יום שישי , ספטמבר 21 2018
Home / מדורים / בלש פרטי / מה שהיא לא ידעה
surprised-woman

מה שהיא לא ידעה

עלמה לא תשכח את אותו בוקר שחור. היא התעוררה ומצאה לצידה את בעלה, יואב, ללא רוח חיים. כך סתם נפטר, ברגע אחד, בלי שום סיבה נראית לעין. דום לב. בן שלושים היה במותו. הם התחתנו רק לפני שנתיים, ולפני חצי שנה נולדה בתם. ופתאום, נותר חלל. חודשיים שלמים לקח לעלמה להרים את ראשה ולהסתכל חזרה קדימה אל החיים. היא פינתה חלק מחפציו, ואירגנה דברים מחדש. כשהגיעה אל צרור המפתחות שלו, גילתה שיש בו מפתח נוסף, מפתח שזר לה. הוא לא התאים לבית, למשרד, ובטח לא לרכב. "מוזר" חשבה לעצמה, אך ככל שעבר הזמן לא מצאה לזה פתרון.

יתכן שעלמה לא היתה בודקת זאת לעולם, אלמלא היתה מתחילה לשמוע פיסות של מידע מאנשים שחיו סביב בעלה. פה מישהו דיבר על אותה פעם שהוא הפסיד הרבה כסף בקזינו, ואחד אחר דיבר על אותו עסק שלא הצליח, שלבעלה היה בו אחוזי שותפות. מיותר לציין, שהיא לא ידעה בכלל על מה מדובר. פתאום נזכרה שלא הבינה דברים רבים שנאמרו סביב שולחן האבלים במהלך השבעה. רק עכשיו חלחלה בה מחשבה שהיא לא ידעה מספיק על בעלה.

"אני רוצה לדעת עליו כמה שיותר" כך הסבירה עלמה את פנייתה אלי "כספים, עסקים, הסתבכויות, כל מה שאפשר…". לא הבנתי למה זה חשוב כ"כ לפשפש בעברו, לנוכח מצבו. "כשמחפשים גם מוצאים משהו" ניסיתי להניא אותה מזה, ולדבר אל ההגיון שבה. עלמה התעקשה, וסיפרה לי דברים נוספים ששמעה אודותיו. כעת הבנתי אותה טוב יותר, ופעלתי כרצונה.

החקירה הראשונית הניבה תוצאות, אך לא מרעישות. פה ושם מצאתי אי אילו דברים, שעלמה לא ידעה עליהם מעברו, אולם הם לא היו מהותיים. ליואב לא היו הסתבכויות למיניהם. הוא ניסה את מזלו בשלושה עסקים בעבר, אשר נסגרו כל אחד מסיבות שונות. בתחום הרומנטי, מצאתי קשר שלו לשתי נשים מעברו, אשר שתיהן לא ידעו על פטירתו, מה שהעיד שלא היה להן קשר עמו יותר. כשבדקתי את המחשב האישי שלו בביתו, מצאתי את האתרים שאותם העדיף לבקר בקביעות. ביניהם גם מצאתי אתרי סקס ואתרי היכרויות למיניהם. רוב הודעות הדואר האלקטרוני נמחקו, וממה שנשאר לא ניתן היה ללמוד הרבה.

"הגיעו פירוטי השיחות" אמרה לי עלמה באחד הימים. ביקשתי ממנה לבקש מחברת התקשורת פירוט היסטורי של התקופה שסמוכה למותו. אפשר ללמוד הרבה על אדם, לפי רשימת מספרי הטלפון שהוא קשור אליהם. מצאתי שם מספר נייד שחזר על עצמו כמעט בכל בוקר, אבל משך כל שיחה היתה מספר דקות ספורות. כשניסיתי אני להתקשר אל המספר, תמיד מצאתי אותו כבוי, והשיחה הופנתה לתא קולי. "יש לי רעיון" הציעה עלמה "בוא ננסה את הקוד של בעלי". הקוד האישי בנייד שלו היה ידוע לה, כיוון שלא הסתיר זאת ממנה מעולם. חייגתי שוב אל המספר הנייד, והכשהגענו לתא הקולי, הקשנו את הקוד האישי של בעלה, ולמרבה ההפתעה אותו קוד התאים גם מספר הנייד החדש שמצאנו. "זה כנראה טלפון נוסף של בעלך" הסברתי לה.

הקשבנו יחד להודעות שהושארו במזכירה. עלמה תפסה את ראשה כלא מאמינה. היו שם הודעות מבחורות שחיפשו קשר מזדמן ולא מחייב. מסתבר, שיואב השאיר היכן שהוא מודעת היכרויות לענין זה. בטח אחד מאתרי האינטרנט שמצאנו. מתוך חמש הודעות, רובן היו כאלו שזאת פנייתן הראשונה, ואילו היתה אחת שניכר היה שכבר נפגשה אתו בעבר. "הי יואב" אמרה האישה במזכירה "מזמן כבר לא שמעתי ממך. מקווה שהכל בסדר. שנקבע מחדש בדירה שלך ?". הסתכלתי על עלמה והיא השיבה לי מבט. "אין מצב שהוא הביא מישהי לבית שלנו" אמרה באופן חד משמעי. הצעתי לעלמה תכנית פעולה והיא קיבלה זאת.

"בוקר טוב, זה יואב" אמרתי לבחורה מהמזכירה "אל תשימי לב לקול שלי, קמתי מקורר". לאחר שלושה ארבעה משפטים קבענו להיפגש בדירה בשעות הצהרים. "את זוכרת איפה זה ?" שאלתי, "בטח" ענתה ומסרה כתובת מסויימת. גם אם לא היתה מוסרת באותו רגע, תכננו לעקוב אחריה מביתה, וכך היינו רואים לאן היא מגיעה, אבל היא חסכה לנו את המאמץ.

קראתי לעלמה להצטרף אלי. "תביאי איתך את המפתח שמצאת" ביקשתי ממנה. עלמה הופיעה במשרדי עם אמה. "אין לי אומץ ללכת לשם לבד" הסבירה, אפילו שאני זה שמלווה אותה. הגענו אל הכתובת, ופתחנו את דלת הדירה עם המפתח המיותר. מצאנו דירה סטודיו מטופחת, מאובזרת בטלויזיה רחבת מימדים, מיטה ענקית, מערכת סטריאו חדישה, מקרר מיני בר עם משקאות בהם ועוד דברים נוספים. על השידה ליד המיטה היו שני טלפונים ניידים, אחד מהם היה הטלפון הנייד שבזכותו הגענו לדירה. "היית מאמינה ?!" פנתה עלמה לאמה, וסיננה בנוסף גם מין קללה חרישית "מענין מה זה הטלפון השני". בזמן שהן המשיכו לחטט בבית, אני ערכתי בדיקה משלי, ומצאתי שמדובר בדירה בשכירות חודשית.

עלמה התיישבה ובכתה. אמה ניגשה אליה וניסתה לנחם אותה בתואנות שונות, אך ללא הצלחה. לפתע שמענו רשרוש של מפתח בפתח הדלת. קולות של צחקוקים נשמעו מהעבר השני. הפנתי את מבטי וראיתי שעומד שם גבר מבוגר ועל זרועו תלויה צעירונת רוסיה. "אבא ?!" אמרה עלמה ולאחר מחשבה קצרה "כל הזמן הזה ואתה ידעת מזה…". עכשיו היה תורה של אמה להתיישב.

Sam sievertהכותב הינו סאם זיברט, בעליו של “סייט חקירות” 03-5322520. 

הסיפורים מבוססים על מקרים אמיתיים. 

הנפשות ופרטים נוספים שונו למניעת זיהוי הלקוחות.

Web Design MymensinghPremium WordPress ThemesWeb Development

הגולש נשכח במים

יולי 8, 2015יולי 8, 2015
unnamed (1)משטרת מרחב אילת פתחה בחקירה של אירוע בו נשכח קטין בן 11 בים במהלך פעילות שייט במסגרת קייטנה בה משתתף. מחקירה ראשונית עולה כי הקטין שהה עם גלשן רוח וככל הנראה נסחף עמו עד שנתקע עם הגלשן רוח בין עמודי מבנה במרחק עשרות מטרים מקו החוף. אזרח שהבחין בגולש הצעיר שבמצוקה סייע לו והזעיק את שוטרי שיטור ימי מרחב אילת, ואלו השיבו את הקטין אל נקודת ריכוז חניכי הקייטנה. שם אותר מדריכו של החניך הצעיר וזה עוכב לחקירה במשטרה ובתום חקירה ראשונית שוחרר בתנאים מגבילים. חקירת האירוע נמשכת.

הודעת דובר צה"ל

יולי 7, 2015יולי 7, 2015
מצפה תת ימימחר (ד) כ״א תמוז תששעה, 8 ביולי בין השעות 19:00-24:00, יתקיים תרגיל עוצבת ״אדום״ באזור המצפה התת-ימי באילת. במהלך התרגיל תורגש תנועה ערה של כוחות הבטחון באזור. דובר צה״ל מדגיש כי התרגיל תוכנן מראש כחלק מהרף האימונים השנתי ונועד לשמירה על כשירות וכוננות הכוחות.

אילת: רק בגלל הרוח

יולי 3, 2015יולי 3, 2015
גלשן רוחכוחות גדולים של משטרת מרחב אילת עורכים סריקות במפרץ אילת אחר גולש קייט. לפני כמחצית השעה אותר במים מצנח קייט מאות מטרים מקו החוף. שוטרי יחידת השיטור הימי וכוחות נוספים עורכים כעת סריקות בניסיון לאתר את בעליו. מפקד יחידת שיטור ימי במרחב אילת, פקד עופר אילת, ציין כי "לעת עתה אנו מתייחסים לאירוע כאדם נעדר במים, כל עוד אין בידינו מידע אחר". בהמשך לידיעה נמסר ממשטרת אילת כי: בתום שעות בהן סרקו כוחות רבים של משטרת מרחב אילת וכוחות נוספים אחר גולש הקייט, אותר זה במלון בו מתארח כשהוא בריא ושלם. לדבריו, עקב שינוי במצב הרוח (משטר רוחות) הותיר את המצנח במים ויצא לחוף ובהמשך חזר לחדרו במלון.

רוכב אופנוע-ים נפצע בתאונה במפרץ אילת

יולי 2, 2015יולי 2, 2015
צילום: חטיבת דובר המשטרה
לפני זמן קצר התקבל דיווח על רוכב אופנוע-ים שנפצע בתאונה במפרץ אילת. הרוכב, תושב המרכז כבן 70,  פונה לבית חולים "יוספטל" לקבלת טיפול רפואי.
שוטרי יחידת שיטור ימי במרחב אילת הגיעו למקום התאונה והחלו בחקירת המקרה.
מבדיקה ראשונית עולה כי על האופנוע רכבו שניים וככל הנראה בשל תקלה טכנית אבדו שליטה וסטו לעבר שובר הגלים בכניסה למרינה. הרוכב הצעיר הספיק לקפוץ מהאופנוע למים טרם התאונה ואילו הרוכב השני לא הספיק ונפצע בהתנגשות שארעה.

הזמנה לטקס חנוכת הבית החדש של מכללת לוינסקי לחינוך

יוני 27, 2015יוני 27, 2015

הזמנה לטקס חנוכת הבית החדש של מכללת לוינסקי לחינוך - יום שני הבא, 29.6 בשעה 13:00.

הזמנה

חצו עם אופנוע ים את הגבול הימי לכיוון מצריים

יוני 25, 2015יוני 25, 2015
משטרת מרחב אילת עיכבה לפני זמן קצר לחקירה שני צעירים, 23 ו-31, לאחר שחצו עם אופנוע ים את הגבול הימי לכיוון מצריים. בשעות אחר הצהריים התקבל דיווח מחיל הים על שני הצעירים שחצו את הגבול לכיוון מצריים. בדיקה העלתה כי אלו נעצרו לחקירה על ידי כוחות הביטחון במצריים. בחלוף מספר שעות הועברו הצעירים חזרה לידי מפקד יחידת השיטור הימי במרחב אילת, פקד עופר אילת, שהעבירם לחקירה במשטרה. מבדיקה ראשונית עימם ככל הנראה מדובר במעשה בתום לבIMG_4766

שני דגלים כחולים נוספים לעיר אילת

יוני 23, 2015יוני 23, 2015
2 דגלים כחולים

שני דגלים כחולים נוספים לעיר אילת - לאחר שהונף דגל כחול בחוף השחפים - זוכה אילת בשני דגלים נוספים במרינה ובחוף הנפרד - הנכם מוזמנים לטקס הנפת הדגלים - מחר (ד') בשעה 17:00 במרינה

ד"ר גולדברג עוזב את בי"ח

יוני 21, 2015יוני 21, 2015
avi goldbergנעמי יצחק הלוי, דוברת בי"ח יוספטל מאשרת כי בשבוע שעבר הגיעה הודעת המינוי ממרכז 'הכללית': ד"ר אבי גולדברג מנהל 'יוספטל', מונה על ידי אלי דפס, מנכ"ל הכללית, למנהל בית החולים כרמל בחיפה. ד"ר גולדברג יעזוב את תפקידו בעוד 3-4 חודשים, לקראת סוף הקיץ, לאחר למעלה מ-6 שנים בהן חולל מהפך הן בבית החולים והן ברפואה באילת ובאיזור. בד בבד מונה למנהל בית החולים 'יוספטל' ואיזור אילת של הכללית ד"ר אלדר ברקוביץ. גם הוא מומחה ברפואת משפחה, ומכיר מעט את אילת ובית החולים שכן בשנים האחרונות שימש כמה פעמים כמנהל-מחליף לד"ר גולדברג עת יצא לחופשות או נאלץ להעדר. כיום ד"ר ברקוביץ מגיע מההנהלה המרכזית לאחר שבתפקידו הקודם היה סגן מנהל בית החולים כרמל.

היסטוריה! הפועל אילת בגמר!!!

יוני 17, 2015יוני 17, 2015
9קבוצת הכדורסל של הפועל פתאל אילת עשתה היסטוריה, ניצחה את מכבי ת"א 76: 79 . אילת הצליחה בסדרת הגמר לעשות קאמבק מפיגור 0: 2 ניצחה את מכבי שלוש פעמים ברציפות (פעמיים בהיכל מנורה מבטחים) והעפילה לגמר על אליפות המדינה נגד הפועל ירושלים

ילד כבן 4 נפל מהקומה הראשונה במלון

יוני 15, 2015יוני 15, 2015
אמבולנס
הלילה התקבל דיווח במוקד המשטרה במחוז הדרומי על נפילת ילד כבן 4 מקומה ראשונה במלון בו התארח לעבר הלובי. שוטרי מרחב אילת הגיעו למקום והחלו בבירור נסיבות המקרה. הילד פונה במצב בינוני לבית החולים "יוספטל" באילת שם אובחן כי סובל מפגיעת ראש ובשל כך הועבר תוך זמן קצר לבית החולים "בלינסון". מבדיקה ראשונית עולה כי הילד הגיע עם משפחתו, תושבי מרכז הארץ, זמן קצר לפני כן לנופש בעיר. במהלך שהות המשפחה בחדרם יצא הילד והגיע אל קצה המסדרון. על פי החשד טיפס הילד על מעקה הקומה הצופה על אולם הכניסה למלון ומשם נפל. מאבטחת המלון שהבחינה בילד שנפל הגישה לו סיוע עד הגעת אמבולנס למקום. משטרת מרחב אילת פתחה בחקירה.

נתפס נוהג בזמן פסילה בפעם הרביעית

יוני 15, 2015
Driving
נתפס נוהג בזמן פסילה בפעם הרביעית וכשרשיון נהיגתו פקע לפני 13 שנים !!
"מדובר בפצצה מתקתקת על הכביש" ציינו במשטרה לאחר שבפעילות זרוע מבצעית אגף התנועה אמש באילת נתפס בפעם הרביעית תושב העיר, יליד 51', נוהג בהיותו פסול לנהיגה. כמו כן, בבדיקה שערך השוטר, רס"ר ניר זרדז, נמצא כי רישיון נהיגתו של זה פקע בשנת 2002. הנהג הועבר לחקירת בוחני אגף התנועה ובסיומה נכלא ורכבו הושבת. הבוקר תבקש המשטרה להאריך את מעצרו בבית המשפט
בהמשך למעצרו אמש של תושב אילת על ידי שוטרי אגף התנועה בעת שנהג בפסילה זו הפעם הרביעית, לפנות הצהריים האריך בית המשפט באילת את מעצרו ביום נוסף לבקשת המשטרה. בכוונת המשטרה להגיש כנגדו כתב אישום כבר בימים הקרובים.

מחר (ב'), 15.6.2015 תחרות שחייה בבריכה העירונית

יוני 14, 2015יוני 14, 2015
אילוסטרציההנכם מוזמנים מחר לתחרות השחייה, בשעה 9:30 בבריכה העירונית. טקס הסיום ייערך בסביבות השעה 12:00. כ-700 תלמידי כיתות ה' מעשרה בתי ספר יסודיים, יתחרו מחר (ב'), 15.6.2015 בתחרות שחייה במסגרת סיום פרויקט השחייה בבתי הספר המתקיים כבר למעלה מעשור. התחרות תתקיים בבריכה העירונית בשעה 9:30, בארבעה מקצים (בנות/בנים גב, בנות/בנים חופשי) ומשחה שליחים

ילדה בת 10 נפגעה מרכב ופונתה במצב קל לבית החולים "יוספטל"

יוני 9, 2015יוני 9, 2015
ילדה בת 10 נפגעה מרכב בעת שחצתה כביש במעבר חצייה פונתה במצב קל לבית החולים "יוספטל". בדיקה העלתה כי הנהגת נמצאת תחת השפעת אלכוהול.
בצהריים התקבל דיווח במוקד אגף התנועה דיווח על תאונת דרכים שהתרחשה ברחוב עין נטפים באילת. שוטרי זרוע מבצעית אילת הגיעו למקום ומחקירה ראשונית עולה כי הילדה שבה בהסעה מבית הספר וביקשה לחצות כביש בסמוך לתחנת ההסעה ליד ביתה. רכב פרטי נהוג על ידי תושבת אילת ילידת 49' פגע בילדה וגרם לה לחבלות. חשדם של השוטרים התעורר כי יתכן והנהגת תחת השפעת אלכוהול. הנהגת עוכבה לבדיקת רמת האלכוהול, ואכן תוצאותיה אמתו את החשד ונמצא כי רמת האלכוהול בגופה מעל המותר בחוק. הנהגת הועברה לחקירת בוחני אגף התנועה.

נעצר מנכ"ל מלון באילת בחשד לביצוע מעשים מגונים והטרדות מיניות

יוני 4, 2015יוני 4, 2015
Sexual Harassmentמנכ"ל מלון באילת נעצר אתמול בעקבות תלונה של אחת העובדות במלון בחשד שנהג לבצע מעשים מגונים ולהטריד מינית אותה ונשים אחרות. במהלך חקירתו הכחיש כי ביצע מעשים מגונים אך כן קשר עצמו לחלק מהאירועים. היום (חמישי) הוא יובא לדיון בהארכת מעצרו בבית המשפט בעיר. המנכ"ל, שזהותו טרם הותרה לפרסום, נעצר בעקבות תלונה של אחת העובדות ולאחר חקירה נעצר. במהלך החקירה הכחיש כי ביצע מעשים מגונים אך כן קשר את עצמו לחלק מהאירועים. הבוקר הובא המנכ״ל לבית המשפט ומעצרו הוארך ביממה. בית המשפט הוציא צו איסור פרסום על שמו של המנכ״ל.

בתאונה בין שני כלי רכב בצומת הכניסה לאזור תעשייה שחורת על כביש 90.

יוני 3, 2015יוני 3, 2015
IMG-20150603-WA0008שוטרי זרוע מבצעית אגף התנועה באילת מטפלים ברגעים אלו בתאונה בין שני כלי רכב בצומת הכניסה לאזור תעשייה שחורת על כביש 90. מהמקום פונו 7 פצועים קל לבית החולים. בוחני אגף התנועה במקום החלו בחקירת התאונה. IMG-20150603-WA0001   IMG-20150603-WA0000    

נתפסה נוהגת במהירות מופרזת בדרכה לבית משפט לתעבורה באילת

יוני 2, 2015יוני 2, 2015
תחנת משטרת מרחב אילת צילום: מאיר אוחיון
02הבוקר פעלו שוטרי זרוע מבצעית אגף התנועה אילת כנגד עבירות נהיגה במהירות מופרזת בכביש הערבה.  במהלך הפעילות מדד השוטר רס"ר גיא סרילן רכב פרטי במהירות מופרזת של 140 קמ"ש. השוטר שעצר את הרכב גילה כי מדובר בנהגת תושבת ירושלים ילידת 62' שטענה בפני השוטר כי לא שמה לב למהירות ויתכן כי ישנה בעיה במד המהירות. למרבה האירוניה, ברכב ישב בעלה כשהם בדרכם לבית המשפט לתעבורה באילת לדיון שלו בגין עבירת תעבורה גם כן. הנהגת זומנה לשימוע בפני קצין משטרה ולפני זמן קצר החליט מפקד משטרת התנועה באילת לפסול את רישיון נהיגתה למשך 30 הימים הבאים.
צילום וכתיבה: מאיר אוחיון