יום שישי , ספטמבר 21 2018
Home / מגזין / ביאנלה בשבועות
02 (5)

ביאנלה בשבועות

הביאנלה זכתה להצלחה והמוני מבקרים. בשנה הבאה היא כבר תתקיים בפארק המרכזי, כנראה סביב המזרקה, במקום מונגש לנוחיות הקהל. הציגו ציירים, צלמים, פסלים, אמנים ואומנים, מבוגרים ונוער, חדשים וותיקים. שפע ועושר של אומנות לגווניה.

ביום ראשון בערב, מוצאי חג השבועות היה מתחם הביאנלה שבין מוזיאון אילת עירי לבין גלריית האמנים, הומה מפה לפה. תושבי אילת ואורחים עברו בין הדוכנים והתצוגות, נכנסו לגלריה, עברו בין הביתנים. אפשר היה לפגוש אם ובנה שניהם ציירים מציגים כל אחד בסגנונו, בנתחם הנוער שי נערות, אחיות. וכאלה גם בבוגרים אחיות ציירות שחלקו ביתן עם הנכדות התאומות. על קירות המוזיאון נתלו צילומים מרהיבים בגדלים שונים, מצילומי עיתונות, דרך עמקי הים, הציפורים והדוגמנות, ממעלה הגבעה זרמה מוסיקה שהניע את הרגלים לריקודים קלסיים. פיסול בחימר או בעצי סחף, ציור בעיפרון, שמן, פחם, הצגה לבד או מורה ויצירות תלמידיה. כל המגוון ויותר מזה.

הבאים נהנו משפע האומנות שהתרכזה באיזור אחד. הנתונים והעובדים במקום מדווחים שיום קודם לכן, מוצאי שבת-ערב שבועות היה קהל כפול ומכופל, תיירים ונופשים בעיקר, שבאו להנות ולקנות אמנות אילתית.

"זו השנה הרביעית  של הביאנלה באילת. מה שמאפיין אותה השנה זו הרב גוניות בביתנים והגידול בתצוגה: גדלנו בכ-20%" אמר אמיר אלקיים, המנהל האומנותי של הביאנלה שנדמה כי נמצא במתחם כולו בכל רגע נתון, סובב ובודק, משוחח עם האמנים, יושב איתם ובכלל "גדלנו גם בגיוון התחומים והמשתתפים. זו פעם ראשונה שנתנו במה לנוער , ובביתן שלהם השתתפו מתכנית מחוננים, אמירים ומהסדנאות השונות בעיר".

גלריית האמנים השתייכה גם היא לביאנלה אך התצוגה בה שונה, מובנית, ותהייה פתוחה לצפיה במשך עוד כחודש. "בגלריה אנחנו מארחים את רפי פרץ שמביא נקודות צפיה מאוד מיוחדות של תל אביב, אותה הוא רואה בזוויות בלתי רגילות. בגלריה אנו פוגשים גם שני אמנים אילתים בעבודות חדשות ומרהיבות: יורם אורון שלא מפסיק לחדש ולהפתיע, וכמוהו יולנדה אנטל " עוד מוסיף אלקיים "הצטרף אלינו פרויקט של העצמה נשית עם כמה עבודות מתל אביב, ומהערים שתאומות לנו: אנטיב שבצרפת וקאמפן בהולנד, משם הגיעו גם מספר ציירים שהתארחו כאן".

הביאנלה הזו היא האחרונה במיקום זה ובצורה כזו. אמיר אלקיים מספר על ההתחלה, לפני 4 שנים: "בביאנלה הראשונה שוטטתי בעיר וחיפשתי מקום לערוך אותה. פשוט הלכתי בכל העיר. כאן היה כל השטח הזה של המדאה עם הקרחות ושטי האבן שבין הגלריה למוזיאון. שטח שלא ממש התייחסו אליו. כשראיתי אותו, את הפארק של אז, מיד ראיתי שזה המקום, מיד ידעתי שזה המקום לביאנלה". ובמבט של חזון לעתיד הוא מדגיש "עכשיו צומח במקום פארק חדיש, מרהיב, עם המזרקה הגדולה ביותר  בארץ. עכשיו, הביאנלה שחשפה את האיזור לתושבי אילת ואורחיה תשתלב לתוך אירועי הפרק המדהים.  חגיגת הביאנלה הלכה וגדלה, היא מקבלת ממדים נכבדים, ועכשיו תגדל עוד יותר".

הביאנלה היא אירוע שנתי בטיפול של תאגיד התיירות העירוני. השנה עם המודעות הגדלה והולכת לנושא הנגישות הביא מנכ"ל התאגיד, יוסי חן, את יועצת הנגישות רחלי רגב על מנת לעשות ככל האפשר להנגיש את האיזור של הביאנלה. כידוע זה איזור מסובך בנושא, במעלה הגבעה, מרוצף באבן שהלכה ונשחקה עם הזמן ונוצרו בה סדקים ובנוסף – כל האיזור מדורג ומקשה למשל על כסאות גלגלים להתנהל. בתום הסיור. בעקבות הסיור נעשו מספר פעולות בהן למשל התקנת רמפות ממתכת מגולוונת. אנשי סיירת נגישות שהגיעו למקום הלינו כי העשייה לא מספקת וכי המקום לא נגיש שכן הרמפות גורמות להחלקה. יוסי חן מסר בתגובה כי אכן הוא מודע לבעייתיות ונעשה כל שאפשר, נכון לעת הזו כי להפוך את האיזור ליותר נגיש. "כשהתברר הבעייה עם הרמפות הצבנו במקום אנשים לסייע  בהתניידות. ברור שזה לא אידאלי אבל ניסינו לעשות מה שאפשר תוך התייעצות והסכמה עם יועצת הנגישות". מדבריו אף עולה כי כל האיזור יכנס בחודשים הקרובים לשיפוץ, הנמצא כבר, ככל הנראה, בתוכנית של העירייה. כחלק משיפוץ זה כל המקום יונגש לא רק לביאנלה אלא בכלל.

למחרת הביאנלה סיכם יוסי חן את האירוע " כל מי שמגיע לביאנלה רואה איך האירוע גדל, מתעצם, והופך משנה לשנה, ליותר ויותר איכותי. אנחנו נותנים במה לאמנים המדהימים שיש בעיר אילת. אמנים העוסקם בתחומים שונים של אמנות ואומנות; ציור, פיסול, צילום, תכשיטנות ועוד, אומנים אילתים נפלאים". הוא מוסיף ומזכיר "השנה נתנו במה גם לרפי פרץ, ולתערוכת 'האישה בראי הזמן', שם נתנו במה לתכנים נשיים כמו נשים בהריון, נשים מניקות, עדינות אישה לגווניה".

על האירוע עצמו הו מדבר בהתרגשות, כמו שחווה אותו דרך ההפקה ועד לביצוע, ולחווית הקהל "שמחתי לראות אנשים המסתובבים ברחבה בין הביתנים והיצירות. משוויםאת המקום למונמרט בפריז ולשדירה החמישית בניו יורק. שמעתי כאלה שאמרו שהתצוגה, העושר והמגוון לא מביישים את כל מה שראו בחו"ל. זה מביא אותי לחשוב על הכישרון שיש לנו באילת". והוא מוסיף ומדגיש "אני שמח ואשמח לעשות עוד ועוד אירועי תרבות, לטובת האמנים והיוצרים האילתים, ולהנאת התיירים הפוקדים את העיר כל ימות השנה, וכמובן – לתושבי אילת". ויוסי חן כמו אמיר אלקיים חולמים כבר על השנים הבאות, אז ישתלבו הביתנים בפארק, במרחבים, סביב המזרקה, בפינות השונות.

"אני רוצה להודות לכל העושים במלאכה" מדגיש מנכ"ל תאגיד התיירות, יוסי חן "לאמיר אלקיים המנהל האומנותי שעושה עבודה מופלאה, לחגית אלמוגי שנוגעת בפרטים הקטנים והגדולים כאחד, לרונית זילברשטיין, ותודה גדולה לעובדות התאגיד על הפקה ללא רבב. לרות אולי ואלה. וכמובן תודה רבה לרפי הראל ואהרון טליאס עובדי המוזיאון והגלריה ועיריית אילת".

Web Design MymensinghPremium WordPress ThemesWeb Development

הגולש נשכח במים

יולי 8, 2015יולי 8, 2015
unnamed (1)משטרת מרחב אילת פתחה בחקירה של אירוע בו נשכח קטין בן 11 בים במהלך פעילות שייט במסגרת קייטנה בה משתתף. מחקירה ראשונית עולה כי הקטין שהה עם גלשן רוח וככל הנראה נסחף עמו עד שנתקע עם הגלשן רוח בין עמודי מבנה במרחק עשרות מטרים מקו החוף. אזרח שהבחין בגולש הצעיר שבמצוקה סייע לו והזעיק את שוטרי שיטור ימי מרחב אילת, ואלו השיבו את הקטין אל נקודת ריכוז חניכי הקייטנה. שם אותר מדריכו של החניך הצעיר וזה עוכב לחקירה במשטרה ובתום חקירה ראשונית שוחרר בתנאים מגבילים. חקירת האירוע נמשכת.

הודעת דובר צה"ל

יולי 7, 2015יולי 7, 2015
מצפה תת ימימחר (ד) כ״א תמוז תששעה, 8 ביולי בין השעות 19:00-24:00, יתקיים תרגיל עוצבת ״אדום״ באזור המצפה התת-ימי באילת. במהלך התרגיל תורגש תנועה ערה של כוחות הבטחון באזור. דובר צה״ל מדגיש כי התרגיל תוכנן מראש כחלק מהרף האימונים השנתי ונועד לשמירה על כשירות וכוננות הכוחות.

אילת: רק בגלל הרוח

יולי 3, 2015יולי 3, 2015
גלשן רוחכוחות גדולים של משטרת מרחב אילת עורכים סריקות במפרץ אילת אחר גולש קייט. לפני כמחצית השעה אותר במים מצנח קייט מאות מטרים מקו החוף. שוטרי יחידת השיטור הימי וכוחות נוספים עורכים כעת סריקות בניסיון לאתר את בעליו. מפקד יחידת שיטור ימי במרחב אילת, פקד עופר אילת, ציין כי "לעת עתה אנו מתייחסים לאירוע כאדם נעדר במים, כל עוד אין בידינו מידע אחר". בהמשך לידיעה נמסר ממשטרת אילת כי: בתום שעות בהן סרקו כוחות רבים של משטרת מרחב אילת וכוחות נוספים אחר גולש הקייט, אותר זה במלון בו מתארח כשהוא בריא ושלם. לדבריו, עקב שינוי במצב הרוח (משטר רוחות) הותיר את המצנח במים ויצא לחוף ובהמשך חזר לחדרו במלון.

רוכב אופנוע-ים נפצע בתאונה במפרץ אילת

יולי 2, 2015יולי 2, 2015
צילום: חטיבת דובר המשטרה
לפני זמן קצר התקבל דיווח על רוכב אופנוע-ים שנפצע בתאונה במפרץ אילת. הרוכב, תושב המרכז כבן 70,  פונה לבית חולים "יוספטל" לקבלת טיפול רפואי.
שוטרי יחידת שיטור ימי במרחב אילת הגיעו למקום התאונה והחלו בחקירת המקרה.
מבדיקה ראשונית עולה כי על האופנוע רכבו שניים וככל הנראה בשל תקלה טכנית אבדו שליטה וסטו לעבר שובר הגלים בכניסה למרינה. הרוכב הצעיר הספיק לקפוץ מהאופנוע למים טרם התאונה ואילו הרוכב השני לא הספיק ונפצע בהתנגשות שארעה.

הזמנה לטקס חנוכת הבית החדש של מכללת לוינסקי לחינוך

יוני 27, 2015יוני 27, 2015

הזמנה לטקס חנוכת הבית החדש של מכללת לוינסקי לחינוך - יום שני הבא, 29.6 בשעה 13:00.

הזמנה

חצו עם אופנוע ים את הגבול הימי לכיוון מצריים

יוני 25, 2015יוני 25, 2015
משטרת מרחב אילת עיכבה לפני זמן קצר לחקירה שני צעירים, 23 ו-31, לאחר שחצו עם אופנוע ים את הגבול הימי לכיוון מצריים. בשעות אחר הצהריים התקבל דיווח מחיל הים על שני הצעירים שחצו את הגבול לכיוון מצריים. בדיקה העלתה כי אלו נעצרו לחקירה על ידי כוחות הביטחון במצריים. בחלוף מספר שעות הועברו הצעירים חזרה לידי מפקד יחידת השיטור הימי במרחב אילת, פקד עופר אילת, שהעבירם לחקירה במשטרה. מבדיקה ראשונית עימם ככל הנראה מדובר במעשה בתום לבIMG_4766

שני דגלים כחולים נוספים לעיר אילת

יוני 23, 2015יוני 23, 2015
2 דגלים כחולים

שני דגלים כחולים נוספים לעיר אילת - לאחר שהונף דגל כחול בחוף השחפים - זוכה אילת בשני דגלים נוספים במרינה ובחוף הנפרד - הנכם מוזמנים לטקס הנפת הדגלים - מחר (ד') בשעה 17:00 במרינה

ד"ר גולדברג עוזב את בי"ח

יוני 21, 2015יוני 21, 2015
avi goldbergנעמי יצחק הלוי, דוברת בי"ח יוספטל מאשרת כי בשבוע שעבר הגיעה הודעת המינוי ממרכז 'הכללית': ד"ר אבי גולדברג מנהל 'יוספטל', מונה על ידי אלי דפס, מנכ"ל הכללית, למנהל בית החולים כרמל בחיפה. ד"ר גולדברג יעזוב את תפקידו בעוד 3-4 חודשים, לקראת סוף הקיץ, לאחר למעלה מ-6 שנים בהן חולל מהפך הן בבית החולים והן ברפואה באילת ובאיזור. בד בבד מונה למנהל בית החולים 'יוספטל' ואיזור אילת של הכללית ד"ר אלדר ברקוביץ. גם הוא מומחה ברפואת משפחה, ומכיר מעט את אילת ובית החולים שכן בשנים האחרונות שימש כמה פעמים כמנהל-מחליף לד"ר גולדברג עת יצא לחופשות או נאלץ להעדר. כיום ד"ר ברקוביץ מגיע מההנהלה המרכזית לאחר שבתפקידו הקודם היה סגן מנהל בית החולים כרמל.

היסטוריה! הפועל אילת בגמר!!!

יוני 17, 2015יוני 17, 2015
9קבוצת הכדורסל של הפועל פתאל אילת עשתה היסטוריה, ניצחה את מכבי ת"א 76: 79 . אילת הצליחה בסדרת הגמר לעשות קאמבק מפיגור 0: 2 ניצחה את מכבי שלוש פעמים ברציפות (פעמיים בהיכל מנורה מבטחים) והעפילה לגמר על אליפות המדינה נגד הפועל ירושלים

ילד כבן 4 נפל מהקומה הראשונה במלון

יוני 15, 2015יוני 15, 2015
אמבולנס
הלילה התקבל דיווח במוקד המשטרה במחוז הדרומי על נפילת ילד כבן 4 מקומה ראשונה במלון בו התארח לעבר הלובי. שוטרי מרחב אילת הגיעו למקום והחלו בבירור נסיבות המקרה. הילד פונה במצב בינוני לבית החולים "יוספטל" באילת שם אובחן כי סובל מפגיעת ראש ובשל כך הועבר תוך זמן קצר לבית החולים "בלינסון". מבדיקה ראשונית עולה כי הילד הגיע עם משפחתו, תושבי מרכז הארץ, זמן קצר לפני כן לנופש בעיר. במהלך שהות המשפחה בחדרם יצא הילד והגיע אל קצה המסדרון. על פי החשד טיפס הילד על מעקה הקומה הצופה על אולם הכניסה למלון ומשם נפל. מאבטחת המלון שהבחינה בילד שנפל הגישה לו סיוע עד הגעת אמבולנס למקום. משטרת מרחב אילת פתחה בחקירה.

נתפס נוהג בזמן פסילה בפעם הרביעית

יוני 15, 2015
Driving
נתפס נוהג בזמן פסילה בפעם הרביעית וכשרשיון נהיגתו פקע לפני 13 שנים !!
"מדובר בפצצה מתקתקת על הכביש" ציינו במשטרה לאחר שבפעילות זרוע מבצעית אגף התנועה אמש באילת נתפס בפעם הרביעית תושב העיר, יליד 51', נוהג בהיותו פסול לנהיגה. כמו כן, בבדיקה שערך השוטר, רס"ר ניר זרדז, נמצא כי רישיון נהיגתו של זה פקע בשנת 2002. הנהג הועבר לחקירת בוחני אגף התנועה ובסיומה נכלא ורכבו הושבת. הבוקר תבקש המשטרה להאריך את מעצרו בבית המשפט
בהמשך למעצרו אמש של תושב אילת על ידי שוטרי אגף התנועה בעת שנהג בפסילה זו הפעם הרביעית, לפנות הצהריים האריך בית המשפט באילת את מעצרו ביום נוסף לבקשת המשטרה. בכוונת המשטרה להגיש כנגדו כתב אישום כבר בימים הקרובים.

מחר (ב'), 15.6.2015 תחרות שחייה בבריכה העירונית

יוני 14, 2015יוני 14, 2015
אילוסטרציההנכם מוזמנים מחר לתחרות השחייה, בשעה 9:30 בבריכה העירונית. טקס הסיום ייערך בסביבות השעה 12:00. כ-700 תלמידי כיתות ה' מעשרה בתי ספר יסודיים, יתחרו מחר (ב'), 15.6.2015 בתחרות שחייה במסגרת סיום פרויקט השחייה בבתי הספר המתקיים כבר למעלה מעשור. התחרות תתקיים בבריכה העירונית בשעה 9:30, בארבעה מקצים (בנות/בנים גב, בנות/בנים חופשי) ומשחה שליחים

ילדה בת 10 נפגעה מרכב ופונתה במצב קל לבית החולים "יוספטל"

יוני 9, 2015יוני 9, 2015
ילדה בת 10 נפגעה מרכב בעת שחצתה כביש במעבר חצייה פונתה במצב קל לבית החולים "יוספטל". בדיקה העלתה כי הנהגת נמצאת תחת השפעת אלכוהול.
בצהריים התקבל דיווח במוקד אגף התנועה דיווח על תאונת דרכים שהתרחשה ברחוב עין נטפים באילת. שוטרי זרוע מבצעית אילת הגיעו למקום ומחקירה ראשונית עולה כי הילדה שבה בהסעה מבית הספר וביקשה לחצות כביש בסמוך לתחנת ההסעה ליד ביתה. רכב פרטי נהוג על ידי תושבת אילת ילידת 49' פגע בילדה וגרם לה לחבלות. חשדם של השוטרים התעורר כי יתכן והנהגת תחת השפעת אלכוהול. הנהגת עוכבה לבדיקת רמת האלכוהול, ואכן תוצאותיה אמתו את החשד ונמצא כי רמת האלכוהול בגופה מעל המותר בחוק. הנהגת הועברה לחקירת בוחני אגף התנועה.

נעצר מנכ"ל מלון באילת בחשד לביצוע מעשים מגונים והטרדות מיניות

יוני 4, 2015יוני 4, 2015
Sexual Harassmentמנכ"ל מלון באילת נעצר אתמול בעקבות תלונה של אחת העובדות במלון בחשד שנהג לבצע מעשים מגונים ולהטריד מינית אותה ונשים אחרות. במהלך חקירתו הכחיש כי ביצע מעשים מגונים אך כן קשר עצמו לחלק מהאירועים. היום (חמישי) הוא יובא לדיון בהארכת מעצרו בבית המשפט בעיר. המנכ"ל, שזהותו טרם הותרה לפרסום, נעצר בעקבות תלונה של אחת העובדות ולאחר חקירה נעצר. במהלך החקירה הכחיש כי ביצע מעשים מגונים אך כן קשר את עצמו לחלק מהאירועים. הבוקר הובא המנכ״ל לבית המשפט ומעצרו הוארך ביממה. בית המשפט הוציא צו איסור פרסום על שמו של המנכ״ל.

בתאונה בין שני כלי רכב בצומת הכניסה לאזור תעשייה שחורת על כביש 90.

יוני 3, 2015יוני 3, 2015
IMG-20150603-WA0008שוטרי זרוע מבצעית אגף התנועה באילת מטפלים ברגעים אלו בתאונה בין שני כלי רכב בצומת הכניסה לאזור תעשייה שחורת על כביש 90. מהמקום פונו 7 פצועים קל לבית החולים. בוחני אגף התנועה במקום החלו בחקירת התאונה. IMG-20150603-WA0001   IMG-20150603-WA0000    

נתפסה נוהגת במהירות מופרזת בדרכה לבית משפט לתעבורה באילת

יוני 2, 2015יוני 2, 2015
תחנת משטרת מרחב אילת צילום: מאיר אוחיון
02הבוקר פעלו שוטרי זרוע מבצעית אגף התנועה אילת כנגד עבירות נהיגה במהירות מופרזת בכביש הערבה.  במהלך הפעילות מדד השוטר רס"ר גיא סרילן רכב פרטי במהירות מופרזת של 140 קמ"ש. השוטר שעצר את הרכב גילה כי מדובר בנהגת תושבת ירושלים ילידת 62' שטענה בפני השוטר כי לא שמה לב למהירות ויתכן כי ישנה בעיה במד המהירות. למרבה האירוניה, ברכב ישב בעלה כשהם בדרכם לבית המשפט לתעבורה באילת לדיון שלו בגין עבירת תעבורה גם כן. הנהגת זומנה לשימוע בפני קצין משטרה ולפני זמן קצר החליט מפקד משטרת התנועה באילת לפסול את רישיון נהיגתה למשך 30 הימים הבאים.
צילום וכתיבה: מאיר אוחיון