעזוב את תפקידו בעוד 3-4 חודשים, לקראת סוף הקיץ, לאחר למעלה מ-6 שנים בהן חולל מהפך הן בבית החולים והן ברפואה באילת ובאיזור. בד בבד מונה למנהל בית החולים 'יוספטל' ואיזור אילת של הכללית ד"ר אלדר ברקוביץ. גם הוא מומחה ברפואת משפחה, ומכיר מעט את אילת ובית החולים שכן בשנים האחרונות שימש כמה פעמים כמנהל-מחליף לד"ר גולדברג עת יצא לחופשות או נאלץ להעדר. כיום ד"ר ברקוביץ מגיע מההנהלה המרכזית לאחר שבתפקידו הקודם היה סגן מנהל בית החולים כרמל.

היסטוריה! הפועל אילת בגמר!!!

יוני 17, 2015יוני 17, 2015
9קבוצת הכדורסל של הפועל פתאל אילת עשתה היסטוריה, ניצחה את מכבי ת"א 76: 79 . אילת הצליחה בסדרת הגמר לעשות קאמבק מפיגור 0: 2 ניצחה את מכבי שלוש פעמים ברציפות (פעמיים בהיכל מנורה מבטחים) והעפילה לגמר על אליפות המדינה נגד הפועל ירושלים

ילד כבן 4 נפל מהקומה הראשונה במלון

יוני 15, 2015יוני 15, 2015
אמבולנס
הלילה התקבל דיווח במוקד המשטרה במחוז הדרומי על נפילת ילד כבן 4 מקומה ראשונה במלון בו התארח לעבר הלובי. שוטרי מרחב אילת הגיעו למקום והחלו בבירור נסיבות המקרה. הילד פונה במצב בינוני לבית החולים "יוספטל" באילת שם אובחן כי סובל מפגיעת ראש ובשל כך הועבר תוך זמן קצר לבית החולים "בלינסון". מבדיקה ראשונית עולה כי הילד הגיע עם משפחתו, תושבי מרכז הארץ, זמן קצר לפני כן לנופש בעיר. במהלך שהות המשפחה בחדרם יצא הילד והגיע אל קצה המסדרון. על פי החשד טיפס הילד על מעקה הקומה הצופה על אולם הכניסה למלון ומשם נפל. מאבטחת המלון שהבחינה בילד שנפל הגישה לו סיוע עד הגעת אמבולנס למקום. משטרת מרחב אילת פתחה בחקירה.

נתפס נוהג בזמן פסילה בפעם הרביעית

יוני 15, 2015
Driving
נתפס נוהג בזמן פסילה בפעם הרביעית וכשרשיון נהיגתו פקע לפני 13 שנים !!
"מדובר בפצצה מתקתקת על הכביש" ציינו במשטרה לאחר שבפעילות זרוע מבצעית אגף התנועה אמש באילת נתפס בפעם הרביעית תושב העיר, יליד 51', נוהג בהיותו פסול לנהיגה. כמו כן, בבדיקה שערך השוטר, רס"ר ניר זרדז, נמצא כי רישיון נהיגתו של זה פקע בשנת 2002. הנהג הועבר לחקירת בוחני אגף התנועה ובסיומה נכלא ורכבו הושבת. הבוקר תבקש המשטרה להאריך את מעצרו בבית המשפט
בהמשך למעצרו אמש של תושב אילת על ידי שוטרי אגף התנועה בעת שנהג בפסילה זו הפעם הרביעית, לפנות הצהריים האריך בית המשפט באילת את מעצרו ביום נוסף לבקשת המשטרה. בכוונת המשטרה להגיש כנגדו כתב אישום כבר בימים הקרובים.

מחר (ב'), 15.6.2015 תחרות שחייה בבריכה העירונית

יוני 14, 2015יוני 14, 2015
אילוסטרציההנכם מוזמנים מחר לתחרות השחייה, בשעה 9:30 בבריכה העירונית. טקס הסיום ייערך בסביבות השעה 12:00. כ-700 תלמידי כיתות ה' מעשרה בתי ספר יסודיים, יתחרו מחר (ב'), 15.6.2015 בתחרות שחייה במסגרת סיום פרויקט השחייה בבתי הספר המתקיים כבר למעלה מעשור. התחרות תתקיים בבריכה העירונית בשעה 9:30, בארבעה מקצים (בנות/בנים גב, בנות/בנים חופשי) ומשחה שליחים

ילדה בת 10 נפגעה מרכב ופונתה במצב קל לבית החולים "יוספטל"

יוני 9, 2015יוני 9, 2015
ילדה בת 10 נפגעה מרכב בעת שחצתה כביש במעבר חצייה פונתה במצב קל לבית החולים "יוספטל". בדיקה העלתה כי הנהגת נמצאת תחת השפעת אלכוהול.
בצהריים התקבל דיווח במוקד אגף התנועה דיווח על תאונת דרכים שהתרחשה ברחוב עין נטפים באילת. שוטרי זרוע מבצעית אילת הגיעו למקום ומחקירה ראשונית עולה כי הילדה שבה בהסעה מבית הספר וביקשה לחצות כביש בסמוך לתחנת ההסעה ליד ביתה. רכב פרטי נהוג על ידי תושבת אילת ילידת 49' פגע בילדה וגרם לה לחבלות. חשדם של השוטרים התעורר כי יתכן והנהגת תחת השפעת אלכוהול. הנהגת עוכבה לבדיקת רמת האלכוהול, ואכן תוצאותיה אמתו את החשד ונמצא כי רמת האלכוהול בגופה מעל המותר בחוק. הנהגת הועברה לחקירת בוחני אגף התנועה.

נעצר מנכ"ל מלון באילת בחשד לביצוע מעשים מגונים והטרדות מיניות

יוני 4, 2015יוני 4, 2015
Sexual Harassmentמנכ"ל מלון באילת נעצר אתמול בעקבות תלונה של אחת העובדות במלון בחשד שנהג לבצע מעשים מגונים ולהטריד מינית אותה ונשים אחרות. במהלך חקירתו הכחיש כי ביצע מעשים מגונים אך כן קשר עצמו לחלק מהאירועים. היום (חמישי) הוא יובא לדיון בהארכת מעצרו בבית המשפט בעיר. המנכ"ל, שזהותו טרם הותרה לפרסום, נעצר בעקבות תלונה של אחת העובדות ולאחר חקירה נעצר. במהלך החקירה הכחיש כי ביצע מעשים מגונים אך כן קשר את עצמו לחלק מהאירועים. הבוקר הובא המנכ״ל לבית המשפט ומעצרו הוארך ביממה. בית המשפט הוציא צו איסור פרסום על שמו של המנכ״ל.

בתאונה בין שני כלי רכב בצומת הכניסה לאזור תעשייה שחורת על כביש 90.

יוני 3, 2015יוני 3, 2015
IMG-20150603-WA0008שוטרי זרוע מבצעית אגף התנועה באילת מטפלים ברגעים אלו בתאונה בין שני כלי רכב בצומת הכניסה לאזור תעשייה שחורת על כביש 90. מהמקום פונו 7 פצועים קל לבית החולים. בוחני אגף התנועה במקום החלו בחקירת התאונה. IMG-20150603-WA0001   IMG-20150603-WA0000    

נתפסה נוהגת במהירות מופרזת בדרכה לבית משפט לתעבורה באילת

יוני 2, 2015יוני 2, 2015
תחנת משטרת מרחב אילת צילום: מאיר אוחיון
02הבוקר פעלו שוטרי זרוע מבצעית אגף התנועה אילת כנגד עבירות נהיגה במהירות מופרזת בכביש הערבה.  במהלך הפעילות מדד השוטר רס"ר גיא סרילן רכב פרטי במהירות מופרזת של 140 קמ"ש. השוטר שעצר את הרכב גילה כי מדובר בנהגת תושבת ירושלים ילידת 62' שטענה בפני השוטר כי לא שמה לב למהירות ויתכן כי ישנה בעיה במד המהירות. למרבה האירוניה, ברכב ישב בעלה כשהם בדרכם לבית המשפט לתעבורה באילת לדיון שלו בגין עבירת תעבורה גם כן. הנהגת זומנה לשימוע בפני קצין משטרה ולפני זמן קצר החליט מפקד משטרת התנועה באילת לפסול את רישיון נהיגתה למשך 30 הימים הבאים.
צילום וכתיבה: מאיר אוחיון