יום שישי , ספטמבר 21 2018
Home / חדשות / 'הצד שלו' ספרו של יואב אבן העוסק בתלונת השווא שהוגשה נגדו על אונס
אילוסטרציה
אילוסטרציה

'הצד שלו' ספרו של יואב אבן העוסק בתלונת השווא שהוגשה נגדו על אונס

ייתכן מאוד שאני אשלם מחיר כבד, אולי כבד מאוד, על החשיפה הזאת. אבל את הסיפור הזה צריך לספר. מתלוננות שווא פוגעות לא רק בגברים חפים מפשע, אלא גם בנפגעות אמיתיות של תקיפות מיניות, שבגלל המעלילות – נתקלות לעתים קרובות בחומה אטומה של חוסר אמון כשהן אוזרות אומץ ומתלוננות. כך מסכם העיתונאי יואב אבן את החלטתו לפרסם את ספרו ״הצד שלו״ המגולל את כל פרשת תלונת השווא שהוגשה נגדו על אונס.

על רקע צאת ספרו של העיתונאי יואב אבן, אומרים משפטנים: 30% מהתלונות על אונס ומעשים מגונים מצוצות מן האצבע.

עורכת הדין נגה ויזל, העוסקת בהגנה על חשודים בעבירות מין ואלימות בתוך המשפחה,

עו''ד נגה ויזל. צילום עמירם בן שלום
עו"ד נגה ויזל. צילום עמירם בן שלום

מביעה תקווה כי ספרו הוויראלי של העיתונאי יואב אבן 'הצד שלו' – שעוסק בתלונת השווא שהוגשה נגדו על אונס – תפתח את סוגיית תלונות השווא לדיון ציבורי, ותביא לקיצה את התופעה המכוערת הזו.

להערכת עו"ד ויזל, כ-30% מהתלונות המוגשות כיום למשטרה על עבירות מין הן תלונות שווא, הנובעות מניסיון להשגת יתרונות כלכליים, וממניעי נקמה. לדבריה, חרף שקריות התלונה, וחוסר הביסוס העובדתי שלה – ברוב המקרים מוגשים כתבי אישום נגד אותם גברים, ורובם לא עומדים בלחץ המעצר ועורכי הדין המייצגים אותם, ומעדיפים להודות במסגרת הסדר טיעון בדברים המיוחסים להם – ובלבד שהלחצים עליהם ייפסקו. מצד שני, מערכת המשפט לא מעמידה לדין נשים שהוכח כי הגישו תלונות שווא, "בתואנה צדקנית של הגנה על הקורבנות האמיתיים" דברי עו"ד ויזל.

עו"ד ויזל טיפלה בעבר במקרים רבים של תלונות שווא, וביניהם תלונה נגד איש עסקים על אונס, בזמן שבו הוא כלל לא היה בארץ, ותלונה נגד נהג מונית שהתברר כי נבעה מתסכולה של אישה ששכבה עימו מרצון. לדבריה, יחסן של המשטרה, הפרקליטות ומערכת המשפט לגברים כתוקפניים, ואל נשים כחלשות ואמינות – הוא יחס מיושן ושובינסטי – ויש לשנותו במסגרת חקיקה ופסיקה.

על עולמם החשוך של הגברים שהוגשה נגדם תלונת שווא

העיתונאי יואב אבן, כתב הבריאות של 'חדשות 2', הוציא בימים אלה את 'הצד שלו' –  ספר על פרשה חסויה בה הואשם באונס. אבן מתאר בפירוט כיצד נכרכה סביבו טבעת האישום, וכיצד גמר אומר בלבו להתאבד ובלבד שלא תדבק בו התווית של עבריין מין.

יואב אבן, צילום: דביר ולצ'ר
יואב אבן, צילום: דביר ולצ'ר

לאחר ארבע שנים של מאבקים משפטיים הצליח אבן להסיר את צו איסור הפרסום שהוא עצמו הוציא על הפרשה, ובספר, הניתן בחינם באינטרנט לכל דורש – הוא מפרט את כל קורות אותו מאז הוגשה תלונת השווא נגדו. עו"ד נגה ויזל, העוסקת בייצוג בעשרות מקרים של גברים שמצאו את עצמם במקום דומה, מיהרה להגיב על צאתו של הספר החושפני.

מה יש לך לומר על צעדו של אבן בהוצאת הספר?
מדובר בצעד אמיץ ביותר. רוב הגברים החשודים בעבירות מין, וודאי ובוודאי שאלה אשר הואשמו בהן  – אינן מעוניינים בכל חפירה וחשיפה בפרשה. מבחינתם, אחרי שהתיק נסגר, כל מה שהם רוצים הוא לשכוח מהכתם המכוער שדבק בהם, וכעת הוסר. צעדו של אבן אינו רק אמיץ, אלא חשוב מאד. כל תחום תלונות השווא והטיפול השערורייתי בהן במערכת האכיפה והמשפט בישראל – חייב דיון עמוק, ושינויים מקיפים.

להערכתך, כמה תלונות על עבירות מין מוגשות בכל שנה למשטרה – תלונות שיש בהן רק את גרסאות הצדדים, ללא כל ראיה תומכת?
מהניסיון שלי, כמעט בכל תיק על עבירות מין מדובר על גרסה מול גרסה. למעשה, נפתחים בכל שנה עשרות רבות של תיקים נגד גברים, וייתכן אפילו למעלה מכך, וניתן להסיק זאת מהכותרות בתקשורת. מה שחמור הוא, שברגע שמפורסם שמו של החשוד, כמעט תמיד מתעורר גל של הגשת תלונות על עבירות מין נוספות. מהניסיון שלי, כ-30% לפחות מהתלונות מצוצות מהאצבע, ועומדים מאחוריהן מניעים אחרים לגמרי מעשיית צדק.

מה המשטרה נוהגת לעשות כאשר קיימות רק גרסאות הצדדים, בלי ראיות תומכות?
בדרך כלל ברגע שאישה מגישה תלונה על עבירת מין, החוקרים במשטרה נוטים להאמין באופן מוחלט לגרסתה. מדובר בתופעה מאד מצערת, אך עקבית. האישה כלל לא נשאלת שאלות שעלולות לחשוף תרחיש של עלילת שווא. הדבר נובע מהאמונה הארכאית שנשים אף פעם לא משקרות, וגברים הם תוקפים סדרתיים. הגישה הזו מתודלקת בין השאר מצד פעילות לזכויות נשים, שחרתו על דגלן שוויון בין המינים. אם זה לא היה עצוב, זה היה מגלגל מצחוק. אבל מדובר במציאות קשה וכואבת החורצת גורלות ומפילה קורבנות חפים מפשע.

מניסיונך, מה האחוז מהמקרים הללו שבהם יוגשו כתבי אישום?
מדובר לצערי באחוז גבוה ביותר. המשטרה, כאמור, לא חוקרת לעומק כל מקרה ומקרה, מחרה אחר גרסת המתלוננת, וכאשר מוגש כתב אישום, הדבר יוצר נקודת פתיחה מאד נמוכה של הנאשם – שממנה יהיה לו מאד קשה להיחלץ ללא נזק.

מניסיונך, מה הסיכוי לסגירת תיק או לביטול כתב אישום במקרים כאלה?
הסיכוי, גם פה, לצערי קלוש מאד. גברים המואשמים בעבירות מין מעדיפים להודות במעשים שהם לא עשו, כדי לסיים את הפרשה. הלחצים עליהם הם עצומים. בבת אחת, רוב החברים שלהם מפנים להם גב. התקשורת מאד לוחצת. שמם ותמונתם עלולים להתפרסם, ועורכי הדין האמורים לייצג אותם, ולהביא את גרסתם לבית המשפט, לוחצים עליהם להודות ולהתפשר – כך שישיגו תנאים טובים יותר מאשר הרשעה שלא במסגרת עסקת טיעון. לכל זה מצטרפות הוצאות משפטיות מאמירות, וישיבה בתנאי מעצר עם טיפוסים אלימים ומפוקפקים. לא סתם, במקרים כאלה, הנטייה לאובדנות עולה.

מהי בכלל המוטיבציה של נשים להגיש תלונות שווא שכאלה? הרי מדובר בהרס חיים מוחלט עבור הגבר.
המוטיבציה של נשים היא לצערי גבוהה מאד, והיא גדלה, כאשר מתפרסמים בתקשורת מקרבים בהם נשים קיבלו פיצויים גבוהים על תלונה דומה. מעבר למניע הכספי, קיימים גם מניעים של נקמה, כאשר מערכות יחסים לא הלכו לכיוונים בהם חפצה המתלוננת, והותירו אצלה הרגשה פגועה ומנוצלת.

והאם יש ענישה נגד מתלוננות כאלה?
בישראל 2015 אין כל ענישה נגד נשים שהוכח כי הגישו תלונות שווא. מדובר בנושא שערורייתי. הגשת תלונה על עבירת מין שווה כמעט לרצח. שמו של האדם מוכפש, הוא מוקע מהחברה לעד, ופעמים רבות הוא עלול לבלות מאחורי סורג ובריח לאורך שנים. לפרקליטות המדינה קיימת הנחיה 2.5, לפיה המדינה לא תעמיד נשים לדין במקרים כאלה, כדי לא לפגוע בנשים שנפגעו באמת. מדובר בתקנה מוטה, שערורייתית, שבמקום לתקן מצב, היא רק יוצרת אותו. מדוע שאישה לא תגיש תלונת שווא אם בכל מקרה אין לה מה להפסיד ויש לה רק מה להרוויח? הגיע הזמן לבטל את המצב הנוראי הזה, שגורם להרס של עשרות משפחות בשנה.

האם טיפלת בעבר במקרים דומים לזה של יואב אבן?
כן, הגיע אלי מעסיק שנטען נגדו כי עשה מעשים מגונים בעובדת. במהלך החקירה בבית המשפט התברר שהמקרה ארע, לגרסת המתלוננת, בתאריכים בהם המעסיק כלל לא היה בארץ. אין צורך להזכיר שהאישה יצאה ללא פגע, ומשפחתו של האיש התרסקה. אישום נוסף בו טיפלתי הוגש נגד נהג מונית, שנוסעת הגישה נגדו תלונה כאילו הוא אנס אותה. לאחר הפעלת חוקרים פרטיים, וכן באמצעות חקירה בבית המשפט, התברר שלא היו דברים מעולם, ושהשניים קיימו יחסי מין מרצון, כפי שגרס הגבר מלכתחילה. "השגיאה" של הנהג הייתה שהוא לא רצה להמשיך בקשר עם המתלוננת, ולכן, בשביל לנקום בו, היא הגישה נגדו את התלונה הקשה.

מדבריך עולה ביקורת מאד גדולה על המערכת. מה היית מציעה כדי לשפר את המצב?
חשוב לדעתי לקבוע בחקיקה, שיש לבדוק לעומקה כל תלונה שמוגשת ולא ישר להפעיל מעצרים ולהוציא צווי איסור פרסום. במאה ה-21 ברור לכל בר דעת שנשים לא צדיקות יותר מגברים, וגברים אינם אנסים סדרתיים בסמטה חשוכה. לאחר בדיקה מקיפה, ואם יתברר כי התלונה בכזב יסודה – יש להעמיד לדין את נשים שהגישו תלונות שווא. זה חשוב מאד, מפני שהדבר יכול ליצור הרתעה שלא קיימת כיום לגבי תלונות שווא, שכאמור הן הרסניות מאד. כמו כן, אני מציעה שכנוהל, המערכת תקיים ביקורת מצד השופטים בנושאים הללו – ותבדוק מה אחוז ההרשעות בהן הנאשם טען בתחילה שהכל עורבא פרח, ולבסוף הורשע בהסדר טיעון. מקרים כאלה הם על פי רוב מקרים שבהם יושבים בכלא אנשים חפים מפשע.

הערת העורך: קראתי את כל 416 עמודי הספר בקריאה רציפה במשך מספר שעות. ומבלי להכנס לנכונות הדברים שכן לא אני כתבתי אותם, מצאתי כי זהו ספר חובה לכל גבר שחושב ״שלו זה לא יקרה״!!! תקראו, תשאלו את עצמכם אם זה יכול לקרות לכם? שלא יהיה למישהו ספק, זה יכול לקרות כמעט לכל אחד למעט אלו שלחלוטין מתנזרים…

להורדת הספר http://yoaveven.co.il

logo-book-big

* עו"ד נגה ויזל, עוסקת בתחום הפלילי, ייצוג חשודים בעבירות מין ואלימות בתוך המשפחה. http://www.nogawiesel.com

Web Design MymensinghPremium WordPress ThemesWeb Development

הגולש נשכח במים

יולי 8, 2015יולי 8, 2015
unnamed (1)משטרת מרחב אילת פתחה בחקירה של אירוע בו נשכח קטין בן 11 בים במהלך פעילות שייט במסגרת קייטנה בה משתתף. מחקירה ראשונית עולה כי הקטין שהה עם גלשן רוח וככל הנראה נסחף עמו עד שנתקע עם הגלשן רוח בין עמודי מבנה במרחק עשרות מטרים מקו החוף. אזרח שהבחין בגולש הצעיר שבמצוקה סייע לו והזעיק את שוטרי שיטור ימי מרחב אילת, ואלו השיבו את הקטין אל נקודת ריכוז חניכי הקייטנה. שם אותר מדריכו של החניך הצעיר וזה עוכב לחקירה במשטרה ובתום חקירה ראשונית שוחרר בתנאים מגבילים. חקירת האירוע נמשכת.

הודעת דובר צה"ל

יולי 7, 2015יולי 7, 2015
מצפה תת ימימחר (ד) כ״א תמוז תששעה, 8 ביולי בין השעות 19:00-24:00, יתקיים תרגיל עוצבת ״אדום״ באזור המצפה התת-ימי באילת. במהלך התרגיל תורגש תנועה ערה של כוחות הבטחון באזור. דובר צה״ל מדגיש כי התרגיל תוכנן מראש כחלק מהרף האימונים השנתי ונועד לשמירה על כשירות וכוננות הכוחות.

אילת: רק בגלל הרוח

יולי 3, 2015יולי 3, 2015
גלשן רוחכוחות גדולים של משטרת מרחב אילת עורכים סריקות במפרץ אילת אחר גולש קייט. לפני כמחצית השעה אותר במים מצנח קייט מאות מטרים מקו החוף. שוטרי יחידת השיטור הימי וכוחות נוספים עורכים כעת סריקות בניסיון לאתר את בעליו. מפקד יחידת שיטור ימי במרחב אילת, פקד עופר אילת, ציין כי "לעת עתה אנו מתייחסים לאירוע כאדם נעדר במים, כל עוד אין בידינו מידע אחר". בהמשך לידיעה נמסר ממשטרת אילת כי: בתום שעות בהן סרקו כוחות רבים של משטרת מרחב אילת וכוחות נוספים אחר גולש הקייט, אותר זה במלון בו מתארח כשהוא בריא ושלם. לדבריו, עקב שינוי במצב הרוח (משטר רוחות) הותיר את המצנח במים ויצא לחוף ובהמשך חזר לחדרו במלון.

רוכב אופנוע-ים נפצע בתאונה במפרץ אילת

יולי 2, 2015יולי 2, 2015
צילום: חטיבת דובר המשטרה
לפני זמן קצר התקבל דיווח על רוכב אופנוע-ים שנפצע בתאונה במפרץ אילת. הרוכב, תושב המרכז כבן 70,  פונה לבית חולים "יוספטל" לקבלת טיפול רפואי.
שוטרי יחידת שיטור ימי במרחב אילת הגיעו למקום התאונה והחלו בחקירת המקרה.
מבדיקה ראשונית עולה כי על האופנוע רכבו שניים וככל הנראה בשל תקלה טכנית אבדו שליטה וסטו לעבר שובר הגלים בכניסה למרינה. הרוכב הצעיר הספיק לקפוץ מהאופנוע למים טרם התאונה ואילו הרוכב השני לא הספיק ונפצע בהתנגשות שארעה.

הזמנה לטקס חנוכת הבית החדש של מכללת לוינסקי לחינוך

יוני 27, 2015יוני 27, 2015

הזמנה לטקס חנוכת הבית החדש של מכללת לוינסקי לחינוך - יום שני הבא, 29.6 בשעה 13:00.

הזמנה

חצו עם אופנוע ים את הגבול הימי לכיוון מצריים

יוני 25, 2015יוני 25, 2015
משטרת מרחב אילת עיכבה לפני זמן קצר לחקירה שני צעירים, 23 ו-31, לאחר שחצו עם אופנוע ים את הגבול הימי לכיוון מצריים. בשעות אחר הצהריים התקבל דיווח מחיל הים על שני הצעירים שחצו את הגבול לכיוון מצריים. בדיקה העלתה כי אלו נעצרו לחקירה על ידי כוחות הביטחון במצריים. בחלוף מספר שעות הועברו הצעירים חזרה לידי מפקד יחידת השיטור הימי במרחב אילת, פקד עופר אילת, שהעבירם לחקירה במשטרה. מבדיקה ראשונית עימם ככל הנראה מדובר במעשה בתום לבIMG_4766

שני דגלים כחולים נוספים לעיר אילת

יוני 23, 2015יוני 23, 2015
2 דגלים כחולים

שני דגלים כחולים נוספים לעיר אילת - לאחר שהונף דגל כחול בחוף השחפים - זוכה אילת בשני דגלים נוספים במרינה ובחוף הנפרד - הנכם מוזמנים לטקס הנפת הדגלים - מחר (ד') בשעה 17:00 במרינה

ד"ר גולדברג עוזב את בי"ח

יוני 21, 2015יוני 21, 2015
avi goldbergנעמי יצחק הלוי, דוברת בי"ח יוספטל מאשרת כי בשבוע שעבר הגיעה הודעת המינוי ממרכז 'הכללית': ד"ר אבי גולדברג מנהל 'יוספטל', מונה על ידי אלי דפס, מנכ"ל הכללית, למנהל בית החולים כרמל בחיפה. ד"ר גולדברג יעזוב את תפקידו בעוד 3-4 חודשים, לקראת סוף הקיץ, לאחר למעלה מ-6 שנים בהן חולל מהפך הן בבית החולים והן ברפואה באילת ובאיזור. בד בבד מונה למנהל בית החולים 'יוספטל' ואיזור אילת של הכללית ד"ר אלדר ברקוביץ. גם הוא מומחה ברפואת משפחה, ומכיר מעט את אילת ובית החולים שכן בשנים האחרונות שימש כמה פעמים כמנהל-מחליף לד"ר גולדברג עת יצא לחופשות או נאלץ להעדר. כיום ד"ר ברקוביץ מגיע מההנהלה המרכזית לאחר שבתפקידו הקודם היה סגן מנהל בית החולים כרמל.

היסטוריה! הפועל אילת בגמר!!!

יוני 17, 2015יוני 17, 2015
9קבוצת הכדורסל של הפועל פתאל אילת עשתה היסטוריה, ניצחה את מכבי ת"א 76: 79 . אילת הצליחה בסדרת הגמר לעשות קאמבק מפיגור 0: 2 ניצחה את מכבי שלוש פעמים ברציפות (פעמיים בהיכל מנורה מבטחים) והעפילה לגמר על אליפות המדינה נגד הפועל ירושלים

ילד כבן 4 נפל מהקומה הראשונה במלון

יוני 15, 2015יוני 15, 2015
אמבולנס
הלילה התקבל דיווח במוקד המשטרה במחוז הדרומי על נפילת ילד כבן 4 מקומה ראשונה במלון בו התארח לעבר הלובי. שוטרי מרחב אילת הגיעו למקום והחלו בבירור נסיבות המקרה. הילד פונה במצב בינוני לבית החולים "יוספטל" באילת שם אובחן כי סובל מפגיעת ראש ובשל כך הועבר תוך זמן קצר לבית החולים "בלינסון". מבדיקה ראשונית עולה כי הילד הגיע עם משפחתו, תושבי מרכז הארץ, זמן קצר לפני כן לנופש בעיר. במהלך שהות המשפחה בחדרם יצא הילד והגיע אל קצה המסדרון. על פי החשד טיפס הילד על מעקה הקומה הצופה על אולם הכניסה למלון ומשם נפל. מאבטחת המלון שהבחינה בילד שנפל הגישה לו סיוע עד הגעת אמבולנס למקום. משטרת מרחב אילת פתחה בחקירה.

נתפס נוהג בזמן פסילה בפעם הרביעית

יוני 15, 2015
Driving
נתפס נוהג בזמן פסילה בפעם הרביעית וכשרשיון נהיגתו פקע לפני 13 שנים !!
"מדובר בפצצה מתקתקת על הכביש" ציינו במשטרה לאחר שבפעילות זרוע מבצעית אגף התנועה אמש באילת נתפס בפעם הרביעית תושב העיר, יליד 51', נוהג בהיותו פסול לנהיגה. כמו כן, בבדיקה שערך השוטר, רס"ר ניר זרדז, נמצא כי רישיון נהיגתו של זה פקע בשנת 2002. הנהג הועבר לחקירת בוחני אגף התנועה ובסיומה נכלא ורכבו הושבת. הבוקר תבקש המשטרה להאריך את מעצרו בבית המשפט
בהמשך למעצרו אמש של תושב אילת על ידי שוטרי אגף התנועה בעת שנהג בפסילה זו הפעם הרביעית, לפנות הצהריים האריך בית המשפט באילת את מעצרו ביום נוסף לבקשת המשטרה. בכוונת המשטרה להגיש כנגדו כתב אישום כבר בימים הקרובים.

מחר (ב'), 15.6.2015 תחרות שחייה בבריכה העירונית

יוני 14, 2015יוני 14, 2015
אילוסטרציההנכם מוזמנים מחר לתחרות השחייה, בשעה 9:30 בבריכה העירונית. טקס הסיום ייערך בסביבות השעה 12:00. כ-700 תלמידי כיתות ה' מעשרה בתי ספר יסודיים, יתחרו מחר (ב'), 15.6.2015 בתחרות שחייה במסגרת סיום פרויקט השחייה בבתי הספר המתקיים כבר למעלה מעשור. התחרות תתקיים בבריכה העירונית בשעה 9:30, בארבעה מקצים (בנות/בנים גב, בנות/בנים חופשי) ומשחה שליחים

ילדה בת 10 נפגעה מרכב ופונתה במצב קל לבית החולים "יוספטל"

יוני 9, 2015יוני 9, 2015
ילדה בת 10 נפגעה מרכב בעת שחצתה כביש במעבר חצייה פונתה במצב קל לבית החולים "יוספטל". בדיקה העלתה כי הנהגת נמצאת תחת השפעת אלכוהול.
בצהריים התקבל דיווח במוקד אגף התנועה דיווח על תאונת דרכים שהתרחשה ברחוב עין נטפים באילת. שוטרי זרוע מבצעית אילת הגיעו למקום ומחקירה ראשונית עולה כי הילדה שבה בהסעה מבית הספר וביקשה לחצות כביש בסמוך לתחנת ההסעה ליד ביתה. רכב פרטי נהוג על ידי תושבת אילת ילידת 49' פגע בילדה וגרם לה לחבלות. חשדם של השוטרים התעורר כי יתכן והנהגת תחת השפעת אלכוהול. הנהגת עוכבה לבדיקת רמת האלכוהול, ואכן תוצאותיה אמתו את החשד ונמצא כי רמת האלכוהול בגופה מעל המותר בחוק. הנהגת הועברה לחקירת בוחני אגף התנועה.

נעצר מנכ"ל מלון באילת בחשד לביצוע מעשים מגונים והטרדות מיניות

יוני 4, 2015יוני 4, 2015
Sexual Harassmentמנכ"ל מלון באילת נעצר אתמול בעקבות תלונה של אחת העובדות במלון בחשד שנהג לבצע מעשים מגונים ולהטריד מינית אותה ונשים אחרות. במהלך חקירתו הכחיש כי ביצע מעשים מגונים אך כן קשר עצמו לחלק מהאירועים. היום (חמישי) הוא יובא לדיון בהארכת מעצרו בבית המשפט בעיר. המנכ"ל, שזהותו טרם הותרה לפרסום, נעצר בעקבות תלונה של אחת העובדות ולאחר חקירה נעצר. במהלך החקירה הכחיש כי ביצע מעשים מגונים אך כן קשר את עצמו לחלק מהאירועים. הבוקר הובא המנכ״ל לבית המשפט ומעצרו הוארך ביממה. בית המשפט הוציא צו איסור פרסום על שמו של המנכ״ל.

בתאונה בין שני כלי רכב בצומת הכניסה לאזור תעשייה שחורת על כביש 90.

יוני 3, 2015יוני 3, 2015
IMG-20150603-WA0008שוטרי זרוע מבצעית אגף התנועה באילת מטפלים ברגעים אלו בתאונה בין שני כלי רכב בצומת הכניסה לאזור תעשייה שחורת על כביש 90. מהמקום פונו 7 פצועים קל לבית החולים. בוחני אגף התנועה במקום החלו בחקירת התאונה. IMG-20150603-WA0001   IMG-20150603-WA0000    

נתפסה נוהגת במהירות מופרזת בדרכה לבית משפט לתעבורה באילת

יוני 2, 2015יוני 2, 2015
תחנת משטרת מרחב אילת צילום: מאיר אוחיון
02הבוקר פעלו שוטרי זרוע מבצעית אגף התנועה אילת כנגד עבירות נהיגה במהירות מופרזת בכביש הערבה.  במהלך הפעילות מדד השוטר רס"ר גיא סרילן רכב פרטי במהירות מופרזת של 140 קמ"ש. השוטר שעצר את הרכב גילה כי מדובר בנהגת תושבת ירושלים ילידת 62' שטענה בפני השוטר כי לא שמה לב למהירות ויתכן כי ישנה בעיה במד המהירות. למרבה האירוניה, ברכב ישב בעלה כשהם בדרכם לבית המשפט לתעבורה באילת לדיון שלו בגין עבירת תעבורה גם כן. הנהגת זומנה לשימוע בפני קצין משטרה ולפני זמן קצר החליט מפקד משטרת התנועה באילת לפסול את רישיון נהיגתה למשך 30 הימים הבאים.
צילום וכתיבה: מאיר אוחיון