יום רביעי , ספטמבר 19 2018
Home / מגזין / מכורה למחלקה
SAM_12201-500x261

מכורה למחלקה

היא עוברת במסדרונות בית החולים 'יוספטל', אישה יפה, מטופחת, בבגדים לבנים בוהקים של אחות, תמיד נמרצת, עסוקה, ממהרת. בעיקר תמצאו אותה כמובן במחלקה שלה, מחלקת נשיםיולדות, שם היא הרוח החיה, לב המחלקה: מנהלת הסיעוד של המחלקה, גילה עדה. נדמה כי כל הצוות מתקבץ סביבה, רופאים, אחיות משפחה גדולה. "אני מכורה למחלקה הזאת. זאת מחלקה של אהבה" אומרת גילה עדה, ומוסיפה "יש כאן דבר נדיר: אחיות, מהיום הראשון לעבודתן בבית החולים ועד הפנסיה עובדות במחלקה הזו, לא מחפשות לעזוב". 

ההתחלה דווקא בצפון. גילה נולדה בבית חולים הסקוטי בטבריה, בית חולים שכיום כבר לא קיים. עד כיתה א' שיכשכה באופן קבוע בכינרת. היא זוכרת היטב את האגם הכחול והכיף. כשהייתה בת 6 חצתה המשפחההורים ושלוש בנותאת המדינה מים לים ועברו לגור בעיר הגדולה חיפה, לשכונת בת גלים. שם למדה בבית ספר יסודי, הלכה לתיכון, עברה לשחות בין גלי הים התיכון, קפצה מהמקפצה הגבוהה המפורסמת של בריכת בת גלים, כמו כל ילדי הסביבה. אחד ממקומות המשחק של הילדים היתה חצר בית החולים רמב"ם הנמצא על גבול השכונה: לפעמים הייתי גם נכנסת פנימה, מסתכלת, רואה". זה בעצם היה הקשר הראשון שלה, ולו גם מרוחק, עם עולם הרפואה, אבל לאו דווקא עם הנטייה לתת, לעזור, זה היה טבוע בה מתמיד. " מאז שאני זוכרת את עצמי יש לי את הקטע הזה של לעזור ולתת, נטייה טבעית" היא מהרהרת בקול. ועוד היא מספרת שהיא בעצם ילדת סנדביץעם אחות צעירה יותר ואחות מבוגרת יותר: "אפר לומר שתמיד היו לי כל האיפיונים של ילדת סנדביץ': עצמאית מאוד, מרדנית". מיד כשסיימה את התיכון, בגיל 17 וקצת, התאחדו הדברים: הנערה המרדנית, שתמיד אהבה להעניק מעצמה, לעזור לאחרים, עזבה את הבית כדי ללמוד בבית ספר לאחיות, רחוק מהבית, באסף הרופא שבמרכז הארץ. 

העבר משפיע

ההורים של גילה, לביאה ושבתאי, שניהם מרומניה, שניהם ניצולי שואה. ילדי תקופת שנות ה-50 וה-60' זוכרים היטב גם כיום את ניצולי השואה. אם לא היו חלק ממשפחתם המידית הרי שפגשו אותם בכל מקום: במשפחה המורחבת, בבית הספר, בשכונה. כולם חיו אז עם נוכחות השואה. בין הניצולים היו כאלה שסיפרו, שפרקו, שרצו לשתףורבים מהם הושתקו על ידי "הישראלים החדשים". אחרים בחרו בדרך של השתיקהלא שיתפו הגנו על ילדיהם ועל אחרים מפני השפעת הזוועות שעברו.

ההורים של גילה היו מהסוג השני: "אצלינו כל יום שואה היה יום קשה. על הנושא הזה אף פעם לא דיברו אבל ביום השואה השתיקות רעמו עוד יותר" היא נזכרת ומוסיפה "אבא שלי לא דיבר ולא אמר דבר, אף פעם, כל חייו". אמא שלה הייתה טיפה יותר פתוחה. היא סיפרה דבר אחד: "כילדה הייתה ב"רכבת המוות" ואנשים מהרכבת זרקו אותה אותה מהחוצה. פרטיזנים אספו אותה, וכך ניצלו חייה. אמא שלי סיפרה רק על רכבת המוות ואיך ניצלה. זה הסיפור היחיד ששמענו ממנהאיך ניצלה ומילה לא על כל הסבל שעברה. אצלינו בבית לא דיברו. ההורים רק היו מחליפים מבטים, מסמנים זה לזה עם העיניים בשתיקה מוחלטת. כאילו היה מוסכם בינהם לא לשתף, קשר של שתיקה".

ובכל אותן שנים השקיפה על כולם תמונה בסלון. תמונה של ילד קטן שכל שידעו עליו הילדות היה שזה מיכאל, אח של אמא, שניספה בשואה. את הפרטיםלא ידעו.

"אז זו הייתה הסיטואציה, זה היה המצב המוכר. הניצולים לא דיברו. כך זה היה אצלינו בבית וכך אצל כולם, גם אצל ההורים של החברים שלי" והיא מהרהרת בקול "אז זה לא השפיע עלי, לא הייתי מודעת, כמו כולם. ככה הייתה גם כל הסביבהיוצאי שואה ומשפחותיהם. היו מראים על מישהו, במבט, ואמרו "הוא היה שם" כולם הבינו, ויותר מזה לא דיברו". והיא מוסיפה "לו היינו יודעים קצת אפילו היינו יודעים לשאול, היינו חוקרים, מגששים, אבל לא ידענו כלום".

בעצם, את המעט שהיא יודעת על הוריה חשפה רק בבגרותה, לפני שנים לא רבותאחרי ששני ההורים נפטרו "כששניהם נפטרו וסידרתי את הניירות שלהם גיליתי שם עלו לארץ בעליה בלתי לגלית, נתפסו וגורשו מיידית לקפריסין. מקפריסין הגניבו אותם שוב והביאו אותם לחופי ארץ ישראל, שוב, בעליה בלתי לגלית, וכאן ארגנו להם את הנירות והאישורים הדרושים. את כל מה שאני יודעת עליהם ועל מה שעבר גיליתי בעצם מהניירות האלה, וזה לא הרבה". 

תסמונת הדור השני

מחקרים רבים נערכו על נושא "הדור השני לשואה". השפעת הורים יוצאי שואה על ילדיהם. התוצאה מתבטאת בדרכים שונות, וגילה עדה, אישה מלומדת ומודעת לכך, אומרת בפה מלא שהיא מזהה אצלה תופעות: "אני תמיד דואגת לאוכל, מחזיקה רזרבות ענקיות, אפילו אם אין צורך ממשי. זה משהוא שאת גדלה איתו כדרך חיים, צורך". והיא מוסיפה ומדגישה "אם אמא שלי הייתה מגיעה אלי הבייתה היו והארונות לא מפוצצים ברזבות של אוכלהייתה הולכת ועושה קניות, העיקר שיהיה מלא. היא תמיד רדפה אחרינו עם אוכל, לאכול עוד ועוד". האב נהג בעצם באותה צורה: "גם אבא שלי, שהיה זה שעושה את הקניות בשוק היה חוזר עם סלים מפוצצים, מעל ומעבר למה שצריךוהיא הייתה דוחסת לנו את האוכל." והמוטו איכשהו היה: אצלינו בבית לא זורקים. עד שלא מסיימים את הכל מהצלחתלא קמים מהשולחן". וגילה, האישה הבוגרת והמיומנת, אשת העולם הגדול, מודה שגם היא מעמיסה, אוגרת, קונה יותר מדי "שלא יחסר". 

משפחה, קריירה ואילת

בגיל 18, ממש בתחילת הלימודים בבית ספר לאחיותנישאה. "הוא היה איש צבא, כל שנתיים עובר תפקיד ובסיס ואנחנו עברנו איתו. תוך כדי "המסעות והמעברים" נולדו 5 הילדים. "אייל, הבכור, נולד עוד בתקופת הלימודים בבית ספר לאחיות", היא מספרת ונדמה ששום דבר לא קשה לגילה עדה, היא מקבלת הכל ברוח טובה. "התחלנו בחיפה, משם עברנו לצפת, אחר כך לכרמיאל ואז אילת" בשנת 1978 הגיעו לאילת ומאז נשארה כאן.

בחיוך היא מתוודה כי היא, מנהלת מחלקת הנשים באילת, בעצם לא ילדה לא ילדה כאן אף אחד מילדיה. אפילו את בן הזקונים, הצעיר שבחבורה, בן, אותו הרתה באילת, נסעה ללדת בצפון "ללדת ליד ההורים".

אמה נפטרה בגיל צעיר, בת 60 הייתה במותה המיוחס גם הוא לשואה. לאורך הדרך, במחנות סטרפטוקוקים, המחלה הסתבכה והאם, אז ילדה קטנה, קיבלה דלקת בשריר הלב. סיבוך ענק שלימים גרם למותה.

"אחרי שאמא נפטרה הבאתי את אבא שלי לאילת. ההורים שלי היו מקסימים, אנשים פתוחים, חברותיים. למרות כל מה שעברו". אביה של גילה היה שומר בבית ספר עציון גבר. "מי לא מכיר את טוביה" היא אומרת "כל בוקר היה מביא חלב למורות לקפה. תמיד החזיק ממתקים, וכשהיו מוציאים ילדים מפריעים מהכיתה הם היו באים ויושבים איתו, היה משגיח עליהם". 

מנהלת מחלקת נשים-יולדות

למרות שנדמה כי מאז ומתמיד היא מנהלת הסיעוד במחלקת נשיםיולדות הרי שההתחלה באילת הייתה דווקא בפנימית. 13 שנים הייתה אחות מן המניין שם. "היה לי טוב בפנימית, אבל עברתי ל"נשיםיולדות" בגלל הקידום לניהול מחלקה. מאז זו הנשמה שלי".

מנהלת הסיעוד במחלקת נשיםיולדות מאוד גאה במחלקה ובהתפתחותה. "המחלקה מאוד מתקדמת, התקדמות והשתכללות של טיפולי ה-IVF (פוריות) הביאו לגידול ביכולות, בעשיה ובכמות הנשים המאושפזות לפני הלידה, יותר חדרי הריון בסיכון שאלה חדרי השגחה מיוחדת: "יש מרפאה להריון בסיכון גבוה, מרפאת פוריות, טרום ניתוח, ועוד. עושים" אצלינו דברים נפלאים.

"כל זה מביא לכך שיש יותר יולדות וכמובן במספר התינוקות הנולדים המחלקה גדלה מאוד" היא מסבירה בגאווה "כל ההכנה עד עד הטיפול עצמו נעשה באילת, והכנה נכונה היא חלק עיקרי, משמעותי ביותר, החלק החשוב". הטיפול עצמו נעשה במרכז וכמובן לאחר מכן הנשים חוזרות לכאן, לאילת ורופאי המחלקה בראשות ד"ר אבינועם צברי והרופאים, ומנהלת הסיעוד גילה עדה עם צוות האחיות הם אלה שמטפלים ודואגים לנשים כל משך ההריון, הלידה, ואפילו אחרי.

"אני מכורה למחלקה הזאת. כל הזמן מגיעות בנות, נשים הרות, ומראות לי תמונות שלהן כשנולדו כאן. אני מנהלת איתן את אותן שיחות שהיו לי עם האמהות שלהן מדריכה אותן כמו שהדרכתי את אמהותיהן, אז, זה סיפוק גדול, המון נחת. זו  מחלקה של אהבה".

מחלקת היולדות של 'יוספטל' ידועה ברמתה הגבוהה "כיף ללדת כאן" זה ביטוי ששומעים שוב ושוב מפי נשים אילתיות. אבל לא רק אילתיות "קורה שבחגים ובחופשים מגיעות "צפוניות שנתקעו" כאן" מספרת גילה עדה, ומסבירה שאלה נשים בהריון שהגיעו לחופשה באילת ונתקפו צירים, ירידת מים וכו', הגיעו ללידה ב'יוספטל'. הן כמובן נתקלות בחוויה שונה לגמרי, יחס אחר מזה המוכר במקומות אחרים "בשבילן, יחד עם בני הזוג והמשפחות זו חוויה מטורפת לטובה. לא קרה שמישהי ש"נתקעה" אצלינו לא תצא שבעת רצון. נוצרים קשרים, הן תמיד מופתעות מהנוחות כאן ומהחום והאהבה שמרעיפים עליהן אצלינו במחלקה". ולדוגמה היא מוסיפה "הייתה מישהו מהצפון שהגיעה לאילת וילדה בהפתעה תאומים בעת הביקור. היום הילדים בני שבע וכל שנה, ביום ההולדת שלהם היא שולחת תמונה".

בשביל גילה מחלקת נשיםיולדות היא הרבה יותר ממקום עבודה, הרבה יותר ממחלקה. זה עולם ומלאו ויותר "המחלקה מאפשרת לי לממש את הדברים, הרעיונות שיש לי בתחום. זה האופי שלי ואני יכולה ליישם את עצמי כאן. לעשות את הדברים שאני באמת אוהבת לעשות, מימוש עצמי. למשל מעבר לנושאים הרפואיים שבעטיים מגיעות נשים הן מגיעות אלי  גם בפן האישי". כמי שמעורה היטב בכל הנעשה במחלקה, לפני ולפנים, והנשים מגיעות אליה היא יודעת למשל מתי יש צורך רק להקשיב לאישה, לעודד, לחזק, לזמן עובדת סוציאליתלאחרת, כשיש צורך היא ממליצה בשקט על עזרה נפשיתהיא מזהה צורך ומפנה את מי שזקוקה לכך לקבל בגדים וציוד לתינוק. ולפעמים, כשלא רואים היא אפילו מוציאה מכיסה כסף ונותנת מתנה ליולדת נזקקת. נראה שהנוהג מדבק, או שמלכתחילה נקבצות סביבה אחיות עם אופי דומה. "זה הפך למחלקה לגמילות חסדים, כל האחיות כך. מחלקה עם מוטיבציה ענקית לעזור, לתת", היא מדגישה. והנשים מגיעות גם אחרי השחרור, מתקשרות להתייעץ. "כשיולדת או מאושפזת יוצאת מהמחלקה יוצאת מהמחלקה היא מקבלת את מספר הטלפון הישיר אלינו, ואנחנו מעודדות להתקשר להתייעץ. אני שומרת אצלינו את מספרי הטלפון של היולדות ודואגת לעדכן אותן. זמן קצר אחרי השיחרור אני שולחת להן SMS עם ברכות והפנייה לאתר שלנו, להנאתן, למידע, יעוץ ובכללקשר". 

סבתא-גילה

יש לה 15 נכדים ונכדות; הבכורה, תכלת היא בת 17, קיבלה כבר צו ראשון. הקטנה ביותר, אוצר, בת כשבועיים, בת שמינית לבתה האמצעית, מיטל.

לתכלת, בכורת הנכדים ולספתא גילה יש חיבור מיוחד, "היא הבכורה והחיבור מטורף, נוסעות לחו"ל יחד, אנחנו עושות כל מני דברים ביחד, מדברות" היא מספרת בעיניים נוצצות. וממשיכה "כסבתא אני משתפת את הנכדים שלי בהנאות החיים. בכל קיץ ובכל חורף אני לוקחת אותם לטיולים. למשל עכשיו היה טיול של בית החולים לחרמון והגולן ואיזור הצפון. נסעתי עם חמשת הנכדים הגדולים: מגיל 10 ומעלה. היה טיול נהדר, כולנו נהנינו מאוד". והיא מעידה על עצמה "אני סבתא מקלקלת" אומרת ומסבירה "אני מגשימה להם משאלות, למשל כשרצו אופניים חשמליותקניתי להם, לליאון היה יומולדת קניתי לו איפון 6 שרצה". אבל ביבי סיטר היא לא עושה זה היא לא מוכנה. דווקא האחות הראשית שסביבה הכל במחלקת יולדות לא רואה את עצמה משגיחה על תינוקות, "אני לא רואה את עצמי עומדת עם תינוק בוכה על הידיים להרגיע אותו. נקרע לי הלב". כך שאפילו אם אני שם במקום אני אומרת אין בעייה אבל לקטנים תביאי ביבי סיטר" אני פשוט לא מסוגלת, לא יכולה".

"זה שאני נמצאת איתם, עם הנכדים, לא קשור להורים שלהם. היחס ביננו הוא נפרד לחלוטין. לילדים יש מפתח של הבית שלי, הם יכולים לבוא מתי שהם רוצים. זה בית שלהם, הם באים לישון, הם מביאים חברים, הם יושבים איתי מספרים ומשתפים". 

ויש עוד

אם עבודתה והעשייה סביבה, 5 ילדים ומשפחותיהם על 15 הנכדים והנכדות, לא מספיקים, הרי שיש לגילה עוד הנדבויות ועשייה: מתנדבת פעילה בחתולייה. פעם בשנה היא לוקחת שנים מנכדיה: ליאון בנה של כרמית ופרי בתה של מיטל, שכיום בני 12, לנהר הירדן. "יש שם מקום שהקים חיים טופול לילדים חולים, ואנחנו מתנדבים שם. השנה זו תהייה נשנה השלישית". למה דווקא פרי וליאון? כי הם רצו כשהציעה. "ההתנדבות מצאה חן בעיניהם מהתחלה. הנתינה".

היא חברה בוועדות עירוניות, ועדת בריאותועדה למען קשישים, ועדת שמות רחובות.

וגם בוועדת בריאות של נעמת. בבחירות הייתה פעילה מרכזית, וחלק גדול מההצלחה שלהם, בסיעת "צעירי אילת", שבנה, בן עדה היה ממקימיה.

וזה עוד לא הכל.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Average rating:  
 0 reviews
Web Design MymensinghPremium WordPress ThemesWeb Development

הגולש נשכח במים

יולי 8, 2015יולי 8, 2015
unnamed (1)משטרת מרחב אילת פתחה בחקירה של אירוע בו נשכח קטין בן 11 בים במהלך פעילות שייט במסגרת קייטנה בה משתתף. מחקירה ראשונית עולה כי הקטין שהה עם גלשן רוח וככל הנראה נסחף עמו עד שנתקע עם הגלשן רוח בין עמודי מבנה במרחק עשרות מטרים מקו החוף. אזרח שהבחין בגולש הצעיר שבמצוקה סייע לו והזעיק את שוטרי שיטור ימי מרחב אילת, ואלו השיבו את הקטין אל נקודת ריכוז חניכי הקייטנה. שם אותר מדריכו של החניך הצעיר וזה עוכב לחקירה במשטרה ובתום חקירה ראשונית שוחרר בתנאים מגבילים. חקירת האירוע נמשכת.

הודעת דובר צה"ל

יולי 7, 2015יולי 7, 2015
מצפה תת ימימחר (ד) כ״א תמוז תששעה, 8 ביולי בין השעות 19:00-24:00, יתקיים תרגיל עוצבת ״אדום״ באזור המצפה התת-ימי באילת. במהלך התרגיל תורגש תנועה ערה של כוחות הבטחון באזור. דובר צה״ל מדגיש כי התרגיל תוכנן מראש כחלק מהרף האימונים השנתי ונועד לשמירה על כשירות וכוננות הכוחות.

אילת: רק בגלל הרוח

יולי 3, 2015יולי 3, 2015
גלשן רוחכוחות גדולים של משטרת מרחב אילת עורכים סריקות במפרץ אילת אחר גולש קייט. לפני כמחצית השעה אותר במים מצנח קייט מאות מטרים מקו החוף. שוטרי יחידת השיטור הימי וכוחות נוספים עורכים כעת סריקות בניסיון לאתר את בעליו. מפקד יחידת שיטור ימי במרחב אילת, פקד עופר אילת, ציין כי "לעת עתה אנו מתייחסים לאירוע כאדם נעדר במים, כל עוד אין בידינו מידע אחר". בהמשך לידיעה נמסר ממשטרת אילת כי: בתום שעות בהן סרקו כוחות רבים של משטרת מרחב אילת וכוחות נוספים אחר גולש הקייט, אותר זה במלון בו מתארח כשהוא בריא ושלם. לדבריו, עקב שינוי במצב הרוח (משטר רוחות) הותיר את המצנח במים ויצא לחוף ובהמשך חזר לחדרו במלון.

רוכב אופנוע-ים נפצע בתאונה במפרץ אילת

יולי 2, 2015יולי 2, 2015
צילום: חטיבת דובר המשטרה
לפני זמן קצר התקבל דיווח על רוכב אופנוע-ים שנפצע בתאונה במפרץ אילת. הרוכב, תושב המרכז כבן 70,  פונה לבית חולים "יוספטל" לקבלת טיפול רפואי.
שוטרי יחידת שיטור ימי במרחב אילת הגיעו למקום התאונה והחלו בחקירת המקרה.
מבדיקה ראשונית עולה כי על האופנוע רכבו שניים וככל הנראה בשל תקלה טכנית אבדו שליטה וסטו לעבר שובר הגלים בכניסה למרינה. הרוכב הצעיר הספיק לקפוץ מהאופנוע למים טרם התאונה ואילו הרוכב השני לא הספיק ונפצע בהתנגשות שארעה.

הזמנה לטקס חנוכת הבית החדש של מכללת לוינסקי לחינוך

יוני 27, 2015יוני 27, 2015

הזמנה לטקס חנוכת הבית החדש של מכללת לוינסקי לחינוך - יום שני הבא, 29.6 בשעה 13:00.

הזמנה

חצו עם אופנוע ים את הגבול הימי לכיוון מצריים

יוני 25, 2015יוני 25, 2015
משטרת מרחב אילת עיכבה לפני זמן קצר לחקירה שני צעירים, 23 ו-31, לאחר שחצו עם אופנוע ים את הגבול הימי לכיוון מצריים. בשעות אחר הצהריים התקבל דיווח מחיל הים על שני הצעירים שחצו את הגבול לכיוון מצריים. בדיקה העלתה כי אלו נעצרו לחקירה על ידי כוחות הביטחון במצריים. בחלוף מספר שעות הועברו הצעירים חזרה לידי מפקד יחידת השיטור הימי במרחב אילת, פקד עופר אילת, שהעבירם לחקירה במשטרה. מבדיקה ראשונית עימם ככל הנראה מדובר במעשה בתום לבIMG_4766

שני דגלים כחולים נוספים לעיר אילת

יוני 23, 2015יוני 23, 2015
2 דגלים כחולים

שני דגלים כחולים נוספים לעיר אילת - לאחר שהונף דגל כחול בחוף השחפים - זוכה אילת בשני דגלים נוספים במרינה ובחוף הנפרד - הנכם מוזמנים לטקס הנפת הדגלים - מחר (ד') בשעה 17:00 במרינה

ד"ר גולדברג עוזב את בי"ח

יוני 21, 2015יוני 21, 2015
avi goldbergנעמי יצחק הלוי, דוברת בי"ח יוספטל מאשרת כי בשבוע שעבר הגיעה הודעת המינוי ממרכז 'הכללית': ד"ר אבי גולדברג מנהל 'יוספטל', מונה על ידי אלי דפס, מנכ"ל הכללית, למנהל בית החולים כרמל בחיפה. ד"ר גולדברג יעזוב את תפקידו בעוד 3-4 חודשים, לקראת סוף הקיץ, לאחר למעלה מ-6 שנים בהן חולל מהפך הן בבית החולים והן ברפואה באילת ובאיזור. בד בבד מונה למנהל בית החולים 'יוספטל' ואיזור אילת של הכללית ד"ר אלדר ברקוביץ. גם הוא מומחה ברפואת משפחה, ומכיר מעט את אילת ובית החולים שכן בשנים האחרונות שימש כמה פעמים כמנהל-מחליף לד"ר גולדברג עת יצא לחופשות או נאלץ להעדר. כיום ד"ר ברקוביץ מגיע מההנהלה המרכזית לאחר שבתפקידו הקודם היה סגן מנהל בית החולים כרמל.

היסטוריה! הפועל אילת בגמר!!!

יוני 17, 2015יוני 17, 2015
9קבוצת הכדורסל של הפועל פתאל אילת עשתה היסטוריה, ניצחה את מכבי ת"א 76: 79 . אילת הצליחה בסדרת הגמר לעשות קאמבק מפיגור 0: 2 ניצחה את מכבי שלוש פעמים ברציפות (פעמיים בהיכל מנורה מבטחים) והעפילה לגמר על אליפות המדינה נגד הפועל ירושלים

ילד כבן 4 נפל מהקומה הראשונה במלון

יוני 15, 2015יוני 15, 2015
אמבולנס
הלילה התקבל דיווח במוקד המשטרה במחוז הדרומי על נפילת ילד כבן 4 מקומה ראשונה במלון בו התארח לעבר הלובי. שוטרי מרחב אילת הגיעו למקום והחלו בבירור נסיבות המקרה. הילד פונה במצב בינוני לבית החולים "יוספטל" באילת שם אובחן כי סובל מפגיעת ראש ובשל כך הועבר תוך זמן קצר לבית החולים "בלינסון". מבדיקה ראשונית עולה כי הילד הגיע עם משפחתו, תושבי מרכז הארץ, זמן קצר לפני כן לנופש בעיר. במהלך שהות המשפחה בחדרם יצא הילד והגיע אל קצה המסדרון. על פי החשד טיפס הילד על מעקה הקומה הצופה על אולם הכניסה למלון ומשם נפל. מאבטחת המלון שהבחינה בילד שנפל הגישה לו סיוע עד הגעת אמבולנס למקום. משטרת מרחב אילת פתחה בחקירה.

נתפס נוהג בזמן פסילה בפעם הרביעית

יוני 15, 2015
Driving
נתפס נוהג בזמן פסילה בפעם הרביעית וכשרשיון נהיגתו פקע לפני 13 שנים !!
"מדובר בפצצה מתקתקת על הכביש" ציינו במשטרה לאחר שבפעילות זרוע מבצעית אגף התנועה אמש באילת נתפס בפעם הרביעית תושב העיר, יליד 51', נוהג בהיותו פסול לנהיגה. כמו כן, בבדיקה שערך השוטר, רס"ר ניר זרדז, נמצא כי רישיון נהיגתו של זה פקע בשנת 2002. הנהג הועבר לחקירת בוחני אגף התנועה ובסיומה נכלא ורכבו הושבת. הבוקר תבקש המשטרה להאריך את מעצרו בבית המשפט
בהמשך למעצרו אמש של תושב אילת על ידי שוטרי אגף התנועה בעת שנהג בפסילה זו הפעם הרביעית, לפנות הצהריים האריך בית המשפט באילת את מעצרו ביום נוסף לבקשת המשטרה. בכוונת המשטרה להגיש כנגדו כתב אישום כבר בימים הקרובים.

מחר (ב'), 15.6.2015 תחרות שחייה בבריכה העירונית

יוני 14, 2015יוני 14, 2015
אילוסטרציההנכם מוזמנים מחר לתחרות השחייה, בשעה 9:30 בבריכה העירונית. טקס הסיום ייערך בסביבות השעה 12:00. כ-700 תלמידי כיתות ה' מעשרה בתי ספר יסודיים, יתחרו מחר (ב'), 15.6.2015 בתחרות שחייה במסגרת סיום פרויקט השחייה בבתי הספר המתקיים כבר למעלה מעשור. התחרות תתקיים בבריכה העירונית בשעה 9:30, בארבעה מקצים (בנות/בנים גב, בנות/בנים חופשי) ומשחה שליחים

ילדה בת 10 נפגעה מרכב ופונתה במצב קל לבית החולים "יוספטל"

יוני 9, 2015יוני 9, 2015
ילדה בת 10 נפגעה מרכב בעת שחצתה כביש במעבר חצייה פונתה במצב קל לבית החולים "יוספטל". בדיקה העלתה כי הנהגת נמצאת תחת השפעת אלכוהול.
בצהריים התקבל דיווח במוקד אגף התנועה דיווח על תאונת דרכים שהתרחשה ברחוב עין נטפים באילת. שוטרי זרוע מבצעית אילת הגיעו למקום ומחקירה ראשונית עולה כי הילדה שבה בהסעה מבית הספר וביקשה לחצות כביש בסמוך לתחנת ההסעה ליד ביתה. רכב פרטי נהוג על ידי תושבת אילת ילידת 49' פגע בילדה וגרם לה לחבלות. חשדם של השוטרים התעורר כי יתכן והנהגת תחת השפעת אלכוהול. הנהגת עוכבה לבדיקת רמת האלכוהול, ואכן תוצאותיה אמתו את החשד ונמצא כי רמת האלכוהול בגופה מעל המותר בחוק. הנהגת הועברה לחקירת בוחני אגף התנועה.

נעצר מנכ"ל מלון באילת בחשד לביצוע מעשים מגונים והטרדות מיניות

יוני 4, 2015יוני 4, 2015
Sexual Harassmentמנכ"ל מלון באילת נעצר אתמול בעקבות תלונה של אחת העובדות במלון בחשד שנהג לבצע מעשים מגונים ולהטריד מינית אותה ונשים אחרות. במהלך חקירתו הכחיש כי ביצע מעשים מגונים אך כן קשר עצמו לחלק מהאירועים. היום (חמישי) הוא יובא לדיון בהארכת מעצרו בבית המשפט בעיר. המנכ"ל, שזהותו טרם הותרה לפרסום, נעצר בעקבות תלונה של אחת העובדות ולאחר חקירה נעצר. במהלך החקירה הכחיש כי ביצע מעשים מגונים אך כן קשר את עצמו לחלק מהאירועים. הבוקר הובא המנכ״ל לבית המשפט ומעצרו הוארך ביממה. בית המשפט הוציא צו איסור פרסום על שמו של המנכ״ל.

בתאונה בין שני כלי רכב בצומת הכניסה לאזור תעשייה שחורת על כביש 90.

יוני 3, 2015יוני 3, 2015
IMG-20150603-WA0008שוטרי זרוע מבצעית אגף התנועה באילת מטפלים ברגעים אלו בתאונה בין שני כלי רכב בצומת הכניסה לאזור תעשייה שחורת על כביש 90. מהמקום פונו 7 פצועים קל לבית החולים. בוחני אגף התנועה במקום החלו בחקירת התאונה. IMG-20150603-WA0001   IMG-20150603-WA0000    

נתפסה נוהגת במהירות מופרזת בדרכה לבית משפט לתעבורה באילת

יוני 2, 2015יוני 2, 2015
תחנת משטרת מרחב אילת צילום: מאיר אוחיון
02הבוקר פעלו שוטרי זרוע מבצעית אגף התנועה אילת כנגד עבירות נהיגה במהירות מופרזת בכביש הערבה.  במהלך הפעילות מדד השוטר רס"ר גיא סרילן רכב פרטי במהירות מופרזת של 140 קמ"ש. השוטר שעצר את הרכב גילה כי מדובר בנהגת תושבת ירושלים ילידת 62' שטענה בפני השוטר כי לא שמה לב למהירות ויתכן כי ישנה בעיה במד המהירות. למרבה האירוניה, ברכב ישב בעלה כשהם בדרכם לבית המשפט לתעבורה באילת לדיון שלו בגין עבירת תעבורה גם כן. הנהגת זומנה לשימוע בפני קצין משטרה ולפני זמן קצר החליט מפקד משטרת התנועה באילת לפסול את רישיון נהיגתה למשך 30 הימים הבאים.
צילום וכתיבה: מאיר אוחיון