יום שישי , ספטמבר 21 2018
Home / מגזין / נורה של הקהילה
03 (4)

נורה של הקהילה

תמיד הייתה שם: בעזרה לכל דורש, בגיוס תרומות, במציאת דיור ומתן עצה. שנים רבות בהתנדבות עם ישראלים והקהילה הצרפתית. לפני כשנה, במכרז של משרד הקליטה, מונתה לפרויקטורית לעידוד עליה, עכשיו זה תפקידה אבל היא ממשיכה גם להתנדב

נדמה שהיא תמיד פנויה: מי שמחפש דירה – נורה מקשרת, יולדת מחפשת בגדי תינוקות – נורה מוצאת מי שמוכנה לתרום, אוספת ומביאה לה בעצמה עד הבית, ואפילו  מוסיפה מטרנה, וכמה מוצצים ואפילו משחק לרך הנולד, לשמח. זה כבר הפך לאמירה: "תתקשרו לנורה" "נורה בטח יודעת". ומתקשרים, שולחים לה מסר בפייסבוק – ונורה דואגת, טורחת, מקשרת, אוספת מביאה.

כשהייתה עולה חדשה

מזה כשנה היא פרוייקטורית לעידוד עליה, בעיר אילת.  במשך שנים נדמה שכולנו הכרנו אותה תמיד כתופרת; מי שמעצבת ומכינה את התלבושות לאירועי סיום הבלט, סוף שנה, וחיילים/וחיילות רצים אליה לתיקוני מדים – והיא, אף פעם לא אומרת לא. נשואה למשה כבר 33 שנים, בת 57, יש לה 4 ילדים הגדולה בת 32 וממנה יש לה נכדה בת 12.

נורה ילידת מרוקו מקזבלנקה, ב-73' עלתה לארץ, בת 14 בערך "עליתי מציונות טהורה, בעלית הנוער. בתחילה הייתי בירושלים  בפנימיה לשנה. לאחר מכן גם ההורים עלו וגרו בנתניה כך שעברתי לשם. ום למדתי את כיתה י"ב". כיוון שהייתה עולה חדש טריה, ואת לימודי התיכון החלה עוד בצרפת, הבגרות שלה היא צרפתית, של העיר ליון משם הגיעה. "כך זה עבור עולים חדשים, זה מקל עליהם את ההסתגלות בארץ"  היא מסבירה.

בגיל 16.5 כבר סיימה את התיכון והתחילה ללמוד באוניברסיטת בר אילן. כל יום נסעה באוטובוס לאוניברסיטה ובחזרה: "הייתי נוסעת עדיין עם כרטיס נוער. בתקופה הזו סרגתי מלתחה שלמה בנסיעות."  היא צוחקת. חמש שנים נסעה כך: סיימה BA  בפסיכולוגיה, עשתה את השני כמעט עד הסוף. באירוע משפחתי פגשה את משה, לימים –בעלה. "המשפחות הכירו כבר במרוקו, אנחנו הכרנו רק כאן אבל משם הדרך לחתונה הייתה סלולה". הזוג הצעיר נישא ועבר לאילת, לנהל את מלון 'בל' השייך למשפחה.

הם התחילו להסתדר בעיר, להתיישב. נורה עבדה בבנק לאומי במשך 7 שנים, אחרי זה נהלה במשך 7 שנים משרד עו"ד. נולדו לה שני ילדים בשנים אלה. "אבל אז כשנולדה הבת השלישית שלי, דניאל, החלטתי שאני רוצה להשאר עם הילדים בבית" והיא מוסיפה ומסבירה "התפירה הייתה תחביב במשך כל השנים, וכך מצאתי בתחביב אפשרות לפרנסה בשילוב גידול הילדים"

העליה הצרפתית

בעשור השנים האחרון התחילה להכיר את הקהילה הצרפתית. "אני כבר לא זוכרת איך הייתה ההתחלה אבל הצרפתים הגיעו התחילו להכיר אותי והתחילו לפנות אלי לפתרון בעיות, תרגום, ליווי למשרדים שונים, ובכלל, להבין את המקום החדש אליו הגיע. כמובן שעזרתי להם". ואת הכל עשתה כמובן מאהבה ועזרה לזולת ללא שום תגמול כמובן. "כך יצא שהפכתי מעורה יותר ויותר בחיי הקהילה הצרפתית בעיר מצד אחד, ומצד שני התנסתי בהתמודדות מול הרשויות". וכאן באו סוף-סוף לידי ביטוי לימודי הפסיכולוגיה שלה, ההבנה, האמפתיה והתקשורת עם אנשים.

נורה ביטון נחשפה לקהל הרחב כאשר הוצבה במקום השישי ברשימת 'כיוון חדש' למועצה. כשהיא נשאלת היא אפילו לא בטוחה שהתכוונה, באותה עת, אכן לשבת במועצת העיר. וכך משהסתיימה מערכת הבחירות היא המשיכה בכל עיסוקיה הרגילים: המשיכה בתפירה כפרנסה, ההתנדבות, בישולים נפלאים וגידול הילדים.

פרוייקטורית לעידוד עליה, משרד הקליטה

לפני כשנה פורסם מכרז של משרד הקליטה למשרות פרויקטורים בעיר אילת. נורה ניגשה למכרז של דוברי הצרפתית . הדרך לקבלת התפקיד לא הייתה חלקה ומיידית. למרות שבהתנדבות פעלה במשך שנים עם הקהילה הצרפתית. למרות שהם ראו את זה כמובן מאליו, עברה את כל השלבים, ראיונות, ועדת קבלה. היות שכישוריה ותעודותיה התאימו – התקבלה.

העולים החדשים ואנשי הקהילה הצרפתית שמחו מאוד על המינוי: "היה להם למי לפנות. אמנם גם קודם עזרתי להם במה שאפשר אך עכשיו היה להם יותר נוח כי זה תפקידי הרשמי" והיא מוסיפה ומדגישה "מובן שכל השירותים ניתנים להם בחינם, ללא שום מיון או דרישות  מוקדמות. ומובן שגם לעולים "ותיקים יותר" עוזרים". ונורה כמו נורה עושה כל מה שאפשר כדי שירגישו בנוח. היא עוזרת גם במה שלא בדיוק מוגדר כתפקידה. כך למשל: להזמין תור לרופא במוקד, ללוות לניתוח ולתאם מבחינת ניירת. במקומות היום יומיים הם נתקלים בבעיות שפה ונעזרים בה: "הם מתקשרים מכל מקום שהם נמצאים ולא מבינים אותם, אפילו מחו"ל. לפעמים מגיעים אלי אפילו זוגות שאפשר בינהם,עזרה עם הילדים ובכלל". בעצם אפשר לומר שסוף-סוף נורה משתמשת במה שלמדה עוד בנעוריה, בפסיכולוגיה.

02 (4)

פעילות, תרבות והתנדבות

מתמיד התלוננו אנשי הקהילה הצרפתית על חוסר קשר עם הישראלים מחד, וחוסר בפעילוייות חברתיות עבורם, מאידך. נורה הרימה את הכפפה ומסייעת להם, להרים ולהוציא לפועל רעיונות ויוזמות בתחום. כך למשל התקיים לאחרונה במוצאי שבת ערב "שירים צרפתיים שעשו עליה". היא אירגנה את הערב יחד עם לילי וייס ממתנ"ס קולייר, גייסו את אסנת פרידמן ואודי טרן להיות אחראים על הצד המוסיקלי. אבל היא הגדילה עשות וגייסה פעילים מתוך הקהילה שעזרו במכירת כרטיסים ובאירגון הערב. כך יצא שגם "מטרה נסתרת" הוגשה: לשתף את הוותיקים יותר בעשייה למען הקהילה צרפתית והישראלית כאחד. ועל הדרך ערך מוסף: בקהל ישבו גם ישראלים, הבאים כתמיד לערבי שירה במתנ"ס קולייר, אלה שרו בעברית, אחרים בצרפתית, וחלק בשתי השפות – וההנאה הייתה רבה.

אבל לא רק בשירה וכיף עסקינן: חלק מאנשי הקהילה פעילים בעמותת "לתת" באילת. למשל מרסל ל'שקר מתייצב בכל בוקר ב-7:30 ב'בית רפאל' ומכין כריכים לילדים אותם הוא מפזר ב-9:30 בין בתי הספר. הוא סחף איתו אחרים והם פעילים גם בגיוס כספים לטובת 'בית רפאל', מארגנים אירועים בחגים, חלוקת סלי מזון לנזקקים, אירועים לחיילים. כך למשל ב-22 ביוני הקרוב תתקיים חגיגת בר מצווה לכ-12 ילדים ממשפחות מעוטות יכולת. הקהילה הצרפתית אימצה את בית רפאל ואת האוכלוסיה שסביבו.

"מאיר יצחק הלוי, מאז ומתמיד, עוד לפני היותו ראש העירייה גילה רגישות ואהדה לכלל העולים לאילת" אומרת נורה ומוסיפה "יש עכשיו פרויקט של הסוכנות היהודית שנקרא 'צרפת תחילה'. ובו מושם דגש מאוד חזק על העליה מצרפת, בעקבות האירועים הקשים של השנים האחרונות. הקול שעולה מיהדות צרפת אומר כי הם אכן רוצים לעלות ארצה. אמנם כל אחד בזמנו, בהתאם לתוכניותיו ומגבלותיו, אך הכוונה קיימת". בעקבות הפרוייקט מתקיימים ירידי עליה כל כמה חדשים, בצפיפות יחסית. ראש העירייה נוסע בעצמו, מפאת חשיבות העניין ומצטרף לנורה ביטון בדוכנים. היא עוזרות לו בתקשורת עם העולים הפוטנציאלים והם מחלקים חומר שיווקי מיוחד, כולל סירטון, חוברות ועוד. "אנחנו בודקים אישית, עבור המתעניינים כל פרט שעולה על דעתם כמו אפשרויות מגורים, תעסוקה, מסגרות לימוד, חיי חברה וכו'." היא מסבירה ומוסיפה "בזה הקשר רק מתחיל. הוא ממשיך באמצעות שיחות טלפון, מיילים ובכלל". נורה מרכזת את הנושא ומטפלת, וחלק אף מעבירה לראש העירייה עצמו.

"יותר ויותר מודעים גם בצרפת שהעיר נמצאת בתנופה. הם מאוד מרוצים למשל מפרויקט הקמת שדה התעופה הבינלאומי. הם רואים בזה נקודת התפתחות מאוד חשובה בתהליך שהעיר אילת עוברת, מתעניינים בפרויקט הגולף  – יש אוכלוסיה מאוד אמידה שמגיעה למקומות של גולף, עוקבים אחרי נושא הקמת מרכז הספורט הבינלאומי, וכמובן שהם מאוד בעד הרכבת לאילת. הם כל הזמן עוקבים אחרי ההתפתחות.

תוכניות

הקמת סניף של עמות "אדיר" שקיימת כמה שנים באשדוד. ולה סניפים באשקלון ונתניה "זו השאיפה שלי שהסניף הבא יהיה באילת"   שם העמותה בצרפתית "פעילות דינמית לקליטה מוצלחת". החברים בעמותה כולם מתנדבים ומחולקים לצוותים בתחומים שונים.

העמותה עוסקת בפרויקטים שונים של תעסוקה, תרבות, טיולים להכרת הארץ, חינוך וכמובן הצד החברתי. זה מיועד לדוברי צרפתית. בדגש לחבר בין ותיקים לחדשים: לקשור קשר ולהקל על הקליטה בעזרת הותיקים. המוטו של העמותה זה שהותיק עוזר לחדש. הכוונה שבוועדות יהיו גם ותיקים – כאלה שיקחו את הפיקוד בתחומים השונים ויפעילו אותם.

הסניף יקום כבר בימים הקרובים והפעילות תתחיל בקרוב מאוד. ז'קלין דדון, לשעבר מנהלת הדואר תהיה יו"ר העמותה, בהתנדבות כמובן. יחד איתה –אנט בלאחסן אסתר דיין שישמשו כמזכירה וגיזברית . אנחנו בונים לאט לאט נציגים לוועדות השונות, וכל אחת ואחד יקח על עצמו תחום הקרוב לליבו".

המעוניינים לקחת חלק בפעילות, דוברי צרפתית, מוזמנים לפנות אל נורה ביטון טלפונית: 050-4442144 .

"תוכנית נוספת להביא לעיר מועדון סרט עם סרטים בצרפתית, והייתי רוצה מאוד שהסרטים יהיו בתרגום כדי לאפשר את השילוב בין הצרפתים לדוברי העברית" נורה מדגישה "יותר ויותר אני פוגשת עולים מהקהילה הצרפתית שאומרים שבאו לארץ לא רק כדי להשאר במגע רק עם הקהילה הצרפתית, הם רוצים להתחבר לתושבי אילת" והיא מוסיפה "אכן התושבים מקבלים את העולים באהבה, מסייעים ככל יכולתם.

אחד הרעיונות לגיבוש הוא לעשות ערב של מאכלים: נזמין נשים וגברים צרפתיים, בשלנים, שידריכו ישראליות וישראלים לבשל מאכלים צרפתים אופייניים, כאלה של בית ומסורת – הכל כמובן כשר".

עוד בתכנון "להביא קבוצה קטנה, כהתחלה, של סטודנטים מצרפת ללמוד כאן באוניברסיטה, להציג בפניהם את התחומים ולעודד אותם לבחור בתחומים שיוכלו לעסוק בהם בעתיד, כאן". והיא מוסיפה "החלום שלי למצוא משפחות מאמצות, שיאמצו את הסטודנטים שרובם הרי יגיעו כבודדים. אני משוכנעת שמשפחות כאלה שיזמינו אותם לחגים, שבתות ובכלל יתרמו רבות לעידוד העליה שלהם ולהצלחת הקליטה".

ביריד בצרפת

"ביריד האחרון בצרפת נפגשנו ראש העיר ואני עם קבוצת יזמים, אנשי עסקים מהקהילה שהביעו רצון להקמת יזמוייות קטנות באילת, בתחומים שונים כמו פרוטזות שמיעה, קוסמטיקה, תיאטרון, תכשיטים ועוד. הם ביקשו לשמוע על היתרונות של אילת" היא מספרת ומוסיפה "מאיר הציג בפניהם את נושא איזור סחר חופשי והיתרונות הפיסקליים של אילת. הוא הבטיח כמובן את כל הליווי והתמיכה של הרשות במימוש היזמויות".

איש הקשר עם הקהילה בצרפת בכלל ואנשי העסקים והיזמות בפרט הוא סרז' בן חיים, אילתי לשעבר, המגיע לעיתים תכופות לאילת. לפני כשבוע ביקר באילת ונפגש עם אלי לנקרי, סגן ראש העיר. סוכם על המשך ההתקדמות, הכנת תוכניות עיסקיות ועוד.

"הרושם הוא שהקהילה הצרפתית מודעת מאוד וקולטת את הפוטנציאל העתידי של אילת בשבילם, ולכן מעוניינת להשקיע ולהשתקע".

נורה מסכמת כשנה בתפקיד

"אני מאוד נהנית מתפקידי, אוהבת את המגע האנושי. אני רואה בזה שליחות ביחוד לאור האנטישמיות הגוברת בצרפת. חשוב לי מאוד שכל משפחה שמגיעה לעיר תקלט בכל התחומים ותצליח. אני אמנם מאזנת את רמת הציפיות שלהם, החיים כאן הם לא כמו בצרפת, השכר לא אותו שכר, אני מבהירה להם את המציאות הישראלית. יחד עם זאת אני מאוד מתאמצת לתת את החיזוקים לילדים שיצליחו בלימודים, מוצאת להורים עבודה מתאימה, דואגת לעמוד בקשרים עם הצוות החינוכי ולהתעדכן בקשיים וההצלחות של הילדים. ואני מאוד גאה בהשגים ובהצלחה של המשפחות שאני מלווה. התברכנו. קהילה יפה ואיכותית".

כיום רשומים באילת כבר כ-2,500 אנשים שעלו ב-10 שנים אחרונות, או שנמצאים בשלבים שונים של מעבר ארצה.

נורה עוסקת גם במיקרו וגם במקרו. מלווה את העולה צעד צעד לקראת העליה, ליווי למוסדות וכל שצריך לקראת העליה, כמו גם אחרי, לקליטה מוצלחת. "מצד שני אני רואה גם את המקרו: לנסות וליצור תשתיות וקשרים לעידוד העליה הזו. אני לא מזלזלת בשום יזם שמביע רעיון. אני מלווה אותו ועוזרת, אני משוכנעת שבשלב כל שהוא הדברים יצאו לפועל.

01 (4)

ראש העירייה מאיר יצחק הלוי

"במסגרת הרצון שלנו להיות עיר קולטת, סימנו כיעד להתמקד בכמה מדינות, ואחת מהן, ואולי המובילה, היא צרפת. יש לכך סיבות רבות אך לצערי המובילה שבהן היא האנטישמיות הפוקדת את אירופה. זהו גל הפוקד בעיקר את צרפת ודוחק את יהודי צרפת ממדינתם"

מוסיף ראש העירייה ומסביר: "יש לנו כמה מסלולים לסייע להם: לאתר תושבים פוטנציאליים שיכולים לתרום ולסייע לעיר אילת – ואנחנו להם. אלה יכולים להיות צעירים שיגיעו כסטודנטים או יזמים "קטנים".

בנושא היזמות הוא מרחיב: "הכוונה היא ליצור מעין חממה פרנקופונית, יוזמה שהביא בעצם סרג' בן חיים והוא גם מקשר עם יזמים פוטנציאלים." ויצחק הלוי מוסיף ומתאר את הרעיון " אנחנו רוצים להקים להם מקום שירכז 15-20 יזמים, שתהייה בינהם תמיכה הדדית, אפשר יהיה להעמיד למקום ניהול משותף, תשתיות ושירותים עמו רואה חשבון ועורך דין. כל יזם כזה יביא מקומות עבודה איתו, אם זה יזם של פלטות לשיניים או מכשירי שמיעה וכו'."

והוא מסיף ומציין כי בתוך הדאגה לצד הכלכלי, "צריך לדאוג שהחיים שלהם באילת יהיו נעימים וטובים, חלק מזה היא כמובן ההתייחסות לתרבות" וכאן הוא מביא כדוגמה את ערב השירה שהיה בקולייר, בור גם ראש העיר השתתף בשירה.
"מאז שנורה נכנסה לתפקיד יש התעוררות בכל הקשור באיכות השירות שאנו נותנים לאוכלוסיה" הוא אומר ומדגיש "נורה עושה עבודה נפלאה!"

Web Design MymensinghPremium WordPress ThemesWeb Development

הגולש נשכח במים

יולי 8, 2015יולי 8, 2015
unnamed (1)משטרת מרחב אילת פתחה בחקירה של אירוע בו נשכח קטין בן 11 בים במהלך פעילות שייט במסגרת קייטנה בה משתתף. מחקירה ראשונית עולה כי הקטין שהה עם גלשן רוח וככל הנראה נסחף עמו עד שנתקע עם הגלשן רוח בין עמודי מבנה במרחק עשרות מטרים מקו החוף. אזרח שהבחין בגולש הצעיר שבמצוקה סייע לו והזעיק את שוטרי שיטור ימי מרחב אילת, ואלו השיבו את הקטין אל נקודת ריכוז חניכי הקייטנה. שם אותר מדריכו של החניך הצעיר וזה עוכב לחקירה במשטרה ובתום חקירה ראשונית שוחרר בתנאים מגבילים. חקירת האירוע נמשכת.

הודעת דובר צה"ל

יולי 7, 2015יולי 7, 2015
מצפה תת ימימחר (ד) כ״א תמוז תששעה, 8 ביולי בין השעות 19:00-24:00, יתקיים תרגיל עוצבת ״אדום״ באזור המצפה התת-ימי באילת. במהלך התרגיל תורגש תנועה ערה של כוחות הבטחון באזור. דובר צה״ל מדגיש כי התרגיל תוכנן מראש כחלק מהרף האימונים השנתי ונועד לשמירה על כשירות וכוננות הכוחות.

אילת: רק בגלל הרוח

יולי 3, 2015יולי 3, 2015
גלשן רוחכוחות גדולים של משטרת מרחב אילת עורכים סריקות במפרץ אילת אחר גולש קייט. לפני כמחצית השעה אותר במים מצנח קייט מאות מטרים מקו החוף. שוטרי יחידת השיטור הימי וכוחות נוספים עורכים כעת סריקות בניסיון לאתר את בעליו. מפקד יחידת שיטור ימי במרחב אילת, פקד עופר אילת, ציין כי "לעת עתה אנו מתייחסים לאירוע כאדם נעדר במים, כל עוד אין בידינו מידע אחר". בהמשך לידיעה נמסר ממשטרת אילת כי: בתום שעות בהן סרקו כוחות רבים של משטרת מרחב אילת וכוחות נוספים אחר גולש הקייט, אותר זה במלון בו מתארח כשהוא בריא ושלם. לדבריו, עקב שינוי במצב הרוח (משטר רוחות) הותיר את המצנח במים ויצא לחוף ובהמשך חזר לחדרו במלון.

רוכב אופנוע-ים נפצע בתאונה במפרץ אילת

יולי 2, 2015יולי 2, 2015
צילום: חטיבת דובר המשטרה
לפני זמן קצר התקבל דיווח על רוכב אופנוע-ים שנפצע בתאונה במפרץ אילת. הרוכב, תושב המרכז כבן 70,  פונה לבית חולים "יוספטל" לקבלת טיפול רפואי.
שוטרי יחידת שיטור ימי במרחב אילת הגיעו למקום התאונה והחלו בחקירת המקרה.
מבדיקה ראשונית עולה כי על האופנוע רכבו שניים וככל הנראה בשל תקלה טכנית אבדו שליטה וסטו לעבר שובר הגלים בכניסה למרינה. הרוכב הצעיר הספיק לקפוץ מהאופנוע למים טרם התאונה ואילו הרוכב השני לא הספיק ונפצע בהתנגשות שארעה.

הזמנה לטקס חנוכת הבית החדש של מכללת לוינסקי לחינוך

יוני 27, 2015יוני 27, 2015

הזמנה לטקס חנוכת הבית החדש של מכללת לוינסקי לחינוך - יום שני הבא, 29.6 בשעה 13:00.

הזמנה

חצו עם אופנוע ים את הגבול הימי לכיוון מצריים

יוני 25, 2015יוני 25, 2015
משטרת מרחב אילת עיכבה לפני זמן קצר לחקירה שני צעירים, 23 ו-31, לאחר שחצו עם אופנוע ים את הגבול הימי לכיוון מצריים. בשעות אחר הצהריים התקבל דיווח מחיל הים על שני הצעירים שחצו את הגבול לכיוון מצריים. בדיקה העלתה כי אלו נעצרו לחקירה על ידי כוחות הביטחון במצריים. בחלוף מספר שעות הועברו הצעירים חזרה לידי מפקד יחידת השיטור הימי במרחב אילת, פקד עופר אילת, שהעבירם לחקירה במשטרה. מבדיקה ראשונית עימם ככל הנראה מדובר במעשה בתום לבIMG_4766

שני דגלים כחולים נוספים לעיר אילת

יוני 23, 2015יוני 23, 2015
2 דגלים כחולים

שני דגלים כחולים נוספים לעיר אילת - לאחר שהונף דגל כחול בחוף השחפים - זוכה אילת בשני דגלים נוספים במרינה ובחוף הנפרד - הנכם מוזמנים לטקס הנפת הדגלים - מחר (ד') בשעה 17:00 במרינה

ד"ר גולדברג עוזב את בי"ח

יוני 21, 2015יוני 21, 2015
avi goldbergנעמי יצחק הלוי, דוברת בי"ח יוספטל מאשרת כי בשבוע שעבר הגיעה הודעת המינוי ממרכז 'הכללית': ד"ר אבי גולדברג מנהל 'יוספטל', מונה על ידי אלי דפס, מנכ"ל הכללית, למנהל בית החולים כרמל בחיפה. ד"ר גולדברג יעזוב את תפקידו בעוד 3-4 חודשים, לקראת סוף הקיץ, לאחר למעלה מ-6 שנים בהן חולל מהפך הן בבית החולים והן ברפואה באילת ובאיזור. בד בבד מונה למנהל בית החולים 'יוספטל' ואיזור אילת של הכללית ד"ר אלדר ברקוביץ. גם הוא מומחה ברפואת משפחה, ומכיר מעט את אילת ובית החולים שכן בשנים האחרונות שימש כמה פעמים כמנהל-מחליף לד"ר גולדברג עת יצא לחופשות או נאלץ להעדר. כיום ד"ר ברקוביץ מגיע מההנהלה המרכזית לאחר שבתפקידו הקודם היה סגן מנהל בית החולים כרמל.

היסטוריה! הפועל אילת בגמר!!!

יוני 17, 2015יוני 17, 2015
9קבוצת הכדורסל של הפועל פתאל אילת עשתה היסטוריה, ניצחה את מכבי ת"א 76: 79 . אילת הצליחה בסדרת הגמר לעשות קאמבק מפיגור 0: 2 ניצחה את מכבי שלוש פעמים ברציפות (פעמיים בהיכל מנורה מבטחים) והעפילה לגמר על אליפות המדינה נגד הפועל ירושלים

ילד כבן 4 נפל מהקומה הראשונה במלון

יוני 15, 2015יוני 15, 2015
אמבולנס
הלילה התקבל דיווח במוקד המשטרה במחוז הדרומי על נפילת ילד כבן 4 מקומה ראשונה במלון בו התארח לעבר הלובי. שוטרי מרחב אילת הגיעו למקום והחלו בבירור נסיבות המקרה. הילד פונה במצב בינוני לבית החולים "יוספטל" באילת שם אובחן כי סובל מפגיעת ראש ובשל כך הועבר תוך זמן קצר לבית החולים "בלינסון". מבדיקה ראשונית עולה כי הילד הגיע עם משפחתו, תושבי מרכז הארץ, זמן קצר לפני כן לנופש בעיר. במהלך שהות המשפחה בחדרם יצא הילד והגיע אל קצה המסדרון. על פי החשד טיפס הילד על מעקה הקומה הצופה על אולם הכניסה למלון ומשם נפל. מאבטחת המלון שהבחינה בילד שנפל הגישה לו סיוע עד הגעת אמבולנס למקום. משטרת מרחב אילת פתחה בחקירה.

נתפס נוהג בזמן פסילה בפעם הרביעית

יוני 15, 2015
Driving
נתפס נוהג בזמן פסילה בפעם הרביעית וכשרשיון נהיגתו פקע לפני 13 שנים !!
"מדובר בפצצה מתקתקת על הכביש" ציינו במשטרה לאחר שבפעילות זרוע מבצעית אגף התנועה אמש באילת נתפס בפעם הרביעית תושב העיר, יליד 51', נוהג בהיותו פסול לנהיגה. כמו כן, בבדיקה שערך השוטר, רס"ר ניר זרדז, נמצא כי רישיון נהיגתו של זה פקע בשנת 2002. הנהג הועבר לחקירת בוחני אגף התנועה ובסיומה נכלא ורכבו הושבת. הבוקר תבקש המשטרה להאריך את מעצרו בבית המשפט
בהמשך למעצרו אמש של תושב אילת על ידי שוטרי אגף התנועה בעת שנהג בפסילה זו הפעם הרביעית, לפנות הצהריים האריך בית המשפט באילת את מעצרו ביום נוסף לבקשת המשטרה. בכוונת המשטרה להגיש כנגדו כתב אישום כבר בימים הקרובים.

מחר (ב'), 15.6.2015 תחרות שחייה בבריכה העירונית

יוני 14, 2015יוני 14, 2015
אילוסטרציההנכם מוזמנים מחר לתחרות השחייה, בשעה 9:30 בבריכה העירונית. טקס הסיום ייערך בסביבות השעה 12:00. כ-700 תלמידי כיתות ה' מעשרה בתי ספר יסודיים, יתחרו מחר (ב'), 15.6.2015 בתחרות שחייה במסגרת סיום פרויקט השחייה בבתי הספר המתקיים כבר למעלה מעשור. התחרות תתקיים בבריכה העירונית בשעה 9:30, בארבעה מקצים (בנות/בנים גב, בנות/בנים חופשי) ומשחה שליחים

ילדה בת 10 נפגעה מרכב ופונתה במצב קל לבית החולים "יוספטל"

יוני 9, 2015יוני 9, 2015
ילדה בת 10 נפגעה מרכב בעת שחצתה כביש במעבר חצייה פונתה במצב קל לבית החולים "יוספטל". בדיקה העלתה כי הנהגת נמצאת תחת השפעת אלכוהול.
בצהריים התקבל דיווח במוקד אגף התנועה דיווח על תאונת דרכים שהתרחשה ברחוב עין נטפים באילת. שוטרי זרוע מבצעית אילת הגיעו למקום ומחקירה ראשונית עולה כי הילדה שבה בהסעה מבית הספר וביקשה לחצות כביש בסמוך לתחנת ההסעה ליד ביתה. רכב פרטי נהוג על ידי תושבת אילת ילידת 49' פגע בילדה וגרם לה לחבלות. חשדם של השוטרים התעורר כי יתכן והנהגת תחת השפעת אלכוהול. הנהגת עוכבה לבדיקת רמת האלכוהול, ואכן תוצאותיה אמתו את החשד ונמצא כי רמת האלכוהול בגופה מעל המותר בחוק. הנהגת הועברה לחקירת בוחני אגף התנועה.

נעצר מנכ"ל מלון באילת בחשד לביצוע מעשים מגונים והטרדות מיניות

יוני 4, 2015יוני 4, 2015
Sexual Harassmentמנכ"ל מלון באילת נעצר אתמול בעקבות תלונה של אחת העובדות במלון בחשד שנהג לבצע מעשים מגונים ולהטריד מינית אותה ונשים אחרות. במהלך חקירתו הכחיש כי ביצע מעשים מגונים אך כן קשר עצמו לחלק מהאירועים. היום (חמישי) הוא יובא לדיון בהארכת מעצרו בבית המשפט בעיר. המנכ"ל, שזהותו טרם הותרה לפרסום, נעצר בעקבות תלונה של אחת העובדות ולאחר חקירה נעצר. במהלך החקירה הכחיש כי ביצע מעשים מגונים אך כן קשר את עצמו לחלק מהאירועים. הבוקר הובא המנכ״ל לבית המשפט ומעצרו הוארך ביממה. בית המשפט הוציא צו איסור פרסום על שמו של המנכ״ל.

בתאונה בין שני כלי רכב בצומת הכניסה לאזור תעשייה שחורת על כביש 90.

יוני 3, 2015יוני 3, 2015
IMG-20150603-WA0008שוטרי זרוע מבצעית אגף התנועה באילת מטפלים ברגעים אלו בתאונה בין שני כלי רכב בצומת הכניסה לאזור תעשייה שחורת על כביש 90. מהמקום פונו 7 פצועים קל לבית החולים. בוחני אגף התנועה במקום החלו בחקירת התאונה. IMG-20150603-WA0001   IMG-20150603-WA0000    

נתפסה נוהגת במהירות מופרזת בדרכה לבית משפט לתעבורה באילת

יוני 2, 2015יוני 2, 2015
תחנת משטרת מרחב אילת צילום: מאיר אוחיון
02הבוקר פעלו שוטרי זרוע מבצעית אגף התנועה אילת כנגד עבירות נהיגה במהירות מופרזת בכביש הערבה.  במהלך הפעילות מדד השוטר רס"ר גיא סרילן רכב פרטי במהירות מופרזת של 140 קמ"ש. השוטר שעצר את הרכב גילה כי מדובר בנהגת תושבת ירושלים ילידת 62' שטענה בפני השוטר כי לא שמה לב למהירות ויתכן כי ישנה בעיה במד המהירות. למרבה האירוניה, ברכב ישב בעלה כשהם בדרכם לבית המשפט לתעבורה באילת לדיון שלו בגין עבירת תעבורה גם כן. הנהגת זומנה לשימוע בפני קצין משטרה ולפני זמן קצר החליט מפקד משטרת התנועה באילת לפסול את רישיון נהיגתה למשך 30 הימים הבאים.
צילום וכתיבה: מאיר אוחיון